Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A holokauszt tagadása miért...

Petizacc kérdése:

A holokauszt tagadása miért bűncselekmény?

Figyelt kérdés
Tudtommal egy szabad országban élünk ahol az emberek azt gondolnak vagy hisznek amit akarnak. Ennek ellenére nem értem, hogy a holokauszt tagadása miért bűncselekmény? Szerintem más véleményét ráerőszakolni a többi emberre az a bűncselekmény. A válaszokat előre is köszönöm!

2013. márc. 8. 18:17
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
49%

"Tudtommal egy szabad országban élünk ahol az emberek azt gondolnak vagy hisznek amit akarnak."


- Én meg azt nem értem, ez hol van ellentétben azzal, hogy a holokauszt tagadása bűncslekmény.


Egyébként egy tipp: mert ezzel hazug csalónak nevezed azt a rengeteg ma még élő holokauszt-túlélőt, ami egyrészről becsületsértés, másrészt mivel a holokauszt jórészt egy bizonyos népcsoportot érintett, egyben úszítás is. Mindkettő bűntetendő magában.

2013. márc. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Én ebben a témában nem foglalok állást. Nem állítom azt, hogy a holokauszt nem történt meg, csak azt nem értem, hogy aki tagadja miért követ el bűncselekményt.


Ha hazug csalónak neveznék egy túlélőt szerintem annak csak akkor lenne értelme, hogyha egy konkrét embert neveznék meg.


Az uszításnak meg szerintem léteznek nyomatékosabb fajtái is ennél, ami szinte nap mint nap jelen van.


Pusztán szeretném megérteni ennek a dolognak a miértjét. (Ezt azért írom le, mert ha nem tenném félek, hogy elindul a komment háború.)

2013. márc. 8. 18:33
 3/22 Vadkan01 ***** válasza:
43%
Valaki(k)nek ez megéri politikailag, gazdaságilag és egyéb befolyás növelése miatt.
2013. márc. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
62%

Tulajdonképpen igazad van, hogy nem sok értelme van tiltani. Az Alkotmánynak garantálnia kéne a hülyeséghez való jogot is.

http://www.youtube.com/watch?v=qIY6WvxrGIM

2013. márc. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
74%
Le lehet pontozni, de ez tény. A holokauszttagadás tiltásának kiváltó oka az, hogy a magyarországi zsidó szervezetek kiharcolták. Aki lepontozott, az cáfoljon már meg. Köszönöm.
2013. márc. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
76%

Valóban , én is ellenzem ezt a törvényt.

Olyan mint régen a boszorkányüldözés , vagy korrekt/nem korrekt , elvtárs/rendszerellenes.


Szóval ha a szólás és vélemény szabadság van akkor a Holokauszt se legyen kivétel.

Nem diktatúrában élünk.


Volt itt , ezen az oldalon egy vadliberális amelyik szerint halállal kellene büntetni a Holokauszt tagadást.


Most komolyan , ezek hol felejtették az agyukat?

2013. márc. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
55%

A zsidók harcolták ki ezt. mondanom sem kell, nem kellett sokáig harcolniuk, hisz nagyon ki van nyalva nekik, jópár politikus által.

De szerintem eléggé ellentmond a szabad polgári jogoknak, mert mi az, hogy nekem el kell ismerjek valamit? Ez a becsületsértés dolog meg baromság. ha páran mondunk valami nem igazat, és ha valaki ezt nem hiszi el, akkor feljelenthetem őt becsületsértésért?

valamint holokauszt alatt nem csak a zsidókat kell érteni, mert rengeteg Magyar embert is kivégeztek akkoriban. Pl délvidéken a szerbek rendeztek egy hatalmas népírtást, ahol mindenkit megöltek akit láttak, egész falvakat. Szóval amikor én azt mondom hogy holokauszt, akkor csak legutolsó sorban gondolok a zsidókra.

2013. márc. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 tetro ***** válasza:
25%

Elméleti síkon teljesen érthető, hogy a miért lehet bűn a holokauszt tagadás. Azt gondolom, hogy az egyéni szabadság addig terjedhet, amíg ezzel másokat nem sértesz. Mivel a Holokauszt egy olyan felfoghatatlan borzalom, amiben milliók vesztettek el mindent, így szerintem borzalmas lehet azt hallaniuk, hogy ez az egész meg sem történt.

Ennek ellenére azt gondolom, hogy nem ez a megfelelő módszer. Azt gondolom, hogy mindenki mondhassa el a véleményét. Ha a véleménye hülyeség akkor is. Viszont aki azt üvölti, hogy a cigánybűnözés van (ergo minden cigány genetikailag determinálva van a bűnözésre), az legyen perbe fogható a kijelentése miatt. Vagy aki szerint a zsidók (csak úgy a zsidók mind) kizsákmányolják a világot, az legyen perelhető akár egyénileg is. Ha Kohn úr bepereli ezért, és ő nem tudja bizonyítani, hogy Kohn tudatosan embereket semmizett ki, akkor feleljen a kijelentéséért.

2013. márc. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
75%

Na ez az a baromság, amit nagyon sokszor hallok.. Van cigánybűnözés, és ez alatt nem az van értve, hogy minden cigány genetikailag bűnöző, és ha valaki cigány, akkor már bűnöző, mint azt a jobbikosok szájába adják a köztv-ben. Sokszor hallom azt is, hogy a fiatalkorú bűnözés így meg úgy.. akkor a fiatalok miért nem háborodnak fel, mert ez a logika szerint ez azt jelenti, hogy az összes fiatal bűnöző, kivétel nélkül.

Szóval aki emiatt tagadja a cigánybűnösést, az hülye. ezt kéne büntetni, nem a holotagadást

2013. márc. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 tetro ***** válasza:
24%
definiáld már a cigánybűnözést, hogy mit jelent szerinted. hogyan fogalmaznád meg.
2013. márc. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!