Magyarországon az emberek többet szeretnek politizálni, mint más országokban?
Az a probléma hogy az elmúlt 22 év gyalázatos gazdaágpolitikája kivéreztette a társadalmat.
Sokan ma már úgy érzik hogy hiába dolgoznak küzdenek, olyan mit árral szemben úsznak. A politika gyakorlatilag minden törekvést leront és egyre több munka mellett egyre csökken az esélyük az előrehaladásra. Marad a küzdelem az életben maradásért, ami így a XXI sz ban már nem igazán opció.
Joggal merül fel a kérdés a társadalom egy jelentős részében: Ki a felelős? Hiszen az egén többet dolgozik mint valaha, miközben az általános helyzet ha éppen nem romlik, max stagnál.
Így aztán, miután az ember már 1000× körbejárta hogy miben kellene javulnia de rájön hogy tőle több nem elvárható, elkezdi keresni a hibákat. Valljuk be, a politikában nem nehéz megtalálni. De mire ez kiderül, már nyakig is merült benne.
(nyilván vannak akiknek a lehetőségei nincsenek 100% ban kihasználva)"de ez egyre ritkább"
Nem politizálnak többet.
Van tapasztalatom angolokkal , ők állandóan szidják az Eu-t a kormányt meg úgy kezdenek egy mondatot hogy "ebben a szar országban"
Nem politizálnak többet. Nem is szidják többen a kormányt (Európában mindenütt szidják az aktuálisat).
Viszont a politizálás nem a kormány szidalmazása, hanem a gazdasági és társadalmi események é tulajdonságok vizsgálata, összehasonlítása. Majd pedig a helyzet összevetése a (kormány és ellenzéki) pártok kijelentéseivel és cselekvésével. Az eredménytől függően lehet minősíteni, de ez nem alapvető része a politizálásnak. Lehet jelentéktelenebb témákban, és nagyon fontos témákban, kinek melyik érdekesebb.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!