Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek Orbán Viktor...

Szerintetek Orbán Viktor tényleg tud javítani Magyarország állapotán?

Figyelt kérdés
Hazánkban szerintem elég sok tennivaló volna, amerre néz az ember mindenhol csak korrupcióval, meg "zülléssel" találkozik.
2009. szept. 9. 21:42
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
56%

"1998-ban a Bokros-csomag után lett miniszterelnök"


A Bokros-program 1996 elejéig tartott. Orbán elég nagy bajban lett volna, ha utána lett volna miniszterelnök. Azért volt szerencsés, mert Medgyessy pü. minisztersége után került kormányra. Gondolom, egyike vagy a Bokros-mítoszt ismétlő papagájoknak, akik sejtelmük sincs arról, mi volt a Bokros-csomag, mi volt a célja, mik voltak az eredményei, milyen körülmények szülték, milyen problémákat oldott meg és milyeneket okozott stb.

2009. szept. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
47%

"Máshol lehet, hogy jó és rossz kormányok váltják egymást. Itt tolvajok és hisztis ovis tolvajnövendékek váltják egymást."


Ha úgy helyezed el a mércét, hogy ahhoz képest mindenki hisztis ovis, akkor - csodák csodája - mindenkit hisztis ovisnak fogsz tartani.


Valójában épp az ilyen hozzáállás az, ami éretlen és hisztériás.


Kijelenthetem, hogy "Minden szar", vagy "Mindenki hülye", és nagyon népszerűek is az efféle kijelentések, de ha ezt mondom, azzal csak vagy azt árulom el, hogy használhatatlan mércét használok (pl. nincs értelme a butaságot úgy definiálni, hogy aki butább Einsteinnél, az idióta, mert akkor majdnem mindenki idióta), vagy azt, hogy nem veszem a fáradságot, hogy megismerkedjek a tényekkel, hanem egy frappáns formulával ("minden szar!") elintézek mindent, azt a látszatot keltve (önmagam és a hiszékenyek számára), hogy van fogalmam a világról.


Hozzáállásod a mindennel, indok nélkül, artikulálatlanul elégedetlenkedő protestszavazó mentalitása, egyáltalán nem okos vagy emelkedett hozzáállás, hanem mióta a demagógiát és az almaboros-sörös-virslis kampányokat kitalálták, egy elterjedt, de sajnos primitív vélemény.

2009. szept. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
60%

09:29 - Ne haragudj, de az nem felnőtt viselkedés, hogy a másikra mutogatnak mindig (kölcsönösen), hogy a másikat nem hallgatják végig, hogy kivonulnak látványosan az ülésteremből, ha a másik beszél, hogy mindig mindenért a másik fél a hibás, meg hogy mindig mindenki mondjon le, mert "én vagyok a Jani, és csak én"... Ezt mindkét oldalon művelik.


A felnőtt politizálás az együttműködés lenne, és a méltósággal veszíteni tudás. Amikor Amerikában volt az elnökválasztás, akkor a vesztes fél megkérte a híveit, hogy ezt ne vereségnek fogják fel, és hogy az új elnököt, az ellenfelét támogassák, hogy tudjon jól dolgozni. Na, nekem nálunk ez hiányzik. Olyan sokmindent átvettünk már Amerikától, hogy egyeseknek szúrja a szemét, hogy majmoljuk, de ezt a viselkedési formát ÁT KÉNE VENNI.

2009. szept. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
85%
az országén talán igen, de a miénken nem :(
2009. szept. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
84%

Gyerekek baj van a fejetekkel!


Mindenkinek meg volt a szerepe ebben az egész cirkuszban.

Persze volt akinek több és volt akinek kevesebb ez biztos.

Állítsunk sorrendet:

A legnagyobb Gyu-rex + Kóka (szerelméből)ez 100%

Horn + Bokros

Orbán Viki

Így most már kapom a pontokat?

Mindegyiknek voltak jó elképzeléseik és rosszak, de vegyétek már észre hogy senki nem tett semmit annak érdekében hogy ne egy nyugattól függő és elkötelezett ország legyünk. Bokros a fiskális helyzetet ok BEISMEREM

De tönkretette a magyar KKV gyökereit és a természetes lehetőségeit teljesen el ellehetetlenítette.

Csúszó leértékelés = magas kamatok=versenyképtelen magyar vállalkozói réteg, vad privatizáció=kevés állami bevétel

Orbán!! Hiába teremtette meg a növekvő belső gazdaságot ha azokat a szerkezeti változtatásokat nem csinálta meg amik lehetővé tették volna ennek a fenntarthatóságát!

Gyu-rex meg egyszerűen semmit nem csinált csak tömte a zsebét és ötletelgetett.

Miről beszéltek? Ki volt eddig az aki a feltételeit az alapoktól megteremtette egy önállóan működő nemzetgazdaságnak hogy ne keljen a külföld pénzére támaszkodnunk. Hogy a fiskális és monetáris piaci egyensúly a nemzetgazdasággal arányaiban egyenlően nőjön!

Senki! Háttér lobbiknak való megfelelés, vezette őket kicsit jobb és kicsit rosszabb gazdaság politikát megvalósítva. De az igazi megoldásokat egyik sem hajtotta végre, mert akkor nem tömték volna a zsebét.

2009. szept. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
38%

Ó, én ezt előre tudtam, hogy lassan összeér az, aminek logikailag össze kell tartoznia, és előbújik a Kádár-nosztalgia a jobbikos komcsikból.


Baromságokat beszélsz.

Én csak azért nem hallgatok el dolgokat hogy a balos közízlésnek megfelelje. Igen 30 évvel ezelőtt kezdődött de nem csak ők a hibásak.

Jobbikos vagyok igen de nem nyalom senkinek a seggét csak hogy népszerű legyek. Az igazság kioltója nem lehet a népszerűség mert az maga ideológia.

Nálunk nem lényeg hogy jobbos vagy vagy balos! Magyar legyél és a magyar nemzet érdekeit képviseld!

2009. szept. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
80%

A kijavítás most folyik,


Mit javítanak ki?

Történt egy rossz gazdaság politika az elmúlt 8 évben.

Kiosztották a gazdaságban megmozdult és növekvő tőkét.

Mikor pótolni kellett volna meg nem azokhoz nyúltak akik a nagy haszonélvezői a magyar gazdaságnak és kiváltságokat élveznek(akkor ki tömné őket) hanem jöttek a hitelek hogy a választásokon ismét sikeresek lehessenek.

Most ismét nem azokat veszik elő akik a valódi élvezői ennek a gazdaságnak hanem az embereket és elhitetik velük hogy nem érnek annyit amit eddig kaptak és most csak levonják amit eddig adtak.Miről beszélsz?

Tényleg elhiszed hogy annyival kevesebbet termelünk ithol

hogy a nyugati bérek 20% át kereshetjük csak?

Aki nyugaton valaha is dolgozott az tudja hogy ez nem igaz. De ha nem hiszetek nekem, akkor hun a píz????

2009. szept. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim válasza:
61%
az ország helyzetén bizos nem se ső se egyik poltitikus se ezek közül amig csak hatalom kell nekik
2009. szept. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 A kérdező kommentje:

Nem is gondoltam volna, hogy ilyen vita kerekedik ebből a kérdésből, de ahogy látom ez tényleg egy összetett dolog, amire nem fognak választ adni hamarosan a Fókusz meg Mónika show-k előtt látható félperces kampányfilmek, amikben vagy a sárga pontot, vagy a piros négyzetet népszerűsítik.

Minden esetre szeretném hinni hogy ennél jobb helyzetet tud teremteni a Fidesz, hangsúlyozom szeretném hinni. De ha ez az állapot marad, esetleg megint ígérgetés lesz, amiből nem valósul meg semmi, akkor ő is csak egy hazug ripacs, és a legjobb amit tehet az ember az az, hogy elmegy az országból, és hagyja hogy a sok egymásra mutogató meg gyűlölködő honfitársunk alól ellopják az országot. És mint ahogy azt az egyik hozzászóló is írta, az elitet is a nép nevelte ki magából, így ez valamilyen szinten tükrözi a nép felfogását: " ha te ott lennél akkor te is ezt csinálnád" meg "korrupció az amiből kihagynak" Ezektől a mondatoktól idegbajt kapok, aki így gondolkozik az ne várjon jobbat...

Többen írták az összefogás jelentőségét, ami igaz is de nem mindegy kivel, azért van olyan szint ahová már nem süllyednék...

Igazán az lenne a leg szimpatikusabb, ha valaki őszintén felvállalna megvalósítható célokat, még ha az sok erőfeszítésbe is kerülne, és felvázolna a munkát ami ezzel jár, de ilyen úgyse lesz, majd megint jön ha rám szavazol akkor két keksszel többet kapsz, persze a sütisdoboz az nálam meg a haveroknál marad, ja mellesleg a te hozzávalóidból sütjük...


Hát ez lenne a nem túl rövid és kissé naiv véleményem. Amúgy egy 25- éves keményen dolgozó honfitársatok volnék :-).

2009. szept. 10. 21:53
 20/38 anonim ***** válasza:
46%
Vona Gábor lesz Magyarország megváltója ...
2009. szept. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!