Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek Orbán Viktor...

Szerintetek Orbán Viktor tényleg tud javítani Magyarország állapotán?

Figyelt kérdés
Hazánkban szerintem elég sok tennivaló volna, amerre néz az ember mindenhol csak korrupcióval, meg "zülléssel" találkozik.
2009. szept. 9. 21:42
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
48%
Nem tud,és nem is akar,csak hatalmat akar legalább 16 évre.Legalábbis ezt mondta a napokban.
2009. szept. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
87%

ezen az országon már csak Óz, a nagy varázsló.

de leginkább senki.

2009. szept. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
50%
Tud, de először a sz.art kell majd eltakarítania, amiben ezek a szemetek hagytak.
2009. szept. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem itt már csak szélsőséges csoport tudna rendet tenni. A legjobb az lenne ha kitakarítanák az összes hulladékot akik most vannak és újak lennének. Én nem tudom hogy elmegyek-e szavazni, de ha elmegyek akkor tuti vmi szélsőséges pártra fogok szavazni. De egy biztos: Akik most vannak azoknak takarodni kell!
2009. szept. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
74%
A fideszhuszárok szerint igen. Szerintem nem, mert ezen az országon csak az összefogás és az emberek mentalitásának az óriási változtatása kéne. De amíg mindenhol a korrupció meg a protekció az úr (kevés a kivétel), addig nem látok erre esélyt.
2009. szept. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
40%
Ugyanúgy, ahogy 2004 után néhány rossz döntéssel el lehetett rontani az ország helyzetét, 2010 után sikerülhet néhány jó döntéssel kedvező fejlődési pályára állítani az országot. Ez nem varázslat, világszerte megtörténik, hogy jó és rossz kormányok váltják egymást. Nem tudom megérteni, mi zajlik azoknak az agyában, akik abból, hogy Gyurcsány egy pancser volt, azt a következtetést vonják le, hogy maga az ország menthetetlenül rossz. Nekik javaslom, hogy ha annyira utálják ezt az országot, vándoroljanak ki.
2009. szept. 10. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
57%
06:43 - Máshol lehet, hogy jó és rossz kormányok váltják egymást. Itt tolvajok és hisztis ovis tolvajnövendékek váltják egymást. Eddig legalábbis így volt. Ha nem kerül egy új generáció a parlamentbe, és az emberek mentalitása nem változik, ezután is így lesz. Nem tudom, hallgatod-e a Juventus rádiót, most éppen van hozzá szerencsém, és az egyik műsorvezető azt mondta, hogy milyen gonosz dolog, hogy az emberek bemószerolják egymást. Hát nálunk csak ez megy, a protekció, a korrupció, és a másik bemószerolása, meg az irigykedés, ha valaki elér valamit önerőből, meg a pletyka, hogy biztos nem úgy szerezte, mert ha valakinek már nem sikerül, a másiknak se, tudod, dögöljön meg a szomszéd tehene is. Ezt úgy nem értem, hogy az embereknek miért jó? Tessék, ezen nem a kormányok fognak változtatni, ezeknek az emberekben is változni kell, a politikusaink meg közülünk kerülnek ki, szóval ha a tömeg ilyen, mit várunk tőlük? Majd ha a tömeg jó irányba változik, akkor közülünk is jobb politikusok és jobb kormányok fognak kikerülni.
2009. szept. 10. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
69%

Itt nagyon sokan nem gondolkodnak, csak ideologizálnak sajnos!

Nem csak az elmúlt 8 év ami siralmassá tette az egész ország állapotát, hanem már 30 éve elkezdődött a romlás.

A múltrendszer „ legvidámabb barak” elnevezését azért kaphattuk meg mert nem a kemény kommunizmust követtük, hanem a fogjuk be a nép száját apróval. Ehez pénz kellett amit kölcsönökből szereztünk és már a 70es évek végén elindult az eladósodás. Mire a rendszer garázdálkodáshoz értünk már az akkori JDP hez és gazdasági fejlettséghez képest jelentős volt az eladósodásunk.

Jött a vad privatizáció és sajnos a mérhetetlen korrupció egy furcsa párosítása és valahogy soha nem az adóság állomány csökkentésére ment a privatizációs pénz hanem egyszerűen eltűnt.

Aztán a neolíb gazdaság elmélet teljesen megakadályozta, hogy a magyar gazdaság önellátó lehessen, vagy akkora méretekkel rendelkezzen ami önfenntartó. Folyt tovább a privatizáció a társadalom vagy a nemzetgazdaság számára teljesen haszontalan formájában, közben a megszorításokon és a mesterségesen gerjesztett infláció emelkedésen alapuló gazdaság politika teljesen leszűkítette a hazai gazdaságot. Direkt nem magyart írtam , mert a magyar gazdaságba a külföldi hányad is benne van. Mer igaz hogy közben bejött az országba sok külföldi és multi cég, de sajnos az előnytelen szerződésekkel és a nem előrelátó adó feltételek hatása most ért be. Teljesen nyilvánvaló

hogy a szükségünk volt a multi tőkére ami bejött de sajnos tisztán látszik hogy a felső körök húsos fazekát jelentették ezek a szerződések.

A 90 es évek végén átkellett volna alakítani az akkori gazdasági fejlettségnek megfelelő szerkezetet. Teljesen nyilvánvaló, hogy ami most van az csak a korrupció teljesen ellenőrizhetetlen feltételeinek felel meg.

Sajnos egy nagyon vad és ígérgetős kampány során nyert az azóta kormányzó elit. Nem a szükséges pénz nem volt meg a 100lépésre

hanem a gazdaság és a közszféra, szerkezete nem tette lehetővé hogy

a fedezet bejöjjön. Viszont a gazdaság szerkezetének az átalakítása senkinek nem lett előnyös az elitben. Csak gondoljatok arra hogy mekkora gazdasági erő kellett hogy az utóbbi választások nagy hazugságait elrejtsék az emberek elől. Hogy a bankok ne reagáljanak a tőke szabályai szerint , hanem a politikai érdekeknek megfelelően osztogassanak. Minden mai parlamenti párt háta mögött a bankok és a multik állnak, ezért nehéz azt várni tőlük hogy a saját lobbi érdekeik ellen menjenek. A politikusaink és a pártjaink , áldozatául estek a korrupciónak és a rossz párfinanszírozásnak. Ahogy mi is.

Ez egy ördögi kör amin nehéz változtatni, de ma pontosan a rendszer pénz „tékozló” mi voltja már nem fenntartható. Vagy vált az elit is és új alapokra igyekszik helyezni mindent vagy az állam csőd elkerülhetetlen.

2009. szept. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
44%

A kijavítás most folyik, amiben Orbán lesz az már a nagyjából kijavított állapot. Szakértők szerint is 2011-re vége lesz a válságnak. Ez a faszi egy született mázlista 1998-ban a Bokros-csomag után lett miniszterelnök most meg Bajnai-kormány után, akik addigra már lefaragják a költségvetési kiadásokat, amiért most mindenki szemnköpi őket.

És az már nagy baj ha valaki egy embertől várja a megoldást, annak még sosem volt jó vége...

2009. szept. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
47%

"Nem csak az elmúlt 8 év ami siralmassá tette az egész ország állapotát, hanem már 30 éve elkezdődött a romlás."


Ó, én ezt előre tudtam, hogy lassan összeér az, aminek logikailag össze kell tartoznia, és előbújik a Kádár-nosztalgia a jobbikos komcsikból.

2009. szept. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!