Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kettészakadt az LMP. Vélemények?

Kettészakadt az LMP. Vélemények?

Figyelt kérdés

Kettészakadt az LMP, a kiválók új pártot alapítanak, ami állítólag még zöldebb lesz. A 15 fős parlamenti frakcióból 8-an vannak a kilépők közt, de maradni akarnak a frakcióban, hogy az ne szűnjön meg.


[link]



2013. jan. 27. 17:12
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
21%

ma 18:41

Szerintem pedig az a szomorú, hogy egyáltalán valaki még hisz a baloldalnak.

2013. jan. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
38%
Válni is lehet kulturáltan. A Schiffer úr a Fideszhez húz, ismerem személyesen, Illés Zoltán környezetvédelmi államtitkárhoz. A Jávorék nem hiszem hogy különösebben szeretnék a szocikat, de a demokráciát meg kivált kedvelik, amihez a Fidesz leváltása vezethet csak. Sajnos! 'Kényszerpályán a világ!'(István a királyból)
2013. jan. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 szántóvető ***** válasza:
11%

Bebizonyítják hogy lehet más a politika:hiszen akik kilépnek azok maradnak a frakcióban :)

(zseniális 5let ez az 1 fordulós választás nagy,koponyák vannak a fideszben.az 1 kulcsos SZJA-t 2/3-os törvény rögzíti,tehát az is maradni fog.)

2013. jan. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
62%

Én azóta is röhögök a farmergatyós, kötögetős párton.


Az LMP2 még zöldebb lesz? Mi a szrt akar ez jelenteni? MO-nak eddig se a környezetszennyezés volt a legnagyobb baja. De az is lehet, hogy arra akartak utalni, hogy még több jóságot raknak majd a spangilba, nem tudom.

2013. jan. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

ÁRULÓK A JÁVORÉK! Nagyot csalódtam bennük!

Pont az MSZP, és Bajnai idején jöttek létre, és pont azért mert nem tetszett nekik az a kormány(sem a mostani),és be akarták bizonyítani,h LEHET MÁS a POLITIKA! Hát nem lehet!

Jávorék elárulták a szavazókat, és a pártot, de önmagukat is!!!

SZÉGYELLJÉK EL MAGUKAT! AZZAL A BAJNAIVAL, AKI MIATT IS MEGALAKULTAK?????

2013. jan. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
90%
Pártállástól függetlenül belátható, hogy ez számukra politikai öngyilkosság volt...
2013. jan. 28. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
Igen, azt hiszem az öngyilkosság az a szó, ami a legtömörebben kifejezi a történteket. De szerintem ez nem csak a kilépők, de a maradók öngyilkossága is.
2013. jan. 28. 08:57
 18/27 anonim ***** válasza:

A párton belül régóta feszültséget keltett ez a kérdés, és a párt szavazóinak egyik fele ezt akarta, a másik fele azt. Ezt hitelesen mondhatom, hiszen aktív LMP tag vagyok, és sokat beszéltem szimpatizánsokkal, és szinte mindenki azt kérdezte, hogy melyik utat választjuk.

Úgyanez a meghasonlottság volt a tagok között is. Nem tudtak volna hitelesen dolgozni az LMP-ért, mert másképpen gondolkoztak. Szóval ismétlem semmilyen ellentmondásról, árulásról nincs itt szó. Mindenki hű maradt az elveihez. Én tisztelem mindkét fél elveit. Mindegyiknek meg van a maga értéke és természetesen kockázata is, de az élet már csak ilyen: nincs abszolút igazság.

2008 decembere óta - vagyis már párttá alakulás előtt is tagja voltam az LMP-nek, és keményen dolgoztam együtt mindkét csoport tagjaival. Kemény időszak volt, és szép. Én mindenképpen barátságban élem meg a válást. Természetesen mindenhol vannak hülye emberek, akik gerjesztik a feszültséget, mindenre ugranak és megsértődnek, jut ilyen minden pártba, civil szervezetbe, legyen az politikai, vagy egyéb. Valójában senki nem nyelte le a bölcsek kövét.

Sikeres 2014-ben a választók elé állni korrekt állásfoglalás nélkül méltatlan lett volna hozzánk.


Pártszakadás, válságos időszakok mindenpártban vannak, ez természetes. Vannak pártok ahol ezeket elfojtják, mi ezt nyiltan megéljük, és felvállaljuk.

2013. jan. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
Na igen, csak egy 5 %-os pártnak nincs hova szakadni. Erre nem gondol senki?
2013. jan. 28. 10:33
 20/27 anonim válasza:
37%

Bár látszólag gyengíti a baloldalt a széttagozódás, valójában most ebben rejlik az ereje. Egyre érettebb az 'új baloldal'. Én úgy érzem 2014-re megerősödik annyira, hogy elsöprő győzelmet arasson. Ha nem értitek miért erősíti jelen pillanatban a baloldalt a sokszínűség itt egy cikk, ami jobban elmagyarázza:


[link]

2013. jan. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!