Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kettészakadt az LMP. Vélemények?

Kettészakadt az LMP. Vélemények?

Figyelt kérdés

Kettészakadt az LMP, a kiválók új pártot alapítanak, ami állítólag még zöldebb lesz. A 15 fős parlamenti frakcióból 8-an vannak a kilépők közt, de maradni akarnak a frakcióban, hogy az ne szűnjön meg.


[link]



2013. jan. 27. 17:12
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
61%
Hála istennek.
2013. jan. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
50%

Legalább tovább hígul a magyar balliberális oldal.

2014-ben hogy fog majd kinézni a választás? Fidesz vs Jobbik vs 10 db "balliberális" párt együtt? Úgy érzem utóbbi komoly "sikerek" elé néz.

2013. jan. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
55%
Az LMP együtt sem jutott volna be a parlamentbe a kövi szavazáson, így meg pláne nem fognak.
2013. jan. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

A 2-essel nagyon egyetértek, bár én baloldalról. Tényleg kezd viccbe átfordulni, hogy a baloldalon már vagy 15 párt, illetve párttá váló mozgalom van, aki bejelentette, hogy indulni akar: MSZP, DK, Milla, Szolidaritás, 4K, E14, LMP1, LMP2, pár darab liberális párt. Most hirtelen ennyi, de még több is lehet.


Jól kitalálta ezt Orbán: Neki már megvan a nagy egységes pártja, a baloldal meg nem csak hogy nem tudja ezt megcsinálni, de helyette produkál még egy ilyen kabarét is.

2013. jan. 27. 17:26
 5/27 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Na igen.

A latinok erre azt mondták: divide et impera, azaz oszd meg és uralkodj.

Igen, tudom, hogy ezt a megosztást a baloldal sajáz maga csinálta, de ettől még a mondás igaz.

Így pont azoknak a malmára hajtják a vizet, akiket annyira le akarnak váltani.

Pedig a leváltás a mostaninál jóval erősebb összefogás nélkül nem fog menni.

2013. jan. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Sőt, én még azt mondom, hogy ez a "baloldal" örülhet, ha eléri azt, amit 2010-ben. Nem a Szonda Ipsosból ajánlott kiindulni ilyen téren...
2013. jan. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 Pro Patria ***** válasza:
80%

Remélem, ez minőségi javulást hoz az lmp azon részének, amelyik valóban távol akarja tartani magát minden oldaltól.

Az így megmaradottak közelebb fognak állni egy valódi centralista párthoz.

Akik pedig kiléptek és átmentek Bajnaihoz: összenő ami összetartozik.

Jávor már akkor lenullázta magát nálam, mikor a Székely Himnuszt "irredenta műdalocskának" titulálta.

Karácsony Gergellyel kapcsolatban sajnálom, őt független szakembernek gondoltam, úgy néz ki, tévedtem... Ő is beállt a szocik egyik vadhajtását képező Együtt 2014 zászlaja alá.


Összességében jó hír.

2013. jan. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
79%
Várható volt, hogy kettészakad, nem nagyon lepődtem meg a híren, de igazából az LMP akkor sem jutna be a parlamentbe 14-ben, ha egységes marad, hiszen 3%-on áll már hónapok óta!
2013. jan. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
83%
A kilépők racionálisabbak, a maradók ellenben hűek maradtak az elveikhez. Én mindkét félnek szurkolok, az elkövetkező évben pedig kiderül, melyik kapja a szavazatom.
2013. jan. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
67%
Szomorú, hogy még mindig ennyien hisznek a jobboldalnak, pedig semmivel sem jobbak a baloldalnál.
2013. jan. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!