Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha most lenne egy népszavazás...

Ha most lenne egy népszavazás hogy kilépjünk-e az unióból, mi lenne az eredménye?

Figyelt kérdés
A Britek szavaznak róla, a Jobbik itt is kezdeményezi a népszavazást brit példára
2013. jan. 25. 12:36
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
50%

"Mi az, hogy Magyarországon nincs demokrácia? Tudtommal a hatalmi ágak szét vannak választva, és tudtommal az önkormányzatokban, parlamentben azok a képviselők ülnek akiket MI választottunk meg és nem olyan emberek akiket a "vezér" választott ki...de majd ha 2014-es választásokra minden pártot betiltanak és csak 1 pártra lehet szavazni é meg mondják, hogy te csak erre a személyre szavazhatsz akkor, majd vissza térhetünk arra, hogy nincs demokrácia...


Ok barátom.

Annyira nem vagy gyakorlatias ami már fájdalom küszöb feletti!


Szabadon választhatsz! Igen ez igaz.

De hányszor fordult még elő hogy amit ígértek azt kaptad?

Köszönöm én ezt a demokráciát, azt ahol nincs felelősség ahol nem téged képvisel senki hanem szavazó gép vagy.

Ahol bár mit és bár mikor megígérhet a hatalom megszerzése érdekében bár ki, mert a demokrácia látszata a cél és nem az eszmeisége.



"Ha most lenne vasárnap, hááát valószínűleg kilépnénk...csak, hogy ez egyáltalán nem érné meg, ha kilépnénk rengeteget vesztene Magyarország,


Na mit is?


a tanult emberek, akik értik mi miért van azok tudják, hogy miért kell Magyarországnak bent maradnia, azok akik nem értenek a gazdasági folyamatokhoz és csak azt látják a hírekből,


Ok, teljesen bugyuta vagyok segíts, ne így haljak meg.

Miért kell bent maradni?



"hogy így fúj EU, úgy fúj EU, ill. azok a politikusok akik azt mondják, hogy az EU csak diktál ill. EU a 2. Szovjetunió...ezek nincsenek tisztában Magyarország gazdasági helyzetével.


Na tessék segíts!


"Nagy-Britannia megteheti, hogy kilépjen, igaz ő is sokat veszít vele, de ő képes fent maradni, hatalmas gazdasággal rendelkezik, míg ha Magyarország kilépne, az egyenlő az államcsőddel.


Miért is?


"Tehát én egy ilyen referendumon én a kilépés ellen voksolnék.


A baj az hogy 100 mondatodból 1 sem szól valódi érvekről.

Csak a picsogást olvasom, és nem valós a realitásokon alapuló érveket.


Az Eu előtt is volt kereskedelem, ezután is lenne.

Nem menne ki emiatt 1 multi sem, hiszen hogy kinek kell vámot fizetni az mi döntjük el.

Sőt a kvóta rendszer is pillanatok alatt kialakulhatna.

2013. jan. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
29%

Semmi eredménye nem lenne. Ugyanis a magyar jogrendszer miatt az EU-ból csak parlamenti 2/3-dal lehetne kilépni, nem népszavazással, és amíg a Jobbiknak nem lesz 2/3-a a parlamentben (hö-hö) addig nem fogunk kilépni.

Egyébként, amit átlagemberként látok az EU-s pénzekből: egyetemi laborunk, anyukám általános iskolájának felújítása, a főút a nagyszüleimhez, balatoni strandok, kórházak...

2013. jan. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
55%

"Főtereket felújítani meg stadionokat építeni arra van pénz?Arra van támogatás?

A gazdaság fejlesztésére miért nincs?"


Az Európai Uniónak pont az a lényege, hogy Magyarországot gazdaságilag visszafejlessze, így nem kell tőle tartani, hogy nagyhatalom leszünk. A legújabb kori gyarmatosítás.

2013. jan. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
ma 14:38 És azt nem nézed mennyit fizetünk be a közös kasszába?
2013. jan. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

"Egyébként, amit átlagemberként látok az EU-s pénzekből: egyetemi laborunk, anyukám általános iskolájának felújítása, a főút a nagyszüleimhez, balatoni strandok, kórházak...



Te!

Adok én neked pénzt kimeszelni, ha valamennyit te is hozzá teszel. Persze akkor közösködjünk.

Mindenki annyit művel meg a saját és a másik földjéből amennyit csak bír! Jahh hogy nekem van traktorom neked meg egy csorba ásód? Nem ásót traktort nem kaphatsz.


Egy-két év.


Most miért rinyálsz hogy adjak kölcsön.

Hiába a te telkeden termett búzából van a kenyér az az enyém, ennyibe kerül.


Egy két év.


Figyu!

Megvenném én a földet, mert hülye vagy a földműveléshez.

Legalább nem döglesz éhen, meg a spájzod is ki van meszelve, inkább dolgozz nálam és soha nem halsz éhen mert nekem dolgozol, nálam vásárolhatsz az én általam adott fizuból.


Egy évvel később!


Mit akarsz még?

Gatyát a seg.edre?

Örülj hogy nem döglessz éhen.

Ha nem tetszik majd dolgozik helyetted más valahonnan keletebbről idehozva napi 1/2kg kenyérért.


Nem ismerős és tanulságos?

2013. jan. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
50%

[link]

Hoppá, 6 év alatt 3-szor annyi támogatást kaptunk mint amennyit befizettünk a közös kasszába. Akkor miért is kéne kilépnünk?

2013. jan. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

11. válaszolónak


Háát szerintem, amíg nem tanultál minimális társadalom ismeretet, vagy nem vagy tisztában mit jelent a demokrácia addig, ne nagyon beszélj róla.


"Na mit is?"


Pl. Infláció megugrik, megszűnik a külkerünk, vagy is az európai kereskedelmünk, forint zuhanni kezd...stb nem tudom, ismered-e ezeket, de a google a barátod..:)


"Ok, teljesen bugyuta vagyok segíts, ne így haljak meg.

Miért kell bent maradni?"


Erre csak azt tudom mondani, hogy nem elég a 8 osztály, tanulj tovább, és ha nagyon érdekel olvas utána.


"Na tessék segíts!"


Majd az oktató segít :)


"Miért is?"


Fentebb már leírtam, de még ide soroljam, az unió tagjai gyorsan zárnak, hiteleinket most piacról finanszírozzuk, ha kilépnénk ez az út megszűnne a felsoroltak miatt is, hitelünket csak hitelből tudjuk finanszírozni, hitelt meg max oroszoktól, vagy TALÁN IMF-től kapnánk, de az utóbbi 2 év bohóckodása után kétlem...


"A baj az hogy 100 mondatodból 1 sem szól valódi érvekről.

Csak a picsogást olvasom, és nem valós a realitásokon alapuló érveket."


Értem a problémádat, hát ez azért lehet, mert feltehetően csak 8 osztályig jutottál, és az érvelés értelmezést 12.-ben tanítják, szerintem itt lehet a probléma.


"Az Eu előtt is volt kereskedelem, ezután is lenne.

Nem menne ki emiatt 1 multi sem, hiszen hogy kinek kell vámot fizetni az mi döntjük el.

Sőt a kvóta rendszer is pillanatok alatt kialakulhatna."


EU előtt is volt kereskedelem igen, ezt jól mondod, csak hogy a kereskedelmünk most 2012-ben tudtommal nem a 2004-es szinten áll... szóval így már neccesebb, de ezt is érteni fogod, ha majd kereskedelem marketinget fogsz tanulni. A másik, hogy maradna itt egy multi is vagy bárki is, ha a fent említett infláció, forint leértékelődése...stb bekövetkezik? már maga arra a hírre, hogy Magyarország kilépet az unióból, a multik és még a magánemberek is kimenekítésbe kezdik a vagyonukat...lásd. Görögországot mikor felröppent a hír, hogy megszűnik az euró.

2013. jan. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

A hitel ügyet Izland jól kezelte.

Azt mondták hogy addig nem fizetnek semmilyen hitelt vissza amíg rendbe nem lesz a gazdaságuk.

És nagyon helyesen is tették.

Mi is megtehetnénk ugyanezt.

2013. jan. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
52%

ma 14:52


Mi az 1000 év alatt 1. sem voltunk önerőből nagyhatalmak, ezután se leszünk, egyedül biztos, hogy nem...

2013. jan. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

"Háát szerintem, amíg nem tanultál minimális társadalom ismeretet, vagy nem vagy tisztában mit jelent a demokrácia addig, ne nagyon beszélj róla.


Ok akkor most gyorstalpalózok!


"Na mit is?"


"Pl. Infláció megugrik, megszűnik a külkerünk, vagy is az európai kereskedelmünk,



Na ez egy nagy nagy baromság.

Mitől is szűnne meg?

A szabad kereskedelem nem Eu s privilégium hanem WTO s.

Az hogy te milyen kereskedelmet folytatsz nem az Eu dönti el mit valami fenyegető ököl.


"forint zuhanni kezd...stb nem tudom, ismered-e ezeket, de a google a barátod..:)



A Ft biztos hogy berongyolódna, de hol ezzel a baj?

"ha csak nem valami újgazdag vagy és drága lenne a Q 7"

A cserearányunk hirtelen felértékelődne, persze lenne egy átmeneti időszak ami nem lenne egyszerű hiszen az alapvető import is megugrana, de ezt áfa csökivel stb lehetne valamelyest kompenzálni. De utána a határ a csillagos ég.

És persze az infláció az elmúlt 22 éveben sem volt semmi, még saccolni sem mernék.



"Ok, teljesen bugyuta vagyok segíts, ne így haljak meg.

Miért kell bent maradni?"


"Erre csak azt tudom mondani, hogy nem elég a 8 osztály, tanulj tovább, és ha nagyon érdekel olvas utána.


Ok igyexem.


"Na tessék segíts!"


Majd az oktató segít :)


Nem az oktatóm állít itt dolgokat hanem te!


"Miért is?"


"""Fentebb már leírtam, de még ide soroljam, az unió tagjai gyorsan zárnak,


Miért is?

Mert valaki megparancsolja nekik hogy hozzanak a számukra kedvezőtlen döntéseket?


""hiteleinket most piacról finanszírozzuk, ha kilépnénk ez az út megszűnne a felsoroltak miatt is, hitelünket csak hitelből tudjuk finanszírozni, hitelt meg max oroszoktól, vagy TALÁN IMF-től kapnánk, de az utóbbi 2 év bohóckodása után kétlem...


Nem kérlek szépen.

Meg kezdőnének a hiteleink visszafizetéséről szóló tárgyalások, hogy mennyi moratóriumot is kapunk.

Ez elkerülhetetlen lesz előbb utóbb.



"A baj az hogy 100 mondatodból 1 sem szól valódi érvekről.

Csak a picsogást olvasom, és nem valós a realitásokon alapuló érveket."


"Értem a problémádat, hát ez azért lehet, mert feltehetően csak 8 osztályig jutottál, és az érvelés értelmezést 12.-ben tanítják, szerintem itt lehet a probléma.


Ezért kértem hogy mivel te 5614 osztályos vagy, magyarázd el nekem.


"Az Eu előtt is volt kereskedelem, ezután is lenne.

Nem menne ki emiatt 1 multi sem, hiszen hogy kinek kell vámot fizetni az mi döntjük el.

Sőt a kvóta rendszer is pillanatok alatt kialakulhatna."


"EU előtt is volt kereskedelem igen, ezt jól mondod, csak hogy a kereskedelmünk most 2012-ben tudtommal nem a 2004-es szinten áll... szóval így már neccesebb,


Mitől is?

Hogy eltelt x idő?


"de ezt is érteni fogod, ha majd kereskedelem marketinget fogsz tanulni. A másik, hogy maradna itt egy multi is vagy bárki is, ha a fent említett infláció, forint leértékelődése...stb bekövetkezik? már maga arra a hírre, hogy Magyarország


Ezt nem is értem!

Nem úgy van hogy ha gyengűl a Ft akkor az csak jó az amúgy exportra termelő eurot alkalmazó multiknak?

Bocs csak félve kérdem.


"kilépet az unióból, a multik és még a magánemberek is kimenekítésbe kezdik a vagyonukat...lásd. Görögországot mikor felröppent a hír, hogy megszűnik az euró.


A görögöknél nem az euro megszűnése miatt féltették a befektetéseiket, hiszen ha az drakmává alakul akkor sokat buknak? Bocs ezt is csak így kérdem mint diák a tanártól.


Kérlek mesélj még, olyan izgi!

"de ha lehet akkor valami életszerűt és logikusat"

2013. jan. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!