Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha most lenne egy népszavazás...

Ha most lenne egy népszavazás hogy kilépjünk-e az unióból, mi lenne az eredménye?

Figyelt kérdés
A Britek szavaznak róla, a Jobbik itt is kezdeményezi a népszavazást brit példára
2013. jan. 25. 12:36
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
52%
Mivel Magyarország nem demokrácia ezért nem lehet csak úgy népszavazást indítani bármiből csak ami a vezérnek/vezéreknek tetszik.
2013. jan. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
ezért a feltételes mód...
2013. jan. 25. 13:04
 3/22 anonim ***** válasza:
a gazdag gazdagodik a szegény szegényedik. a szegények vannak többen úgyhogy, igen tuti kilépnénk.
2013. jan. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
29%
Aha, ha a tőzsdét össze szernék omlasztani hajrá. Ha kilépnénk az EU-ból biztos vagyok benne, hogy egy euró lenne 340-370Ft.
2013. jan. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
21%

Mi az, hogy Magyarországon nincs demokrácia? Tudtommal a hatalmi ágak szét vannak választva, és tudtommal az önkormányzatokban, parlamentben azok a képviselők ülnek akiket MI választottunk meg és nem olyan emberek akiket a "vezér" választott ki...de majd ha 2014-es választásokra minden pártot betiltanak és csak 1 pártra lehet szavazni é meg mondják, hogy te csak erre a személyre szavazhatsz akkor, majd vissza térhetünk arra, hogy nincs demokrácia...


Ha most lenne vasárnap, hááát valószínűleg kilépnénk...csak, hogy ez egyáltalán nem érné meg, ha kilépnénk rengeteget vesztene Magyarország, a tanult emberek, akik értik mi miért van azok tudják, hogy miért kell Magyarországnak bent maradnia, azok akik nem értenek a gazdasági folyamatokhoz és csak azt látják a hírekből, hogy így fúj EU, úgy fúj EU, ill. azok a politikusok akik azt mondják, hogy az EU csak diktál ill. EU a 2. Szovjetunió...ezek nincsenek tisztában Magyarország gazdasági helyzetével. Nagy-Britannia megteheti, hogy kilépjen, igaz ő is sokat veszít vele, de ő képes fent maradni, hatalmas gazdasággal rendelkezik, míg ha Magyarország kilépne, az egyenlő az államcsőddel.

Tehát én egy ilyen referendumon én a kilépés ellen voksolnék.

2013. jan. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Szerintem is kilépne az ország, ha egy népszavazáson dönthetnénk, ugyanis elhúzták az emberek orra előtt a mézesmadzagot: Nyugati bérek és életszínvonal.

Ebből persze semmi nem valósult meg a többség számára éa ennek nem csupána a válság az oka.

2013. jan. 25. 13:43
 7/22 anonim ***** válasza:
39%
Nem is az, de jönnek a milliárdos beruházások, eu-s pályázatok amiből a suttyó paraszt (én is) nem látunk semmit sem. Csak azt nézzük hogy akik érintettek milliomos üzletemberek hogy csalják, meg lopják szét az egészet. Kérdem én ebben nekünk mi a jó?
2013. jan. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
71%

Attól mert odaírják mindenféle épülethez hogy 120 millió forint Eu készletből lett felújítva azzal nem sokat érünk.

Főtereket felújítani meg stadionokat építeni arra van pénz?Arra van támogatás?

A gazdaság fejlesztésére miért nincs?

2013. jan. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
74%

Mai demokrácia = vannak egyenlők és egyenlőbbek.


Ha lenne egy népszavazás.


Mi is történne?


Média mágia a felső 10e érdekében.


Az az, ismét elhitetnék az emberekkel hogy lehet bárkinek Bécsben cukrászdája. Ha egy reálisan bemutató kampány lenne akkor nagy valószínűséggel kilépnénk.

Ugyanis számunkra és szerintem minden ex komcsi ország számára kifejezetten hátrányos a mai Eu.

2013. jan. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
23%

Milliárdos beruházás pl a Mercedes, Grundfos, Bonduelle, Duvenbeck, Continental, Oracle, Standler...stb csak párat soroltam fel...az, hogy nem a házad mellé települnek, vagy nem hallod a hírekben, attól függetlenül beruháznak az országba...

Korrupció minden hol van sajnos, ezt kellene minimálisra csökkenteni...


Gazdaság fejlesztése nem az EU dolga, ahogy egy társasház lépcsőházának rendben tartása részben a mi dolgunk is, addig a lakásunk rendben tartása CSAK a mi dolgunk, ha így könnyebben érthető.

2013. jan. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!