Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem volt soha állampolgá...

Miért nem volt soha állampolgári kezdeményezésre népszavazás Magyarországon?

Figyelt kérdés
Vagy volt?
2012. máj. 26. 20:09
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem tudom hogy volt-e, de bárki indíthat csak össze kell gyűjteni hozzá elegendő aláírást. Nyilván azért indítanak pártok, mert ők képesek összegyűjteni.
2012. máj. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
82%
Két oka van. Egyrészt azért, mert neked nincs rá elég pénzed, hogy össze tudj szedni pár száznál több aláírást. Másrészt, és főleg azért, mert Magyarországon nincs demokrácia, és egyre inkább nincs. Emlékezzünk vissza arra, hogy a rendszerváltáskor még 100 ezer aláírás elég volt egy népszavazás kötelező aláírásához. Aztán mikor úgy tűnt, hogy netán mégis jöhet valami nem a politikai "elittől" származó népszavazás is, ezt felemelték 200 ezerre. (Pontosan már nem emlékszem, mikor, de utána lehet nézni.) Aztán jött a FIDESZ és a demokrácia végső diadala, amikor még azt is korlátozták, hogy mennyi idő alatt kell összegyűjteni az aláírásokat (3 hónap helyett 1 hónap alatt.) Így most már biztosak lehetünk benne, hogy a jövőben CSAK és KIZÁRÓLAG a FIDESZ kezdeményezhet népszavazást Magyarországon, még egy nagyobbacska ellenzéki párt sem. Lásd az LMP kudarcát a közelmúltban. Csak az oligarchákkal összejátszva állami pénzből finanszírozott FIDESZ-nek van elegendő pénze ehhez.
2012. máj. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
15%
maradj már a hülyeséggel!! mit fröcsögsz? habzik a szád
2012. máj. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
94%
Mert nagyon hiányzik az állampolgári tudatosság és összefogás. A Kádár-rendszer rászoktatta az embereket, hogy ne gondolkodjanak a politikán, majd az állam mindent megold helyettük. És ez sajnos még most is nagyon látszik. Mindenki az államtól vagy pártoktól vár megoldást, de saját maga nem kezdeményez.
2012. máj. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
79%
4-es! Amit írsz, arra a mai embereket nem a Kádár-rendszer, hanem az orbánizmus szoktatta, sőt kényszerítette rá. Ők hirdették ellenzékből 8 éven át, hogy ha ők jönnek, nem kell gondoskodni magunkról, ők majd mindent megoldanak, megvédik az embereket, nem az emberek fizetik a terheket stb. Aztán csak erősítették az öngondoskodást és a felelősségérzetet azzal, hogy elkobozták a magánnyugdíj-pénztári vagyont, és helyébe ígérték az állami gondoskodást. Szóban. De az alaptörvényükből már például kifelejtették a szociális biztonsághoz való jogot.
2012. máj. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
kubatov
2012. máj. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Az alkotmánymódosításról csak Svájcban köteles az országgyűlés népszavazást kiírni, vagy más országokban is így működik?


Amúgy mi kell hozzá 200.000 papír kinyomtatásán kívül? Ha nem egy párt kezdeményez népszavazást, akkor sokkal könnyebb aláírást gyűjteni. Az emberek fele utálja az összes pártot. Aki meg kötődik valamelyikhez, az nem ír alá semmit amit nem az a párt kezdeményez, amelyikre szavaz. Szóval csak pártmentes aláírásgyűjtésnek van értelme.


Csak annyi, hogy akarják-e az emberek, hogy az alkotmánymódosításokról népszavazást legyen köteles kiírni az ogy.?


És hogy egyertértenek-e azzal, hogy határon túl élő, magyarországi lakóhellyel nem rendelkező kettős állampolgárok is szavazhatnak Magyarországon?

2012. máj. 26. 23:43
 8/20 A kérdező kommentje:
Kettős helyett magyar
2012. máj. 26. 23:46
 9/20 anonim ***** válasza:
23%

Szerintem egyáltalán nem kell alkotmánymódosításról népszavazás. Egyszerűen a civil emberek nem értenek hozzá. A kampánytól függ és valószínűleg arra szavaznának, amire a kormány kéri őket, de leginkább nem mennének el szavazni. Tiszta pénzkidobás lenne. Azért van négyévente szavazás, hogy eldöntsd kit küldesz a parlamentbe. Nekik meg az a feladatuk, hogy úgy módosítsák az alkotmányt, ahogy jónak látják. El kell fogadni.

Az emberek hozzá nem értése a fenti hozzászólásokból is nagyon látszik.

Ja és egy kérdés: Szerinted az ország hány százaléka olvasta el az új (vagy akár a régi) alaptörvényt? Én nem tippelném 5% fölé. Mégis hirtelen mindenki szakértőnek érzi magát.

A kettős állampolgárokról meg annyit, hogy eddig is szavazhattak a külföldi Magyarok, és az sem zavart senkit. Tudomásul kell venni, hogy van az határokon túl még kb ötmillió Magyar, és azt gondolom számba kell venni őket is. Amúgy ha jól tudom, (bár lehet hogy ez csak egy ötlet volt) a külhoni magyarok által beszavazott képviselőknek nem lenne szavazati joguk, csak képviselnék az ottani Magyarokat, felszólalhatna, stb... Ilyen formában maximálisan támogatnám a dolgot. Szegény külhoni Magyarok egyáltalán nem tehetnek arról hogy elszakították őket tőlünk és valamilyen formában mindenképp nagyobb szerepet kell betölteniük. Mellesleg amíg a magyarországi Magyar szavazópolgárok fele sem képes elmenni szavazni, addig inkább ne sipákoljanak. Persze tudom, minden pártot utálnak, de rossz és rosszabb között is tudni kell dönteni, tetszik-nem tetszik. Ja és akármi is róla a vélemény, a szociális konzultációval igenis élni kéne. Azt is csak egymillióan küldték vissza. Úgyhogy erről ennyit. Majd '14-ben meglátjuk mi lesz, addig szerintem nem érdemes okoskodni.

2012. máj. 27. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Te tényleg ilyen naiv vagy? Mi kell az aláírásgyűjtéshez 200 ezer papíron kívül? Most ez egy nagyon leegyszerűsített, és biztosan nem pontos számítás, de egy vázlatnak talán jó: Egy ember egy nap nagyon szerencsés esetben mondjuk 50-100 aláírást tud összegyűjteni. Fizikailag se lehet többet, mert rengeteg adatot le kell kérni, illetve be kell írni kérdésenként. Úgy hogy vegyük azt, hogy napi 75. És ráadásul így 30 napon belül kell meglennie a 200 ezernek. De ez nem is elég, mert az emberek hülyék, legalább 20 % kamu adatokat ad meg, vagy többször is aláírja, így minimum a 250 ezret kell megcélozni. Ehhez naponta gyűjteni kell minimum 8333 aláírást. 75-tel számolva csatasorba kell állítanod ehhez napi 111 embert teljes munkaidőben. Alsó hangon, de inkább többet. Csak minimálbérrel számolva egy ember napi bére 3100 Ft, de ennél biztos több költség van, mert eszik, mozog, stb. úgy hogy legyen napi 5000. A napi költséged 555000 ft, a teljes kampányidőszakra 16 650 000 Ft. Erre rájön még egy csomó szervezési, adminisztrációs, kapcsolattartási (telefon) és egyéb költség, úgy hogy már bőven 20 milliónál vagyunk. És akkor még szót se ejtettünk az újabb 10, de valóban hatásos, profi kampány esetén inkább minimum 100 milliós nagyságrendű kampányköltségekről. Mert hát ha nem tudod magadra felhívni a figyelmet a médiában, akkor hiába van akár napi tízezer aláírásgyűjtőd is, senki nem fogja aláírni azt, amiről nem is hallott.


Akkor most te neki tudnál állni egy ilyennek a saját költségvetésedből? Még az évi pár 249 milliós állami támogatással is rendelkező LMP-nek se ment.

2012. máj. 27. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!