Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyibe kerül hazánkban egy...

Mennyibe kerül hazánkban egy népszavazás lebonyolítása?

Figyelt kérdés
Annak kapcsán merült fel bennem a kérdés, hogy az MSZP szerint referendum döntsön arról, Schmitt Pál maradjon-e a közt. elnök. Szerintem az eredménytől függetlenül úgy sem váltanák le, felesleges pénzkidobás lenne.
2012. márc. 29. 16:50
 1/3 anonim ***** válasza:
A választás 5 milliárd forint, gondolom egy népszavazás is hasonló összeg.
2012. márc. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
27%

„Szerintem az eredménytől függetlenül úgy sem váltanák le, felesleges pénzkidobás lenne.”


Szerintem is. Megvan annak a pénznek a helye.

2012. márc. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A jelenleg hatályos törvények valamint az Alkotmány szerint a Köztársasági Elnököt az Országgyűlés választja. A közvetlen választás csak akkor lehetséges ha módosítják az alkotmány azon részét mely erről szól. Valamint nem lehet népszavazást tartani olyan döntésekről melyek az Országgyűlés feladatkörébe tartoznak. De én személy szerint támogatnám hogy a mindenkori köztársasági elnököz népszavazással válasszuk. A kérdésre válaszul kb annyi mint egy népszavazás a legutóbbi "szociális" népszavazás (a vizitdíjas) 5 milliárdba került.
2012. márc. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!