Miért nem volt soha állampolgári kezdeményezésre népszavazás Magyarországon?
Magyarországon végleg meghalt a demokrácia és amióta a Fidesz van hatalmon nem nőtt még ekkorára a szakadék a szegények és a gazdagok között.
Magyarországon sose mentek jól a dolgok bár még ennyire rosszul sem.
Szerintem Magyarországon nincs olyan párt aki az emberek érdekeit nézi, képviseli.
nem biztos, hogy az lmp-nek pénzhiány miatt nem ment. mindenhol ott voltak.
demokrácia pedig van, és lesz is, nincs szükség ilyen ostoba fröcsögésre, ami a baloldali sajtót olvasók szájából esik ki.
Dehát eddig csak akkor szavazhattak, ha magyarországi lakóhellyel rendelkeztek, nem? Most bárki, aki valószínűsíti, hogy volt magyar a családban akár több száz éve, az is szavazhat, függetlenül attól, hogy egy napig sem élt itt. Értem én, hogy milyen jól esik ez a határon túli magyaroknak, de be kell látni, hogy ez nonszensz. Pl. ha én valahogy lenyomozom, hogy voltak szlovákok az őseim között egykoron, attól én még nem érezném, hogy jogom van Szlovákiában szavazni, csak mert Magyarország része volt. 2004-ben az emberek azt mondták, hogy nem szeretnék a kedvezményes állampolgárságot, a Fidesz mégis ahogy hatalomra került, társadalmi konzultáció nélkül megadta nekik és bocsánat, de ezt nem lehet máshogy értelmezni, csak úgy, hogy szarnak rá, hogy mit akarnak a magyar emberek, amit egyszer eldöntöttek, azt megcsinálják.
Az alkotmány átírásáról pedig szerintem teljesen alapvető lenne, hogy megkérdezik az embereket, aki nem olvassa az alkotmányt, annak is fel lehet érthetően sorolni, hogy mik a konkrét változások.
És még mindig nem értem, miért kéne x embernek 130ezer forintot fizetni azért, hogy aláírást gyűlt. Illetve pontosan ez az, amit nem értek, és amiért feltettem a kérdést. Hogy az emberek miért nem érzik úgy, hogy vannak olyan dolgok, amit ingyen is meg lehet csinálni munka után vagy hétvégén pár napig, hogyha fontos a saját jövőjükre nézve. Tüntetni meg kormánypártok intézkedésein órákig felháborodva kommentelni sem csak munkaidőben szoktak. A közutálatnak örvendő amerikaiak naponta telefonálgatnak a képviselőknek, hogy ezt meg azt akarják, és a döntéseknél figyelembe is veszik a többség akaratát, amit az emberek többsége ellenez, abból nem lesz törvény (pl SOPA). Nálunk még csak nem is közölték, hogy aláírjuk az ACTA-t, nemhogy megkérdeztek volna róla. mintha pici gyerekek lennénk, akik úgyse értenek semmit a politikához, pedig nem vagyunk agyilag fejletlenebbek, mint bármelyik más ország állampolgárai.
"4-es! Amit írsz, arra a mai embereket nem a Kádár-rendszer, hanem az orbánizmus szoktatta, sőt kényszerítette rá. Ők hirdették ellenzékből 8 éven át, hogy ha ők jönnek, nem kell gondoskodni magunkról, ők majd mindent megoldanak, megvédik az embereket, nem az emberek fizetik a terheket stb. Aztán csak erősítették az öngondoskodást és a felelősségérzetet azzal, hogy elkobozták a magánnyugdíj-pénztári vagyont, és helyébe ígérték az állami gondoskodást. Szóban. De az alaptörvényükből már például kifelejtették a szociális biztonsághoz való jogot."
Bocs, hogy ezt írom, de hülyeségeket beszélsz. 8 év alatt nem lehet az emberi mentalitást megváltoztatni. Főleg nem egy ellenzéki pártnak. Ráadásul már az MSZP alatt is megfigyelhető volt ez a mentalitás, hogy mindent az államtól várnak, sőt előtte is. Nem volt véletlen az MDF '94-es bukása sem. Én sem szeretem Orbánt, de azért itt a dolgok jóval mélyebben gyökereznek. Orbán csak meglovagolt néhány kampányszöveget, amivel választást lehet nyerni. De ezt nem tehette volna meg, ha nagyobb a választói felkészültség. Sajnos itt a hiba az emberek fejében van.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!