Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mégis megérte az magánnyugdíjp...

Mégis megérte az magánnyugdíjpénztáraknál maradni? Közel 20%-os hozamot ért el a legjobb pénztár. Ezzel szemben az államnál még mindig nincs a megígért egyéni számla és az államosított pénzeket nagy részét már elköltötték.

Figyelt kérdés

A válság hatására nagy visszaesés volt, de várható volt a javulás a szakemberek szerint. Selmeczi Gabriella nyugdíjvédelmi megbízott nem akart válaszolni az rtl klub kérdésére ezzel kapcsolatban.


"Kifizetődő döntés volt magánnyugdíjpénztárban maradni. Sokan az inflációnál 10 százalékponttal is több hozamot könyvelhettek el. A Nemzetgazdasági Minisztérium 2011-es adatokkal "vág vissza".


Kifizetődő döntés volt magánnyugdíjpénztárban maradni - írja azenpenzem.hu pénzügyi portál. Számítások szerint sokan az inflációnál 10 százalékponttal magasabb hozamot könyvelhettek el, miközben a magán-nyugdíjpénztári vagyon eltűnt.


Tavaly mintegy 509 ezer forinttal hízott egy átlagos, 2,65 millió forintos vagyon a legjobban teljesítő magánnyugdíjpénztárban, míg a leggyengébben szereplőnél is 211 ezer forinttal gyarapodhatott az átlagos tag pénze. A legtöbb hozamot az Aranykornál lehetett elérni, 18,83 százalékot, míg a legkevesebbet - 11,07 százalékot - a Budapest hozta. Mivel a 12 havi infláció a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) adatai szerint tavaly decemberben 5 százalék volt, így a pénztártagok komoly reálhozammal fialtatták pénzüket. A pénztárak ezzel túlteljesítették a bankok hozamát is, kamatadó után átlagosan 5,46 százalékos kamatot kaptak az ügyfelek a lekötött pénzük után.


Eközben a Nyugdíjreform és Adósságcsökkentő Alapról az előzetes ígéretek ellenére csak hozzávetőlegesen lehet tájékozódni. Annyit azonban tudni lehet, hogy az államadósság csökkentésére fordított összegek mellett tavaly novemberben 172,4 milliárd forintot innen fizettek ki a Nemzetközi Valutaalap hitelének törlesztésére. Az átvett magán-nyugdíjpénztári vagyonnak már csak a hatoda van meg.

"

[link]


2013. jan. 21. 18:59
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:

de volt lehetősége lengyelek megegyeztek az imf-fal bármikor lehívhatták a pénzt, de nem tették .... A piacok is tudták, hogy a lengyel gazdaság mögött jelentős pénz van, így az alapkamatot is lentebb tudták vinni ...

Mi meg se próbáltuk ezt az utat...

2013. jan. 21. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 A kérdező kommentje:

Ezek a kamatok voltak.


De egy tavaly év eleji.

[link]

2013. jan. 21. 23:42
 33/37 A kérdező kommentje:

ma 23:41


A mostani IMF cécó egy vicc volt. Már év elején azt mondták, hogy közel a megállapodás. Mindenki tudta mire megy ki a játék. Nem is akartak megegyezni velük.

2013. jan. 21. 23:45
 34/37 anonim ***** válasza:

Igen ezekről tudok, imf megegyezéskor mér 11% körül volt az alapkamat, sajnos már ilyen magas kamat mellett se tudtunk eladni ... igen, ekkor kellett az imf , de nem kellett volna lehívni, mert a piacok jelezték hogy örülnek és újra érdekelte őket az államkötvényeink...

Nem tudom ismered-e:

[link]

Ez is egész korrekt itt más országok gazdaságát is könnyen egybe vetheted a miénkkel!

2013. jan. 21. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 A kérdező kommentje:
És azért örültek, mert az IMFel tárgyaltunk. AZ IMF tárgyalások is már egy kis bizalmat adtak az országnak. AMi az alapkamat csökkenést illet. Fogalmuk sincs a szakértőknek, hogy minek csökkentették folyamatosan. Miután a jegybankban is fidesz többség lett elkezdték csökkenteni. De senki nem értette, hogy miért?
2013. jan. 22. 00:02
 36/37 A kérdező kommentje:
2013. jan. 22. 00:05
 37/37 anonim ***** válasza:

országérdeke, a csökkenés ugyanis akkor kisebb kamatra tudjuk kiadni a hiteleket... A gazdasági növekedést visszafogja, ha évente 6% kamatra kell hitelt felvenni (szlovákok csehek 0,5% kamaton adják) de pl a magyar vállalkozónak se mindegy, hogy 89% fizet a hitelért vagy csak 2-3% .. mellesleg az inflációt se fékezi, látható, hogy az alapkamat csökkenés hatására az infláció is mérséklődött ...

Teljesen más a jobb és a baloldali iskola, de meg kell nézni, hogy más országok miért tudnak sikeresebbek lenni ... A magas kamat és a magas államadósság biztos nem segíti ezt a folyamatot.

Bokros idejében még "működöt"(de milyen áron?), de rengeteg vállalkozásnak ez egyenlő volt a csőddel és olcsón eladhatták a nyugati befektetőknek ... dollár árfolyamát érdemes megnézni ( 100forintról, hogy meg fel 4év alatt 220 (94-98ig)... magas alapkamattal bogliba sorolták a forintot ... így olcsón termeltünk és olcsón adtunk cégeket jött is a pénz az országba, de az itt maradók meg elszegényedtek ...

2013. jan. 22. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!