Mégis megérte az magánnyugdíjpénztáraknál maradni? Közel 20%-os hozamot ért el a legjobb pénztár. Ezzel szemben az államnál még mindig nincs a megígért egyéni számla és az államosított pénzeket nagy részét már elköltötték.
A válság hatására nagy visszaesés volt, de várható volt a javulás a szakemberek szerint. Selmeczi Gabriella nyugdíjvédelmi megbízott nem akart válaszolni az rtl klub kérdésére ezzel kapcsolatban.
"Kifizetődő döntés volt magánnyugdíjpénztárban maradni. Sokan az inflációnál 10 százalékponttal is több hozamot könyvelhettek el. A Nemzetgazdasági Minisztérium 2011-es adatokkal "vág vissza".
Kifizetődő döntés volt magánnyugdíjpénztárban maradni - írja azenpenzem.hu pénzügyi portál. Számítások szerint sokan az inflációnál 10 százalékponttal magasabb hozamot könyvelhettek el, miközben a magán-nyugdíjpénztári vagyon eltűnt.
Tavaly mintegy 509 ezer forinttal hízott egy átlagos, 2,65 millió forintos vagyon a legjobban teljesítő magánnyugdíjpénztárban, míg a leggyengébben szereplőnél is 211 ezer forinttal gyarapodhatott az átlagos tag pénze. A legtöbb hozamot az Aranykornál lehetett elérni, 18,83 százalékot, míg a legkevesebbet - 11,07 százalékot - a Budapest hozta. Mivel a 12 havi infláció a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) adatai szerint tavaly decemberben 5 százalék volt, így a pénztártagok komoly reálhozammal fialtatták pénzüket. A pénztárak ezzel túlteljesítették a bankok hozamát is, kamatadó után átlagosan 5,46 százalékos kamatot kaptak az ügyfelek a lekötött pénzük után.
Eközben a Nyugdíjreform és Adósságcsökkentő Alapról az előzetes ígéretek ellenére csak hozzávetőlegesen lehet tájékozódni. Annyit azonban tudni lehet, hogy az államadósság csökkentésére fordított összegek mellett tavaly novemberben 172,4 milliárd forintot innen fizettek ki a Nemzetközi Valutaalap hitelének törlesztésére. Az átvett magán-nyugdíjpénztári vagyonnak már csak a hatoda van meg.
"
"Mégis megérte az magánnyugdíjpénztáraknál maradni? Közel 20%-os hozamot ért el a legjobb pénztár."
Ha neked megérte maradj ott. Én alig vártam, hogy megszabaduljak tőle.
"Ha neked megérte maradj ott. Én alig vártam, hogy megszabaduljak tőle."
Mond meg, hogy neked személy szerint milyen veszteséged volt azzal, hogy benne voltál? Veszteni többet vesztesz azzal, hogy az államhoz került, mert semmi nem maradt belőle.
"Érdekes módon amíg lenyúlhatták a befizetések 4-5%-át a pénztárak, addig nem nagyon törték magukat a hozamért. Most meg "válságban" 19%."
A válság kezdetén volt veszteségük 2010-ben már nyereségesek voltak. És 2008 előtt is.
"A válság kezdetén volt veszteségük 2010-ben már nyereségesek voltak. És 2008 előtt is."
Nem is azt írtam, hogy végig veszteségesek voltak. Csak mondjuk 97-08 között 9 év alatt nem volt 19% hozamuk, nemhogy évente. De még a 7% körülit se nagyon hozták. És sokkal több pénzből gazdálkodhattak. Csak lehetett rá sz*rniuk, a pénzük megvolt a befizetésekből.
Válság után a szakértők megmondták hogy várható volt.
Csak gondold végig. Válság elején nagyon lementek a részvények amikbe befektetik. Mostanra térnek vissza az akkori árfolyamokra. Egy nagyon durva példa az OTP.
"Ha a manyup maradt volna, akkor államcsőd vitte volna el a manyup pénzeket ."
Az államcsőd? Nem is tudtam hogy volt államcsőd. És a kettőnek nem sok köze volt egymáshoz. Most nem a magyup pénzek miatt lett volna államcsőd.
De az lett volna a legjobb, hogy szabadon, zsarolás nélkül lehetett volna választani az átlépést. Nekem az ismerőseim, rokonaim nem léptek volna át, de a zsarolás miatt igen. Volt ám szidás, hogy a k*rva anyukat.Elhiheted, hogy sokan maradni akartak volna. De gyorsan el is költötték.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!