Jól látom, hogy a tranzakciós adóval megint a kistelepüléseken élőkkel szúrnak ki leginkább?
"Persze ugye sokan nem tudnak másban, csak készpénzben gondolkodni, mert hülyék a modernebb dolgokhoz. Nekem nincs is készpénzem, minden ügyet internetes bankon intézek. Rengeteget spórolok így."
Aha, csak elfelejtesz néhány dolgot.
1. Azok az emberek, akik kis faluban vagy akár kisvárosban élnek azoknál a bankoknál kötnek folyószámla szerződést, amelyik bank a legközelebb esik hozzájuk és fizikailag elérhető közelségben van. Nálunk pl. Unicredit 45 km-en belül nincs, sőt 45 km-en belül 2 db bank van, így mi gyakorlatilag sokkal kevésbé tudjuk kihasználni a választás lehetőségét.
2. A falusi nyugdíjasok vagy egyszerű emberek nem fognak nekiállni netbankingolni, mivel sem a technikai tudással, sem megfelelő infrastruktúrával nem rendelkeznek ehhez.
3. Abban igazatok van, hogy a bankok nagy része eddig is számított fel kezelési költséget a készpénz felvételre, csak mondjuk ahol eddig 1-2 ezrelék volt, most már 4-5 ezrelék lesz.
Tehát elmondhatjuk, hogy ugyan nem kizárólagosan, de a bankadó inkább a szegény és egyszerű népréteget sújtja.
"Meg belekötnek abba, hogy az a 10% csökkenés, nem is 10. És akkor mi van? Az elmúlt években minek csökkent az ára akár 1 forinttal is? Semminek!"
Azért kötünk ebbe is bele, mert az úgynevezett 10%-os csökkenés csak a kisfogyasztókat érinti, a nagyfogyasztóknak nemhogy csökkennének a költségei, hanem még emelésre is számíthatnak. Ez viszont majd MINDEN termék árában meg fog mutatkozni és nem 10%-kal kevesebbe fog kerülni az élet, hanem 15-20%-kal többe. A 10%-os csökkentés csak parasztvakítás, marha jól hangzik az egyszerű emberek számára. Ha a kormány ténylegesen segíteni akarna, akkor az élelmiszerek árát csökkentené(pl. ÁFA csökkentés), de ezt nem fogja meglépni, hiszen a legtöbb bevételre a fogyasztási cikkek és alapvető élelmiszerek árából számíthat.
"de a bankadó inkább a szegény és egyszerű népréteget sújtja."
Ez szerintem nem igaz, mert az általad felsoroltak, mint a vidéki nyugdíjasok, kisvárosban élők zömmel készpénzt használnak, így nekik sem előnyük, de hátrányuk sincsen. Aki feketén dolgozik azt megint nem érinti a dolog.
"Azért kötünk ebbe is bele, mert az úgynevezett 10%-os csökkenés csak a kisfogyasztókat érinti, a nagyfogyasztóknak nemhogy csökkennének a költségei, hanem még emelésre is számíthatnak. Ez viszont majd MINDEN termék árában meg fog mutatkozni és nem 10%-kal kevesebbe fog kerülni az élet, hanem 15-20%-kal többe. A 10%-os csökkentés csak parasztvakítás, marha jól hangzik az egyszerű emberek számára. Ha a kormány ténylegesen segíteni akarna, akkor az élelmiszerek árát csökkentené(pl. ÁFA csökkentés), de ezt nem fogja meglépni, hiszen a legtöbb bevételre a fogyasztási cikkek és alapvető élelmiszerek árából számíthat."
A nagyfogyasztóknak milyen jogon kellene a csökkentés? A lakosságnak kell elsősorban a terheket csökkenteni, nem a nagy fogyasztóknak. Az élelmiszerek ÁFA tartalmát nem lehet csökkenteni, mert akkor a kieső bevételt valahonnan pótolni kellene. 15-20%-kal meg biztos nem fog többe kerülni az élet. Én például tavaly sem éreztem hatalmas drágulást, pedig a baloldali média erőteljesen írogatott különféle brutális áremelkedésekről.
"A nagyfogyasztóknak milyen jogon kellene a csökkentés? A lakosságnak kell elsősorban a terheket csökkenteni, nem a nagy fogyasztóknak. "
Látszik nem érted mire akart utalni. Át fogják terhelni a nagyfogyasztókra a kieső bevételt. ÉS nem gondolod, hogy ők majd azt mondják ok, ennyivel kevesebb a pénz nem baj. A nagyfogyasztók pedig a kieső bevételt ránk fogják hárítani. De ha ez nem lenne elég világos akkor a példa: Ha a boltnak többet kell fizetnie a fűtésért akkor a kieső pénzt hogyan fogja kompenzálni? 3-at lehet találni.
"Az élelmiszerek ÁFA tartalmát nem lehet csökkenteni, mert akkor a kieső bevételt valahonnan pótolni kellene. "
Sok olyan dolgot csinált már a kormány amivel a bevételt csökkentette. Ott van az egykulcsos adórendszer amivel 600 milliárd bevételkiesést ért el. De az általuk annyira várt pozitív dolog elmaradt.
"Én például tavaly sem éreztem hatalmas drágulást, pedig a baloldali média erőteljesen írogatott különféle brutális áremelkedésekről."
Pedig voltak drágulások. Persze mit is hangoztatott a kormány? Hogy a nettó fizetés nőtt és ezzel milyen jól jártunk. És itt vége. Többet nem is mondtak. És a fideszközeli média is csak ennyit mondott. Azt a részt már elfelejtették, hogy magasabb volt az infláció és ezáltal kevesebbet költhettünk, mert a reálbérek viszont estek.
És ami az különadókat illeti. Átterhelik az emberekre. Megmondták a bankok is, de valahogy a kormány még mindig kiáll a saját igaza mellet.
"A nagyfogyasztóknak milyen jogon kellene a csökkentés? A lakosságnak kell elsősorban a terheket csökkenteni, nem a nagy fogyasztóknak."
Mert (többek között) az összes (alapvető)élelmiszert előállító vállalat nagyfogyasztó. (ha ez eddig nem esett volna le, tehát ha az előállítási költségek növekednek, akkor TE is és én is többet fogunk fizetni MINDENÉRT.
"Ha a boltnak többet kell fizetnie a fűtésért akkor a kieső pénzt hogyan fogja kompenzálni? "
Mivel erős a piaci verseny, ezért nem fogják teljesen áthárítani a megnövekedett költségeket. Amelyik, általában kis boltos áthárítja, avval le is húzhatja a rolót, mert nem fog vásárolni nála senki sem.
"Én az UniCredit banknál vagyok,"
Ami őket illeti:
A korábban nemzetközi hálózatában is díjmentes készpénzfelvételt propagáló UniCredit Bank január 2-tól érvényes kondíciós listájában még valóban díjmentesek ezek a szolgáltatások, februártól azonban már ez a bank is áthárítja a terhet az ügyfelekre, itthon és külföldön is fizetni kell majd ezért a szolgáltatásért.A kártyás készpénzfelvétel egyébként szinte minden egyes banknál drágul, vannak azonban olyan hitelintézetek, amelyek a korábban hagyományosan ingyenes tranzakcióként számon tartott kártyás vásárlásnál is áthárítják a díjat.
"Hogy a nettó fizetés nőtt és ezzel milyen jól jártunk. És itt vége. Többet nem is mondtak. És a fideszközeli média is csak ennyit mondott. Azt a részt már elfelejtették, hogy magasabb volt az infláció és ezáltal kevesebbet költhettünk, mert a reálbérek viszont estek. "
Én mindig a magam és a környezetemben élők helyzetéből indulok ki és azt látom, hogy persze volt drágulás, de azért a fizetések is nőttek. Nekem például tavaly 7%-kal nőtt a nettó bérem, közben az infláció cca. 5,2%-os volt.
ma 13:51
Hagyjuk már ezt az erős piaci versenyt. Kitől halljuk mindig ezt? A fidesztől. Ugyanezt mondták a bankokra is és láss csodát egyáltalán nem volt igazuk. Csak ki akarják magukat magyarázni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!