Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Így kell lejáratni a diákokat?...

Így kell lejáratni a diákokat? A Hírtv komolyan függetlennek tartja magát?

Figyelt kérdés
[link]
2013. jan. 19. 21:06
1 2 3 4
 21/40 A kérdező kommentje:

"Na, akkor csak igaza lett annak a korábbi hozzászólónak, aki azt írta, hogy az egyetemisták többsége balos. Ha már Kálmán Olga minta.."


Tehát aki nem fideszes az balos. Tipikus. Egyedül Olga műsora az ami elmegy azon a csatornán. Ő ugyanúgy tesz fel kényes kérdést Gyurcsánynak, Bajnainak mint bárki másnak.


És ami azt illeti. Az egyetemen nem találsz sok fideszest. Őket annyira nem lehet megvezetni, mint a törzsszavazóikat. Bármit tesz a fidesz, ők csak pozitívnak értékelik. Megszorítanak Orbánék akkor azt a nemzetést teszik, más teszi ezt akkor szemét kommunisták. Orbán tandíjat vezet be: csak mert az jó, ezt Orbán is megmondta. Ha más akkor szemét söpredék. Tönkreteszik a fiatalok jövőjét. Azért nem érdekes ez a kettős mérce?

2013. jan. 19. 23:52
 22/40 A kérdező kommentje:

Csak egy példa a sokból:


Címoldal / Hírháttér / "Úgy éreztem, vége a világnak, elsírom magam" - Kálmán Olga őszintén

"Úgy éreztem, vége a világnak, elsírom magam" - Kálmán Olga őszintén

Az ATV kemény műsorvezetője az életben milyen? Átmenne a Hír TV-hez? Interjúnkból kiderül.


Szerző: Oroszi BabettForrás: Femina.hu2011.11.25.

A magyar médiában kevés olyan műsorvezető van, aki nem fél kérdezni még a legnehezebb interjúalanyoktól sem. Aki megeszi reggelire a hebegő-habogó politikusokat, aki nyolcadszorra is felteszi a kérdést, ha kell. Aki olyan kérdéseket tesz fel, amit te vagy én tennénk, bár stílusban lehet, hogy egy kicsit másként.



Csak egy példa arra, milyen műsorvezető Kálmán Olga. A vendég Gyurcsány Ferenc volt miniszterelnök, a téma, hogy az Orbán-kormány IMF-hitelt venne fel - Gyurcsánynak van ebben tapasztalata bőven. Az első kérés az, hogy találja ki, ki mondta a következőket: "Az IMF nem diktálja, hogy mennyi legyen a növekedés, vagy mennyi legyen Magyarország költségvetése, a megállapodás a valutaalappal egy védőpajzs arra az esetre, ha a piacok teljesen kiszáradnának, bedugulnának."


Gyurcsány Ferenc találgatni kezd: talán Lázár János mondta, vagy Orbán Viktor? A válasz: hát, nem. Ezt a pár mondatot ön mondta, Gyurcsány Ferenc..


Ilyen mikor történik a Célpontban? Mikor lenne olyan, hogy behívják Orbánt és a tandíjról kérdezik és arról amit még ellenzékben gondolt róla?

2013. jan. 19. 23:58
 23/40 A kérdező kommentje:

[link]


Már az első kérdésében b*ztatja.

2013. jan. 20. 00:01
 24/40 A kérdező kommentje:
És pontosítanék. Nem a Célpont hanem inkább a Rájátszás.
2013. jan. 20. 00:06
 25/40 anonim ***** válasza:
56%

Ismerek egyetemistákat és főiskolásokat, mozogtam köztük és hogy a kedvedre tegyek én magam is jártam főiskolára. Bevallom, hiába oda jártam, de közöttük nem sokat mozogtam, ellenben elég jól ismerem a fővárosi egyetemisták szórakozási szokásait, meg hogy mivel baxszák el az időt.

Nekem nem tudod lefesteni a diákokat a szorgalmasan tanuló esetleg színházba és templomba járó fiatalok szerepében. Mert lassan már ilyennel is próbálkoznak egyesek, pedig milyen messze van ez a valóságtól...


A felsőoktatás tönkretételéről meg az a véleményem, hogy eddig se volt jó, viszont kétségtelen, hogy rossz irányba mentek. Főiskolákat kellene bezárni (vagy privatizálni) és egyetemeket is (igen, azok közül is jó néhányat), mert ennyire nincs szükség. Vannak olyan vidéki főiskolák az országban, ahol elég jó a (és régóta) tanárképzés vagy vendéglátó szakok esetleg mezőgazdasági...stb de nagyon sok helyen csak faxverés van. És ezeket is az állam finanszírozza. Egyetemek már keményebb dió, mer amik vannak, azoknak ált. nagy hagyományuk van. De szerintem az is luxus, hogy mindegyiken ugyanazok a képzések megtalálhatók és lehetetlen, hogy mindegyikre megfelelő pénz legyen kutatási célokra mondjuk. Ha meg erre nincs pénz, akkor mitől egyetem? Szerintem arra is szükség lenne, hogy ne csak a fővárosban koncentrálódjon az oktatás, egy diák igen is menjen le Pécsre, Szegedre, Szombathelyre, Debrecenre vagy Nyíregyházára ha megfelelő az oktatás színvonala és ne az legyen, hogy a vidéki gyerek felmegy Pestre, mert az visszamenni már nem fog. És akkor ahonnan elment, az máris veszített egy potenciális "szakembert". Ez főleg a keleti részre igaz.


Nem tetszik az sem, hogy az elit számára teszik csak elérhetővé a felsőoktatást. A gazdasági elit helyett inkább a tudást kéne díjazni.


De butaság itt a hallgatói szerződéssel jönni, meg a keretszámokkal, mert ez csak gumicsont. Akik most tüntetgetnek, nem is tudják, hogy egy pártpolitikai csata gyalogjai, és megoldásuk nekik sincs a felsőoktatás problémáira. Akik meg vezetik őket, nem is érdekük a megoldás.

2013. jan. 20. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
12%
Nekem Kálmán Olgát ne védd. Hihetetlenül buta nőszemély, aki csak egy színjátékot játszik a vendégeivel. El nem tudom képzelni, hogy vezethet még műsort ilyen "tehetséggel".
2013. jan. 20. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 A kérdező kommentje:

"Nekem Kálmán Olgát ne védd. Hihetetlenül buta nőszemély, aki csak egy színjátékot játszik a vendégeivel. El nem tudom képzelni, hogy vezethet még műsort ilyen "tehetséggel"."


Kálmán Olgára azt mondani, hogy buta azért hülyeség. De mi is vele a baj? Netán, hogy baloldali tévénél dolgozik? Ugyanúgy dolgozhatna jobboldalinál, csak akkor lehet az állásával fizetne a kényes kérdések miatt. De most őszintén. Mikor volt a hírtv-n olyan, hogy bármi kényeset kérdeztek volna fideszestől? Olga legalább mindenkivel megteszi. Ő egy eléggé megosztó személyiség a stílusa miatt. De a kérdéseiben mindig rátapint a lényegre. Persze biztos van olyan akinek nem tetszik, hogy xp-t kényes helyzetbe hozza. LSD nemrég mikor egy kormányközeli személy beszélt a HÖOK elnökének tanulmányairól. Mikor rájött, hogy illegálisan szerezte meg az adatokat csak habogott össze vissza.


[link]

Az elején van a bejátszás.


de ha már a butaságot hoztuk fel:

[link]

[link]


Azért nem ugyanannyian értenek egyet a lájkok alapján.


Amúgy nem érdekes, hogy a fideszesek szemében a baloldali újságírók mind hülyék? A jobboldalon is vannak jó újságírók, úgy mint a balon.

2013. jan. 20. 00:31
 28/40 A kérdező kommentje:

ma 00:08


Sok igazság van abban amit írtál, de a következővel egyáltalán nem értek egyet:


"Bevallom, hiába oda jártam, de közöttük nem sokat mozogtam, ellenben elég jól ismerem a fővárosi egyetemisták szórakozási szokásait, meg hogy mivel baxszák el az időt.

Nekem nem tudod lefesteni a diákokat a szorgalmasan tanuló esetleg színházba és templomba járó fiatalok szerepében. Mert lassan már ilyennel is próbálkoznak egyesek, pedig milyen messze van ez a valóságtól... "


ícsak úgy kérdezem, hogy a fiatalok közül mennyien járnak templomba? És a színház egy nagyon jó kérdés. Véleményem szerint az a fiatal amelyik ide megy, az nagyobb valószínűséggel egyetemista, mint nem az. Ha a saját nem reprezentatív ismeretségi körömet tekintem, akikkel még középiskolába színházba jártunk, akkor az jön ki, hogy mind egyetemre mentünk. És rajtunk kívül 1-2 ember.


És nem azért de ők miért ne járhatnának szórakozni? Járok olyan helyre ahova főként egyetemisták járnak és olyanra is ahova középiskolások (és sokuk szakmunkásba). Azért van különbség a kettő társaság között.

A kormányzat célja, hogy lejárassa a diákságot. Érdekes, hogy ellenzékben még épp támogatták őket és teljesen az ellenkezőjét gondolták mindenről mint most.


Persze nem csak "normális" egyetemista van, hanem a szar amiről te beszélsz, de szerencsére ez a kevesebb. Persze most a nép szemében fel kell duzzasztani az utóbbi csoportot.

2013. jan. 20. 00:37
 29/40 anonim ***** válasza:
27%
Mikor mondta függetlennek magát? Szerinte soha! Ahogy az atv szélsőbaloldali.
2013. jan. 20. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:

"De butaság itt a hallgatói szerződéssel jönni, meg a keretszámokkal"


A hallgatói szerződésben jóval több dolog van, mint amiket a média ír.

Egyszer mindenkinek ajánlom átolvasni, vannak benne érdekes dolgok.

2013. jan. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!