A Kossuth rádió, az M1 híradója és a többi köztévé miért ennyire lojális a kormányhoz? Szerintetek ez nem szégyen?
Ott van például az angol BBC, amelynek a két itthon is elérhető adóján szinte semmi politikai elhajlás nincs egyetlen irányba sem. De se a ZDF, se a Das Erste, se az ORF Eins hírműsoraiban sem.
Viszont (főleg a Kossuth rádió) nagyon erősen kormánypárti, más színekhez tartozó politikusok alig kapnak szót.
Mert a Média Tanács csak azt engedi nekik leadni, amit a Fideszes MTI közöl velük. A Média Tanács pedig csak Fideszes tagokból áll.
Ezért nincs sajtószabadság Magyarországon.
Kedves Kérdező:
Mi számít elhajlásnak? Ha azt merészelik mondani, hogy jogos, hogy ha valaki állami (a mi általunk adott) pénzből tanul, akkor maradjon itthon, ha el akar menni, akkor ne várja el, hogy mi fizessük a tanulmányát? Mégis milyen alapon? Nincs senki ideláncolva, elmehet bármkor - ha maga fizeti az oktatását, vagy megtéríti azt.
Esetleg azt nem tartod jogosnak, hogy aki dolgozik, az mellette ne kaphasson nyugdíjat? Mert hogy neki az "jár". Miért? Vagy fizetést, vagy nyugdíjt. Egyszerre két helyről kapjon pénzt? Amivel ráadásul a friss pályakezdőktől tartja fel a helyet?
Melyikkel nem értesz egyet? Úgy gondolom, az emberek nem eszükkel ítélik meg az ilyen kérdéseket, hanem zsigerből utasítják el, politikai szempontok alapján.
Esetleg az olyan galádságok közlése is beletartozik az elhajlásba, mint az egészségügyben dolgozók kollektív és visszamenőleges(!) béremelése:
"Összesen 86 ezer egészségügyi dolgozó fizetését emelik meg január elsejétől visszamenőleg, jelentette be Réthelyi Miklós nemzetierőforrás-miniszter. Béremelést kap 16 520 orvos, 67 978 szakdolgozó, valamint 1380, egészségügyben dolgozó vegyész, pszichológus, biológus, kémikus, gyógyszerész. A szükséges törvénymódosítások elfogadása után a béremelést július elsejétől fizetik ki, első lépésként egy összegben január elsejéig visszamenőleg.
Az ügyeleti díjazás nélkül bruttó 350 ezer forintos összegig kereső orvosok - ide tartozik a doktorok 80 százaléka - egységesen bruttó 65 ezer forint emelést kapnak. Efölött 10 ezer forintos sávonként 5 ezer forinttal csökken a béremelés mértéke. A 450 ezer forint felett keresők egységesen 10 ezer forint emelésre számíthatnak. Az egyéb diplomások egységesen 31 435 forint emelést kapnak.
A szakdolgozók körében 22 ezer ember bruttó 20 ezer forint feletti emelést kap, 32 ezren pedig 15 ezer forintot. Mint Szócska Miklós államtitkár elmondta: náluk eddig nem volt bértábla, alig volt különbség egy kezdő és egy 20 éve már a pályán dolgozó asszisztens vagy ápoló bére között."
Ezt azóta egy második hullámban még szélesebb körre bővítették ki.
Esetleg az az elhajlás, ahogyan közlik, hogy egyszerre csökken a rezsiköltség és emelkedik a minimálbér?
Hogy a víz, a gáz és a távhő mellé - az eredeti tervekkel ellentétben - a szemétszállítást és a kéményseprést is beveszik az árcsökkentések körébe?
Vagy mondj egy két példát, amivel nem vagy elégedett a közlés terén. Komolyan érdekel.
-------------
Kedves 22:27-es: "a Kossuth Rádiótól és az MTV-től 2011-ben szinte minden olyan szerkesztő-műsorvezetőt, riportert kirúgtak vagy nyugdíjaztak, aki a pártatlan, elfogulatlan újságírás képviselője volt."
- Fel is sorolnád a neveket, linkkel együtt? Mert ez így egyenlőre még csak hangulatkeltésnek tűnik.
Pro Patria ! Nem szabad az igazat leirni mert a sok szűklátókörű csak egyet skandál: Minden rossz - minden rossz - minden rossz!!! - - Vesszen orbán.
Amúgy amit leirtál mind igaz!!!
#4:
"Esetleg az az elhajlás, ahogyan közlik, hogy egyszerre csökken a rezsiköltség és emelkedik a minimálbér?"
A minimálbér NETTÓ összege 2010-2013
2010 => 60 236 HUF
2011 => 60 600 HUF
2012 => 60 915 HUF
2013 => 64 190 HUF
A minimálbér után az államnak fizetendő adók és járulékok:
2010 => 34 212 HUF
2011 => 39 630 HUF
2012 => 58 590 HUF
2013 => 61 740 HUF
Tehát, mint az látható a minimálbéres munkavállalónak 2010-2013 között 3 954 HUF összeggel emelkedett az a bére havonta, amit kézhez kapott, Orbán úr és csapata pedig havi 27 528 HUF összeggel jut többletbevételhez.
"Kedves 22:27-es: "a Kossuth Rádiótól és az MTV-től 2011-ben szinte minden olyan szerkesztő-műsorvezetőt, riportert kirúgtak vagy nyugdíjaztak, aki a pártatlan, elfogulatlan újságírás képviselője volt."
- Fel is sorolnád a neveket, linkkel együtt? Mert ez így egyenlőre még csak hangulatkeltésnek tűnik.
"
Ha jól emlékszem, a Kossuth Rádiónál Mong Attilát küldték el először ( az új média törvény elfogadása utáni napon élő adásban egy perc néma csenddel gyászolta a sajtószabadságot a 180 perc c. reggeli műsorban, rögtön ment ő is és a szerkesztő is ). Én szerettem az MR1-et hallgatni, mert elég objektívnek tűnt a választások idején, keményen odaszóltak mindenkinek. Most meg lehet nézni mi lett a 180 percből mióta Csűrös Csilla vezeti, egy rakás híg fos az egész...
A 4# válaszadó immár sokadik alkalommal híven prezentálja a közszolgálati csatornák kommunikációs formáit.
Csak azt nézzük amit pozítívnak lehet beállítnai, azokat is csak felületesen. A többi nem fontos, bár igaz hogy így a párttévé működik nem a közszolgálati.
Nem így kelelne működnie, de itt semmi sem működik a rendszerváltás óta (bár azelőtt se) úgy ahogy kellene.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!