Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A tanárok 7-8 évente elmehesse...

A tanárok 7-8 évente elmehessenek 1 év alkotói szabadságra - egyetértetek vele?

Figyelt kérdés

Pokorni hatalmas ötlete, hogy a tanárok 7-8 évente elmehessenek "alkotói szabadsága", amely alatt ugyanúgy kapnák a fizetésüket, mintha dolgoznának.


Én ezzel nem értek egyet, ugyanis a tanárnak mindig van karácsonya, húsvétja, míg pl. egy médiában dolgozó embernek vagy egy szállodaportásnak nincs, ekkor is dolgozniuk kell.


Szerintem ma már nem arról szól a tanári pálya sem, mint régebben. Sok tanár még csak tanítani sem tanít rendesen - tisztelet a kivételnek.


Nekem vannak nagyon jófej tanáraim, akik nemhogy jól tanítanak, de életre is nevelnek, próbálnak minket mindig a jó útra terelni, de ezt akkor is igazságtalanságnak érzem. Ennyi erővel miért nem kapnának egy év fizetett szabadságot azok, akik egész életükben minden nap nehéz fizikai munkát végeznek? Vagy miért nem kapnak egy év szabadságot a mentősök, tűzoltósok, akik minden nap életeket mentenek? Na és a többi tisztességesen dolgozó ember, akiknek nem soroltam fel a szakmáját?


2009. aug. 28. 15:00
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
76%
a gimnáziumi! tanárom bruttó 110 ezret keresett havonta...
2009. aug. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
46%
Nettó 120 e fölött, plussz még amit összemaszekol magának (különórák, korrepetálás 1000-1200Ft/óra, ami adómentes!)
2009. aug. 30. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Nézzünk pl. egy gimnáziumi matektanárt.Keres 100 ezret minimum.Plusz ha minden délután 3 gyereket korrpetál az már 12 gyerek egy héten.Egy hónapban az

12*6000=72 000.Na ennyit a tanári fizetésről.És még egy csomó szünete is van.

2009. aug. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
akkor miért nem mentetek tanárnak, meglátnátok, hogy keresnek! ja, 120 e fölött? kettővel, annak mennyi a fele? 61 e ft.... nem hallottatok még nettó és bruttó fizetésekről? te jó ég.... nem kap a plusz órákért annyi pénzt, anyukám kb. plusz 30 ezret keres azzal, hogy helyettesít, van 3 mazsorettcsoportja, plusz osztályfőnök! tudom, mert én sem hittem el, mindig nyafogtam a pénzért, és akkor megmutatta a papírokon, hogy mennyit kap, mennyit vesznek le, mi micsoda, és tényleg nem maradt más, csak egy minimálbér...
2009. aug. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
nem értek egyet a javaslattal. ilyen agybeteg hülyeséget még az SZDSZ-től sem hallottam soha...
2009. aug. 31. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!