Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A tanárok 7-8 évente elmehesse...

A tanárok 7-8 évente elmehessenek 1 év alkotói szabadságra - egyetértetek vele?

Figyelt kérdés

Pokorni hatalmas ötlete, hogy a tanárok 7-8 évente elmehessenek "alkotói szabadsága", amely alatt ugyanúgy kapnák a fizetésüket, mintha dolgoznának.


Én ezzel nem értek egyet, ugyanis a tanárnak mindig van karácsonya, húsvétja, míg pl. egy médiában dolgozó embernek vagy egy szállodaportásnak nincs, ekkor is dolgozniuk kell.


Szerintem ma már nem arról szól a tanári pálya sem, mint régebben. Sok tanár még csak tanítani sem tanít rendesen - tisztelet a kivételnek.


Nekem vannak nagyon jófej tanáraim, akik nemhogy jól tanítanak, de életre is nevelnek, próbálnak minket mindig a jó útra terelni, de ezt akkor is igazságtalanságnak érzem. Ennyi erővel miért nem kapnának egy év fizetett szabadságot azok, akik egész életükben minden nap nehéz fizikai munkát végeznek? Vagy miért nem kapnak egy év szabadságot a mentősök, tűzoltósok, akik minden nap életeket mentenek? Na és a többi tisztességesen dolgozó ember, akiknek nem soroltam fel a szakmáját?


2009. aug. 28. 15:00
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
96%
Hát csak azt tudom mondani hogy igazad van , ez elég abszurd....annyira döbbenet hogy kielemezni sem tudom
2009. aug. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
58%

Én sem értek egyet vele, de azért az is szánalmas, hogy milyen körülmények között élnek azok a tanárok akik az országban minden egyes ember jövőjét irányítjak. Persze nem azt mondom, hogy meg kéne háromszorozni a fizetését annak a tanárnak aki minden reggel részegen megy be dolgozni és kifekszik a tanári asztalon, de az például jó ötlet lenne, hogy a tanárokat 5 kategóriába sorolnánk (ne röhögjetek, ez egy saját ötlet, most megyek gimnáziumba így elég sokat gondolkoztam rajta :D ) teljesítmény és magatartás alapján. Pl. aki egy szakiskolában tanít, ahonnan senki se megy továbbtanulni, a diákok átlaga 2-3 és a tanár is rendszeresen példátlanul viselkedik, azt besorolnánk az 1-es kategóriába, és aszerint kapna fizetést, viszont aki egy neves gimnáziumban tanít, ahonnan mindenki továbbtanul, és az osztályának átlaga 4-5, a tanár pedig példamutatóan viselkedik, az kerüljön az 5-ös kategóriába és aszerint kapjon fizetést, prémiumot, szabadságot.

Ezzel az iskolák megítélése is egyszerűbb lenne az átláthatóbb adatok miatt, például: "...iskolánkban kivétel nélkül 4-es és 5-ös kategóriájú tanárok tanítanak."

A hátulütője a dolognak, hogy előfordulhat, hogy pár 1-es kategóriájú egyébként nagyon szigorú tanár lejjebb veszi a mércét - már szinte nevetségesen alacsonyra -, hogy a diákok jobb jegyeket kapjanak és ő feljebbléphessen a ranglétrán.


Persze jönnének a panaszok, hogy válság van, és 1-es minősítéssel most, hogy helyezkedjek el bárhol is? A válasz sehol, nem kell a mai szánalmas oktatási rendszerbe olyan tanár, azaz egyszóval, hulljon a férgese. Bocs ha kicsit diktatórikusnak hatott :).

F/15

2009. aug. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló: a tanárok általában tényleg alacsony bérért dolgoznak, tényleg "el vannak nyomva", de a mai gazdasági helyzetben az a csoda, ha valakivel ez nem így van.


Ez a besorolásos dolog szerintem azért nem menne, mert a 4-es és 5-ös kategóriájú tanárokat foglalkoztató iskolák szívesen villognának vele, hogy nekik milyen jó, de azok az iskolák, ahol van egy jó pár 1-es kategóriás fogadjunk, hogy nem vállalnák fel. Menne a bizniszelés, és át lennének verve az emberek. Az ötlet nem rossz, csak kivitelezhetetlen sajnos.

2009. aug. 28. 15:39
 4/25 anonim ***** válasza:
76%
Ezzel én se érek egyet.A tanároknak van karácsonyi,húsvéti,őszi,tavaszi,nyári szünetük.És nem keresnek olyan rosszul,legalábbis nálunk minimum 100 ezret megkapják.Az eladók,,takarítók,varrónők stb. szünet nélkül 8 órákat dolgoznak és akármilyen jól végzik a munkájukat nem kapnak többet mint 70ezer.A tanároknak meg a 100 ezer is kevés és minden szombat vasárnap otthon vannak meg amúgy is max negyed háromig dolgoznak.Én ilyen gazdasági helyzetben a tanároknak se adnák többet 80ezernél.Ha más megél belőle ők miér nem.Apu például hétfőtől vasárnapig reggel 6tól este hatig dolgozik.
2009. aug. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
76%

Itt olvastam erről egy véleményt, és egyet is értek vele nagyjából...


[link]

2009. aug. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
61%

azzal egyetértek, amit a kéredő mond...fölösleges pihenőévet adni a tanároknak...minek? senki nem kap ilyet!


de, amit az egyik válaszadó nagy felháborodottan írt a minimum 100 000-ről....hát nem tudom, te hol élsz, de az én anyukám tanítónő és nettó 70-80 ezret kap havonta....majdnemhogy minimábért.... 100 körül már a gimnáziumi tanárok keresnek, de 100-tól többet ők sem... és ez nem változik helyenként, mert ugyanazon közalkalmazotti táblázat szerint vannak besorolva


és akkor ha szerinted ez a pénz sok...akkor egy olyan ember, aki nem csinál semmit, cska ül egy irodában, miért kap félmillió forintot is havonta? arról nem is beszélve, hogy a tanároknak manapság már semmi joguk nincs, majdhogynem a gyereknek már joga van a fején táncolni....és ha véletlenül nevelni próbál, vagy a gyerek szülei verik össze, vagy középiskolában már maguk a gyerekek


és ez jár annak, aki az embereket megtanítja az alapvető tudásra, ami a társadalomba való beilleszkedéshez kell? kíváncsi lennék, te tudnál e ide írkálni, ha egy tanárnő nem tanít meg téged írni, olvasni....és gondolom, ha van gyermeked, elvárod, hogy ő is megfelelő oktatást kapjon...

2009. aug. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 Dymo ***** válasza:
41%

Annyira tetszik amikor a sok okoskodó beírja hogy már negyed 3 kor otthon is vannak. Dolgozat kijavítást,ilyen-olyan szakrendszerű cuccokat írni, órára felkészülést egy sem számítja. Utánna még elvárják hogy szervezzenek ilyen olyan programokat. Szóval egyáltalán nem 14:15kor végeznek :P

Meg bírj ki 30 hülyegyerekkel 6 órát egymás után, űgy hogy bármit beszólhat neked, te nem tehetsz semmit....

2009. aug. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
70%

Miért csak a tanárok? Miért pont ők? Akkor már inkább mindenki aki 10 évet dolgozott. De akkor meg abból lenne vita hogy az egyiknek megterhelőbb és kevesebb a fizetése aztán ő is ugyanúgy csak 10 évente mehet hosszú szabadságra.

Inkább akkor fizetésemelés a munkásoknak. Nem hiszem hogy ne lenne rá pénz, ha akarnák.

2009. aug. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
82%

Minden szakmának meg van a maga nehézsége, aki olyat mondd hogy ez vagy az a szakma könnyű, elég nekik az a pénz.... saját tudatlanságáról tesz bizit.

Már írták előttem is hogy nincs jó dolguk a tanároknak, megerősítem, szerintem sincs, pláne az osztályfőnököknek. Valami statisztikát is kell készíteni nekik, hiányzásokat összeszámolni stb és egy hónapban (mi 25en vagyunk) kb3000forintot kap ránk. Többet is kaphatnának azért, kajak sajnáltam egyik tanáromat mondta hogy pluszba két helyről kell szereznie a pénzt mert gyerekeit nem tudják az asszonnyal eltartani, na mindegy. Szóval nem pihenő kéne ide hanem első sorban fizetés emelés másod sorban REND. Maga az osztályfőnököm mondta hogy szerinte is el van cseszve az iskolarendszer(más szavakkal), de nem írok többet így is sokat írtam sry.

2009. aug. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

A tanárok többsége tényleg nics jól megfizetve, mint ahogy már előttem is írták, de akadnak azért kivételek. Pl. nekem egyik tanárom panaszkodott fél év környékén, hogy ott dolgozik már 20 éve és még mindig csak 150 ezret keres....


Tényleg sokat dolgoznak, a "háromnegyed 3kor otthon vannak" dolog azért sem stimmel, mert pl. gimiben a fakt van, hogy este 5-ig is eltart. Én ezt mind megértem, de a megoldás akárhogyis nézzük nem a pihenőidőben van, és ahogy látom ebben mind egyet is értünk...

2009. aug. 28. 17:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!