Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A tanárok 7-8 évente elmehesse...

A tanárok 7-8 évente elmehessenek 1 év alkotói szabadságra - egyetértetek vele?

Figyelt kérdés

Pokorni hatalmas ötlete, hogy a tanárok 7-8 évente elmehessenek "alkotói szabadsága", amely alatt ugyanúgy kapnák a fizetésüket, mintha dolgoznának.


Én ezzel nem értek egyet, ugyanis a tanárnak mindig van karácsonya, húsvétja, míg pl. egy médiában dolgozó embernek vagy egy szállodaportásnak nincs, ekkor is dolgozniuk kell.


Szerintem ma már nem arról szól a tanári pálya sem, mint régebben. Sok tanár még csak tanítani sem tanít rendesen - tisztelet a kivételnek.


Nekem vannak nagyon jófej tanáraim, akik nemhogy jól tanítanak, de életre is nevelnek, próbálnak minket mindig a jó útra terelni, de ezt akkor is igazságtalanságnak érzem. Ennyi erővel miért nem kapnának egy év fizetett szabadságot azok, akik egész életükben minden nap nehéz fizikai munkát végeznek? Vagy miért nem kapnak egy év szabadságot a mentősök, tűzoltósok, akik minden nap életeket mentenek? Na és a többi tisztességesen dolgozó ember, akiknek nem soroltam fel a szakmáját?


2009. aug. 28. 15:00
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
48%

70 ezret?

Hol tanítónő?

Még képesítés nélküliként sem kaphat ilyen keveset, köztisztviselőként tisztában vagyok a fizetésekkel de nem ritka vidéki iskolákban, a 12-14 tanár 60 gyerekre és bizony a szorzók akár 180 ra is felnyomták a fizut, pár tanerőnél aki naponta 3 órát töltött diákjaival és a otthoni feladatai szinte nem is maradtak mert pár javítani való megvolt egy fél óra alatt. ha volt....

2009. aug. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
62%

a másik meg az hogy egy dolgozónak évente 20-40 napig jár szabi sddig egy tanár évente 147 napot tölt általánosságban távol. ami szabi jellegű mert igaz munkaidőnek számit a jelentős része de próbáld meg munkára fogni.....

Elküld az ......

2009. aug. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű:NEM ÉRTEK EGYET! Ezen nincs mit magyarázni, szerintem egyértelmű, hogy nem!
2009. aug. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
61%
Angliában van valami hasonló éppen 7-8 évente. De hol vagyunk mi még Angliától? Ötven év múlva talán utolérnénk persze csak akkor, ha ott a fejlődés addig teljesen leállna, vagyis bevárnának bennünket. Egy-két szakma is megpróbálná kiharcolni magának. Dolgozzanak csak úgy, mint más!
2009. aug. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
85%

Nálunk a családban mindenki tanár, ennek ellenére nem értek egyet ezzel a baromsággal. Komolyan, olyan baromságokat találnak ki a minisztériumokban, hogy hihetetlen; egy 10 éves gyereknek is több esze van.


Anyának 3, apának 2 diplomája van (azért ennyi, mert nem tudtak az előzőkkel elhelyezkedni), és mind a ketten 110 ezret keresnek havonta. Mivel tesómmal egyetemre járunk, ez havi 100-at jelent. (lakbér, rezsi, utazás, költőpénz, és a kaját így is előre főzi anya a hétvégén, szóval semmi luxus). Szóval semmi pénzünk nem lenne, ha nem válallnának másodállásokat, így este jönnek haza minden nap 6-7 körül. De tudom, nekik nem egy év "szabadságra" lenne szükségünk, hanem arra, hogy 20 év után emeljék a fizetésüket egy picit.

2009. aug. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
73%
kedves köztisztviselő! a nettú bért írtam, nem a bruttót... sajnos édesanyám már a legnagyobb adókulcsot fizeti, ami majdnem a fizetésének a felét elviszi, és ez csak az adó, nincs benne a nyugdíjjérulék,tb,stb....szerinted mi marad? annyi, amennyit írtam.... a bruttó bére 140 körül van, de szerintem azzal senki nem ér sokat, ha a bruttó bérről beszél...nem lehetsz valami okos köztisztviselő, ha még ennyivel sem vagy tisztában...nézd át a közalkalmazotti bértáblát, és az adókulcsokat...és rájössz, hogy nekem van igazam...egy tanár az E kategóriába tartozik általában(egy kis segítség)
2009. aug. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
54%

Pokorni javaslata populista kampányduma! Először is:aki "alkotó szabadságot" kap(pl.disszertáció készítése),annak valamifél tudományos munkát le kell tennie az asztalra,azt el kell fogadtatnia egy szakmai bizottsággal,sőt sikerrel meg is kell védenie!Ez esetben pedig nem erről,hanem valamiféle "kompenzációról" van szó,amivel a pedagógus semmire nem megy(pl.nem emelkedik a bére,nem kap plusz jutalmat vagy utazási csekket,stb.,).

Sokkal többre mennénk azzal,ha a PEDAGÓGUS KÖZSZOLGÁLATI VÉDETTSÉGET KAPNA,hogy semmiféle nikhaj,tanuló vagy szülő még gondolatban se merje bántalmazni...!

2009. aug. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
60%
18.56-os vagyok. Azt elfelejtettem leírni, hogy Angliában van ilyen azzal a különbséggel hogy arra az évre munkabért nem ad, Mindenki azt csinál abban az egy évben, amit akar, akár világkörüli útra is mehet. Óh, Istenem! Még utóbb megelőzzük Angliát, miután nálunk még fizetést is kapnának a pedagógok. Kész röhej!!!
2009. aug. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
50%
Egy tanár lehetetlen, hogy 70 ezret keressen.
2009. aug. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
53%

12:53: már miért lenne az? 36% adó és a plusz levonások mellett pontosan annyit keres...a fizetés felét levonják egyből...nézd meg a táblázatban a bruttó bért (a tanárok az E oszlopba tartoznak, nagyritkán a G-be)....azt felezd meg, és megkapod az eredményt...


[link]


ez a 2009-es közalkalmazotti bértáblázat...és nem hiszem el, h ezek után is van, aki nem hiszi el...

2009. aug. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!