Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg akkora probléma, hogy...

Tényleg akkora probléma, hogy a nyugdíjak vásárlóerejét megőrzik?

Figyelt kérdés

Mást se olvasok a blog és vélemény szférában, mint hogy Orbánt ócsárolják a miatt, hogy talán egy kis reál emelést is kapnak a nyugdíjasok az idén. (5,2 %-kal emelték a nyugdíjakat, bár az MNB által prognosztizált infláció csak 3,5 %, és a mostani hírek szerint év végén adnak még utalványban többletjuttatást.)


És most ebben nincs különbség jobbos és balos véleményírók között. Mindenki elítéli, káros politikai nyereségszerzésnek, harácsolásnak tekinti, hogy a nyugdíjasok nem vesztenek.


Miért van ez így? Minden véleményíró fiatal? Nincsenek szegény szüleik? Az én anyám nyugdíja most haladta meg a 70.000 Ft-ot. De ebből legalább 20-at gyógyszerre költ, meg az orvosoknak dugdossa oda. És 70-en felül az ember már nem tud segíteni magán, mindenért fizetnie kell(ene). Arról már nem is beszélve, hogy egy öregnek még jobban vigyázni kell a táplálkozására, gyakran szorul(na) költséges diétára, gyógyászati segédeszközökre.


Én azt látom, hogy a környezetemben kenyéren és vízen élnek a nyugdíjasok, rongyokban járnak, vagy rezsit nem fizetnek vagy gyógyszert. Mégis olyan népszerű mindkét oldalon, hogy az ő zsebükben kotorásszanak, tőlük irigylik a bloggerek azt a havi pár 10 ezer forintot.


Ez egy ennyire kegyetlen ország?


Linkelek egy ilyen véleményt, de ez már a sokadik, amit olvastam:


[link]



2013. jan. 10. 17:31
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
47%

70 ezer forint nyugdíj... Szted mennyi a nettó minimál bér? Nem sok a 70 ezer ft valóban, de aki családot akar vagy lakást szeretne vagy még egyedül keresi az útját az életben, annak még nehezebb azt gondolom ... Arról még nem is beszéltem, hogy mi van ha beteg vagy mondjuk 2 hétig vagy munkáltató azt mondja most nincs munka szal csökkentett munkaidő ...

Mindenkinek nehéz nem kell itt dramatizálni, egyik oldalt se ...

2013. jan. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 rémuralom ***** válasza:
96%
Osztozzunk a szarban. Ha az aktívak infláció alatti béremelést kapnak, akkor a nyugdíjasok se kapjanak reálemelést. Pláne, hogy a nyugdíjkassza így is kong. A 13. havi nyugdíjat pedig akkor is ellenezném, ha nem közvetlenül választások előtt akarnák meglépni. Egyszerűen azért, mert NINCS olyan, hogy tizenharmadik hónap. 12 hónap van. Pont. Mikor az előző kormány megszüntette, elterjedt a vicc, hogy nem kéne megszüntetni, csak tárgyhóban folyósítani.
2013. jan. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
96%

1. "recesszióban nem osztogatunk vágod" -Mondjuk épphogy igen, de mindegy...


2. Az viszont tényleg nonszensz, hogy a nyugdíjakat milyen szép csendben, milyen könnyedén emelgetik ötszázalékokkal. Mintha eszébe sem jutna senkinek, hogy abból a pénzből kb. még egyszer el lehetne tartani Magyarország felsőoktatását - de az persze nem költséghatékony, sok az ingyenélő, nem lehet már tovább húzni, satöbbi...


Nem azt mondom, hogy nyugdíjasnak lenni álom. De ettől még lehet igazságtalanul diszkriminálni őket, és ez történik most.


"tőlük irigylik a bloggerek azt a havi pár 10 ezer forintot."

Három billió forintról van szó, vagyis kb. 2.874.000.000.000 Ft-ról.

2013. jan. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%

A nyugdíjak évek óta NEM őrzik meg a vásárló értéküket, és nem havi 10.000. az emelés. Akinek már 100.000.- Ft nyugdíja, az is csak 5-6.000.- Ft-ot kap. Az árak sokkal jobban emelkednek, mint a nyugdíj. Ez csak propaganda.

Nem lehet összehasonlítani egy nyugdíjast a több gyerekes családokkal. Az egyedülálló nyugdíjas rezsije is alig kevesebb, mintha többen élnek egy családban. Volt idő, amikor a gyerekeim egy hónapban csak egyszer jöttek haza. A rezsim legfeljebb 1-2.000.- Ft-tal volt kevesebb.

A nyugdíjasnak öreg háztartási gépei vannak,az ágyneműi , törülközői is tönkremennek. De nem tud helyettük újakat venni. Még ha akarna, akkor sem kap már hitelt.

2013. jan. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én minden választ érdekesnek és hasznosnak tartottam, kivéve azt, aki szerint itt acsarkodás meg összeugrasztás van. Pont nem volt, az 1. kivételével mindenki teljesen korrekt hangnemben szólt hozzá.
2013. jan. 10. 18:51
 16/30 anonim ***** válasza:
100%

Ha a gazdaság legalább évi 3-4 százalékkal növekedne, a reálbérekkel együtt, akkor nem lenne probléma.


Magyarországon azonban 5 éve recesszió van, a reálbérek csökkennek, ugyanakkor a nyugdíjak 20 százalékkal növekedtek. Ez nem járható út, öngyilkos politika, az ország teljes gazdasági leromlásához fog vezetni, annak pedig a nyugdíjasok fogják leginkább meginni a levét, mert idővel nemhogy 13., de 12., 11., 10. havi nyugdíjra sem lesz pénz. Ezt kéne megérteni végre.

2013. jan. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
6%
.
2013. jan. 10. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, kérdező, hogy amíg a te anyád 70.000 Ft nyugdíjat kap, az én anyám 66.000 Ft-ot kap készhez napi 8-10 óra fizikai munkáért. EZ a büdös nagy baj!
2013. jan. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
23%
Ott a pont!!
2013. jan. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim válasza:
88%
Annak,aki azt írta,hogy ez az emelés csak az aktívak kárára ,terhére történik, azt kívánom,hogy adja meg az Isten,hogy ő is legyen nyugdíjas / t.illik mi is voltunk aktíva 45 évig és fiatalok is. / Akkor majd az ő nyugdíját is az aktívak terhére fogják emelni,mert más lehetőség nincs. Nem az a baj,hogy a nugdíjasok kaptak emelést,kiegészítést,hanem az,hogy más nem.Nekem nem fáj az,ha másnak van pénze,csak az,hogy nekem nincs.
2013. jan. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!