Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg akkora probléma, hogy...

Tényleg akkora probléma, hogy a nyugdíjak vásárlóerejét megőrzik?

Figyelt kérdés

Mást se olvasok a blog és vélemény szférában, mint hogy Orbánt ócsárolják a miatt, hogy talán egy kis reál emelést is kapnak a nyugdíjasok az idén. (5,2 %-kal emelték a nyugdíjakat, bár az MNB által prognosztizált infláció csak 3,5 %, és a mostani hírek szerint év végén adnak még utalványban többletjuttatást.)


És most ebben nincs különbség jobbos és balos véleményírók között. Mindenki elítéli, káros politikai nyereségszerzésnek, harácsolásnak tekinti, hogy a nyugdíjasok nem vesztenek.


Miért van ez így? Minden véleményíró fiatal? Nincsenek szegény szüleik? Az én anyám nyugdíja most haladta meg a 70.000 Ft-ot. De ebből legalább 20-at gyógyszerre költ, meg az orvosoknak dugdossa oda. És 70-en felül az ember már nem tud segíteni magán, mindenért fizetnie kell(ene). Arról már nem is beszélve, hogy egy öregnek még jobban vigyázni kell a táplálkozására, gyakran szorul(na) költséges diétára, gyógyászati segédeszközökre.


Én azt látom, hogy a környezetemben kenyéren és vízen élnek a nyugdíjasok, rongyokban járnak, vagy rezsit nem fizetnek vagy gyógyszert. Mégis olyan népszerű mindkét oldalon, hogy az ő zsebükben kotorásszanak, tőlük irigylik a bloggerek azt a havi pár 10 ezer forintot.


Ez egy ennyire kegyetlen ország?


Linkelek egy ilyen véleményt, de ez már a sokadik, amit olvastam:


[link]



2013. jan. 10. 17:31
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
31%
recesszióban nem osztogatunk vágod? diszkrimináció. vágod? hosszútávon az osztogatás meghozza a rothadt gyümölcsét. ez a gond. ha kicsit értenél a gazdasághoz, akkor értenéd. de nem fogod. ennyi.
2013. jan. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Sajnálom, hogy egy ilyen buta szerencsétlen vagyok.
2013. jan. 10. 17:36
 3/30 anonim ***** válasza:
90%
Én nem tőlük sajnálom ezt a pénzt, de a 13. havi egyszeri agyrémen teljesen kiakadtam. Gondolj bele: a választások előtt háromszor annyi pénzt osztanak szét a legbefolyásolhatóbb korosztálynak, mint amennyit egész évben a felsőoktatásra költenek. Gusztustalan. Ez egy jövő nélküli ország, és igazából ezek után kezdem azt hinni, hogy megérdemli a sorsát.
2013. jan. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:

Most imf hiteleket túl kell élni illetve meg kell várni még az alapkamat normális számokon pörög, addig a fiatalok találnak munkát külföldön, de a nyugdíjasokat nem lehet elküldeni... De az is sokat fog lendíteni, ha a simort leváltják az mnb éléről ... Ugyanis jelenleg a bankok nem érdekeltek abban, hogy hitelezzenek, nekik bőven elég ha mnb tárolják a pénzüket 6-7% kamaton ... A deviza hiteleseknek nem csökken az adósságuk, így onnan is dől a pénz ... addig még ezen nem változtatnak, addig nem lesz változás ...


Leegyszerűsítve valahogy így gondolkoznak ...

2013. jan. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
62%

Én örülnék ha megkapnák a nyugdíjasok a kiegészítést,és annak is örülök ,hogy ellátásuk megőrzi a vásárlóértékét.

Miért?

Mert megérdemlik,sokat tettek ezért a hazáért és felneveltek bennünket.

Minden pénzt és tiszteletet megérdemelnek.

Ők a haza igazi hősei.

2013. jan. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
45%

én se támogatom a 13. havit, azt lehetne másra is költeni... de a inflációval megegyező bér és járulék emeléssel egyetértek ...

Európában legtöbb helyen infláció alatti volt a béremelés ...

2013. jan. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

"Ez egy ennyire kegyetlen ország?"


Amint látod a nyugdíjasokat támogatják a legjobban. Ezt csak az aktívak és a pályakezdők (= az ország jövője) terhére lehet megtenni. Akiket egy idő után semmilyen üres ígéret nem fog visszatartani hogy elmenjenek külföldre mivel látják hogy az országnak nincs szüksége rájuk (csak az adóforintjaikra). Lenne de az országot ez nem érdekli, így ássa az a saját sírját.

Kegyetlenek lennénk? Inkább csak az igazságérzetünk berzenkedik.

2013. jan. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
Haza igazi hősei között elég sok szavazatot arra, hogy a mostani helyzetet megteremtették ... Én, mint pályakezdő úgy gondolom őket is terheli a felelősség, így csak az inflációs emeléssel értek egyet, mert jelenleg nem futja többre ...
2013. jan. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudom, milyen 13.-ik haviról beszéltek, én már ezer éve nem kapok ilyet, még a Gyurcsányék elvették, azóta maradt csak a havi nyugdíj. Ha jól számolom, majd ezzel az emeléssel talán elérem a 70 ezret.

Ebből kell kifizetnem a rezsit, és még enni is kellene stb. stb.


A nyugdíjasok rezsijénél az a gond, ha belegondoltok, hogy amikor már egyedül maradnak, mert a párjuk elment, akkor ugyanazt a fűtést-világítást, hasonlókat egy személyre kiutalt nyugdíjból kell kifizetni, holott korábban ketten melegedtek, és két nyugdíjból gazdálkodtak. No akkor sem dőzsöltek, de amikor valaki egyedül marad, hát osssza be az, aki sokallja.

Meglehet, hogy havi bulizásra többet költ, mint a nyugdíjasnak ami kajára marad.

2013. jan. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
0%

Egyébként pedig hiányoltam már, mert a héten még nem volt a nyugdíj-téma terítéken, még nem lettek összeugrasztva a nyugdíjasok - aktív keresők - munkanélküliek.


Ami kérdést nyugdíjasokkal kapcsolatban feltett a Kedves Kérdező, az nem borította ki a bilit, hát most generált egy újabb kérdést, ismét fel lettek a kedélyek borzolva.

Hurrá! Ez kell a magyarnak, nehogy már egy hét is elteljen úgy, hogy nem acsarkodunk egymásra!

2013. jan. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!