Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Meddig fog türni a magyar nép?

Meddig fog türni a magyar nép?

Figyelt kérdés
Elöször is nemnagyon nézek tv-t sem rádiót mert cask a hazugság megy benne meg a hülyeség, de most látom a diákok hözöngenek azért mert lecsökkentették az államilag támogatott képzések létszámát. Odáig meg is értem, de Istenem akinek nincs pénze ne menjen föiskolára 2 meg hogy ennyire vakok a fiatalok hogy utcát seperni sem kell a diplomás, nemtudja hasznositani azt amit tanul akkor minek megy oda? Ennél szerintem nagyobb problémákkal küzdünk, pl a munkanélküliség, a nincstelenség a csóróság, ezek ellen miért nem tüntetnek, miért nem kérdezik meg orbánt hogy hol az 1 millió uj munkahely meg holvaan a szép mese amit 2 évvel ezelött elzengett? Emiatt miért nem hözöngenek csak a bugyuta felsöoktatás miatt?
2012. dec. 26. 21:19
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
30%

Miért jön mindenki a gazdagok gyerekeivel, szerintem nagyon elhanyagolható ez a szám.

Nagyobb számban vannak azok akik hülyék (szóval egyáltalán nem valók felsőoktatásba) és a büfé szakokon melegednek éveket az adófizetők pénzén, na itt kéne rendet tenni.


Én pl. beismertem magamnak, hogy lusta vagyok tanulni és jobban szeretnék egy normális szakmát, ahol az oktatás sokkal gyakorlatiasabb. Így érettségi után szakácsképzésre megyek.

Az a baj, hogy sokaknak nincs annyi önkritikája, hogy ezt beismerje csak megy a tömeggel. Mert igen is, rengetegen, azért mennek egyetemre, mert nincs elképzelésük a jövőjükről és nem képesek beismerni maguknak, hogy lusták tanulni (ez nem feltétlenül azt jelenti, hogy hülyék).


A volt suliban (középiskola) 11.-ben mindenki egyetemre akart menni (múlt évben volt), de szerintem még most is.

Ez. kb. olyan 20 ember volt. Ebből a 20 emberből a legtöbben a Semmelweis Egyetemre akartak menni vagy az ELTE-re. 20 emberből kb. 1-nek lesz esélye bekerülnie az áhítozott egyetemre, mert a többi még alulról sem fogja karcolni, azt a ponthatárt amit elvárnak.

Na már most ez idáig rendben is van, de a maradék 19 ember nem, azt csinálja, hogy elmegy egy OKJ szakmára, hanem jelentkezik egy gyengébb főiskolára ahova már 240 pontól felvesznek. Így lesz 19 ember akik évekig egy olyan szakra járnak amit igazából lesem szarnak. A 19 emberből 5-8-an el is végzik, de utána elhelyezkedni max. 2-3 ember fog tudni mivel előbb fognak felvenni egy valamire való egyetemen végzett szakembert mint egy noname főiskolán végzett valakit.


A valamivel több mint 10 ember pedig 2-3 évet lébecolt a főiskolán az adófizetők pénzén.


18/F

2012. dec. 27. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%
a diplomás munkanélküliek aránya ha jól tudom 7%. tehát elhanyagolható, igenis lehet találni munkát csak keresni kell. Én "büfészakon" végeztem, és nekem és szinte összes társamnak van már munkája (nem mindnek pont szakmába illő de van, és ez a lényeg)
2012. dec. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
0%

Azért nem feltétlenül mindegy. Nem mindegy, hogy egy 2 éves OKJ büféképzéssel (pl. takarító menedzser) vesznek fel egy x munkára vagy pedig egy 5 éves képzésű büfészakmával vagy ne adj isten rendes valamire való diplomával.

Mert kárba megy az 5 év. Miért tanulna valaki éjjel nappal, ha végül beültetik egy asztal mögé 100 ezer Ft-ért vagy ami még rosszabb pincérruhát adnak rá és 80 ezer Ft-ért várhatja azt, hogy "pincért". Egy gépészmérnök, tanár, orvos stb. ne menjen már mosogatni, meg pincérnek külföldre. Sokan azt hiszik, hogy csak büfé szakosok mennek pincérnek, de nem, messze nem. Mérnökök is simán beállnak mosogatni évekig.


Röviden, a büfé szakok támogatását el kéne törülni és a pénzt pedig azokra az egyetemek fejlesztésére kellene költeni amik érnek is valamit. Ezeknek az egyetemeknek pedig növelnie kellene az oktatás szintjét, ill. keményen szűrni azokat akik nem valók oda és nem csak felvételikor.

Büfészak egy részét pedig meg is kellene szüntetni, ill. aki ilyen szakra akar menni az igen is perkáljon, aki meg szegény az pedig igen is ezerrel tanuljon, hogy bekerüljön a kivételes egyetemekre.

Nehogy már valakinek csak azért járjon a támogatás, mert szegény, ha nem tett, azért semmit, hogy bekerüljön a felsőoktatásba akkor ne is akarjon oda menni.


A diplomás pincér pedig akárhogy is nézzük, pocsékolás. Elpocsékoljuk a tehetségét, elpocsékoljuk a beleölt állami pénzt, elpocsékoljuk azt az fáradságot amit ő ölt vele a tanulásba, nem is beszélve az elvesztegetett évekről. Szóval messze nem mindegy, hogy egy diplomás 5-8 év tanulás után hol helyezkedik el, igen is a szakmájában kéne.


A fent leírtakkal csökkenne az államilag támogatott helyek száma, ergo több pénz maradna az egyetemek fejlesztésére és keményen szűrné azokat akik csak melegedni járnak az egyetemre.


Ja és amúgy nem csak a felsőoktatást kéne megreformálni, hanem az óvodától kezdve az általános iskolán át, egészen a középiskoláig. Mert az rendben van, hogy a felsőoktatás helyre állna, de 100 ezer Érettségizőnek több mint a fele nem igazán tud magával mit kezdeni, mivel nincs rendes szakoktatás.

Ill. az sincs rendben, hogy a 18-19 évesek nagy része még megközelítőleg sincs tisztában azzal, hogy mi szeretne lenni a későbbiekben. Pont ezért menekülnek sokan a felsőoktatásba és 3-4 év szenvedés és nem kis állami összegek elpazarlása után rájön, hogy ő még sem erre született.


Már kis kortól önálló gondolkodásra kellene nevelni az embert. Ehelyett az egyik része alkoholizál, a másik pedig napi 24 órában gép előtt ül (tudom általánosítás, meg túlzás, de a lényeg levehető).

2012. dec. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

"Röviden, a büfé szakok támogatását el kéne törülni és a pénzt pedig azokra az egyetemek fejlesztésére kellene költeni amik érnek is valamit."

el is törölték már.

2012. dec. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
nem szabad tv-t nézni ... fiatalok döntő többsége tudja, hogy gáz van a felsőoktatással ... Ha még nem tudja, akkor a diploma után hamar rá fog jönni ...
2012. dec. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 Komplikato ***** válasza:

"Röviden, a büfé szakok támogatását el kéne törülni és a pénzt pedig azokra az egyetemek fejlesztésére kellene költeni amik érnek is valamit"


Nyilván ezért van, hogy azt a 16 szakot tették teljesen fizetőssé ahova a fiatalok FELE jelentkezett! És ezen 16 szakból 10 az keresett és befutó, nem büfé. Igaz?


ON: Kedves kérdező, egyszer egy nálam sokkal értelmesebb és okosabb ember azt írta, hogy a magyar ember hátán fát lehet hasogatni, ha a baltán nemzeti színű szalag van ... és igaza volt. Tehát a kérdésedre a válasz ez: SOKÁIG.

Abban meg már csak reménykedhetünk, hogy nem túl sokáig.

2012. dec. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
:) megmosolyogtató amit írsz, mert a magyar nép attól forgácsolódik, hogy nem nemzetben gondolkodik... ki megy külföldre, azt se tudja, hogy ő kiféle-miféle és ő lesz az első aki beolvad az idegen kultúrába ....
2012. dec. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!