Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Meddig fog türni a magyar nép?

Meddig fog türni a magyar nép?

Figyelt kérdés
Elöször is nemnagyon nézek tv-t sem rádiót mert cask a hazugság megy benne meg a hülyeség, de most látom a diákok hözöngenek azért mert lecsökkentették az államilag támogatott képzések létszámát. Odáig meg is értem, de Istenem akinek nincs pénze ne menjen föiskolára 2 meg hogy ennyire vakok a fiatalok hogy utcát seperni sem kell a diplomás, nemtudja hasznositani azt amit tanul akkor minek megy oda? Ennél szerintem nagyobb problémákkal küzdünk, pl a munkanélküliség, a nincstelenség a csóróság, ezek ellen miért nem tüntetnek, miért nem kérdezik meg orbánt hogy hol az 1 millió uj munkahely meg holvaan a szép mese amit 2 évvel ezelött elzengett? Emiatt miért nem hözöngenek csak a bugyuta felsöoktatás miatt?
2012. dec. 26. 21:19
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
77%
Teljes mértékben igazad van. Nem tudom, hogy miről beszélsz és mi a bajod, de igazat adok neked.
2012. dec. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
29%

A diákok csak időhúzás miatt mennek egyetemre vagy fősulira mert gondolják hátha azzal többet érnek el, de sajnos nem látják be hogy sok a diplomás és kevés a szakmunkás ember, itt ez a baj. Meg persze nincs munkahely. Én szakmát tanultam, anyagmozgató vagyok, és ezzel nagy nehezen de találtam munkát. Külföldre is mehetnének de úgysem fognak mert oda is csak tapasztalt embert keresnek, illetve olyat aki keni vágja a nyelvet.

A diákok lázadása annyival jogos hogy elegük van a kormányból,de ha úgyvesszük a mkormány jogosan csinálta ezt mert spórolni kell az országnak nincs itt pénz és ez a baj és nem látják be. Ezzel szemben nagyon nem értek egyet a fidesszel mert azért maradhatott volna államilag támogatott egyetem is csak kisebb létszámba és csak a nagyon odaillőeket kellene oda felvenni aki nem végig szenvedi hanem érdekli, becsületesen végigcsinálja. Sokkal jobb lenne ez így, és ez helyett inkább a szakmai iskolákat kellene támogatni az OKJ-s tanfolyamokra kellene jobban ráfeküdni, és ahhoz kapcsolódó munkahelyeket teremteni, mert lehetne ugyan és ebből a pénzből amit ezzel megspórolnának ki is vitelezhető lenne ez az egész én szerintem csak a baj ott van hogy ez a pénz is elfog tűnni amit ezzel megspórolnának.

2012. dec. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
68%
Világos hogy lusta vagy tájékozódni, de akkor meg minek irogatsz kérdés formájában ostoba kijelentéseket? Nem neked való a politikai fórum, menjél vissza wow-ozni.
2012. dec. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
68%

1 Ha te ennyire fel vagy háborodva akkor miért nem teszel semmit? Miért nem intézkedsz és mozgósítasz tömegeket mint a diákok? A mai fejlett társadalomban az internet segítségével nem nagy tudomány tömegeket elérni, igazából már csak egy frappáns szöveget kellene megalkotnod.


2 Miért nem tagoltad rendesen a szöveget, meg úgy általában miért nem írtál helyesen?


3 Tudod egyáltalán, hogy mit akartál írni, mert szerintem sokan nem igazán fogják fel? Magyarán, szarul fogalmaztad meg, ezt a nagy semmit. Mindenbe bele bele kezdtél, de egy értelmes "mondatot" nem tudtál megfogalmazni.


4 Ha van nagyobb gond is a felsőoktatás helyzeténél akkor miért foglalkozol vele?


5..........


6.........


Hagyjuk.

2012. dec. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Szerinted nincs nagyobb gond a felsöoktatásnál ebben az országban?
2012. dec. 26. 21:45
 6/27 anonim ***** válasza:
95%

Szerinted csak az menjen főiskolára, akinek gazdagok a szülei? A tehetséges, okos fiatalok meg ne tanuljanak?

A diákok tudnak szervezetten tiltakozni, de a csóró többség NEM. Nincs aki, megszervezze a tüntetést, és ők még féltik is a munkahelyüket!

2012. dec. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 rémuralom ***** válasza:
92%
Lehet hogy nem téged de szerintem igen a múltkor egyszer már megkértelek hogy tanuld meg használni az írásjeleket mint a pont meg a vessző mert olvashatatlan amit írsz különben gratulálok hogy sikerült egy mondatban eljutnod a tévétől és a rádiótól az egymillió új munkahelyig
2012. dec. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
2012. dec. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
83%

Egy kis ízelítő az előző linkből, hátha nagyobb esély van arra, hogy olvassák:

"Ha évtizedek óta ugyanazokat az érveket halljuk, olvassuk az oktatás kiterjesztése ellen, ha évtizedek óta megszakítás nélkül halljuk, olvassuk, hogy a diákok tudása egyre színvonaltalanabb, ha látjuk, hogy napjainkban tényszerűen semmi sem igaz a „felesleges diplomásokról”, az „értéktelen diplomákról”, a „diplomás munkanélküliek tömegéről”, a „mindenki által elvégezhető egyetemekről”, a „papírgyárakról” szóló állításokból – akkor vajon miért van az, hogy a sajtó újra meg újra ismétli ezeket, hogy oktatáspolitikusok bátran hivatkozhatnak ezekre, mondván, hogy ezek „köztudottak”?"

2012. dec. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
92%

" hogy utcát seperni sem kell a diplomás, nemtudja hasznositani azt amit tanul akkor minek megy oda?"


Érdekes, mégis a diplomások között a legkisebb a munkanélküliség, és a túlnyomó többség a saját szakmájában helyezkedik el.

Fura nem?

2012. dec. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!