Miért tüntetnek a diákok tulajdonképpen?
Kinek jó, ha 2-3-as tanulókat is felvesznek egyetemre?
Kinek jó, ha ezek a "butább" diákok még 8 év múlva is egyetemre járnak, mert halasztgatják a vizsgákat, képtelek befejezni az egyetemet?
Ki akarja, hogy az orvosa, házának tervezője egy gimnáziumban 3-as tanuló, de egyetemre mégis bekerült (mert mindenkit felvesznek) legyen?
Kinek jó, ha a mi adónkból több millió Ft-ért kitanított végzett orvosok egyből húznak külföldre gyógyítani? Akinek nem tetszik a röghöz kötés, az fizessen tandíjat!
Miért indítanak az egyetemek senkinek sem kellő szakokat, és egy "büfés-ruhatáros" szakon végzett fiatal miért tartja magát ugyanolyan diplomásnak, mint egy építész/orvos/mérnök/stb.?
A most tüntető diákok többsége miért akar mindenáron diplomás munkanélküli lenni?
"Kinek jó, ha a mi adónkból több millió Ft-ért kitanított végzett orvosok egyből húznak külföldre gyógyítani?"
Nekem. Utálom az orvosokat és nem bánnám ha már az utolsó is kihúzna.
"A most tüntető diákok többsége miért akar mindenáron diplomás munkanélküli lenni?"
Mert sznobok.
Mert aki 3-as tanuló, az már magától értetődően hülye és kizárt dolog, hogy értsen a munkájához?
A büfé-ruhatár szakokat tényleg nem kellene amúgy támogatni, de ez így elég egyoldalúan hangzott.
Senki nem mondta, hogy 2-3as tanulókat is felvegyenek.
Senki nem mondta, hogy egy 3 éves szakot, valaki 8 évig tanulhasson.
Teljesen mindegy, valaki hányas tanuló a gimnáziumban, az érettségije fog képet adni a tudásáról, mivel különböző erősségű gimnáziumokról van szó
Senkinek nem jó, ha külföldön dolgozunk. Viszont, az állam feladata, hogy teremtsen Magyarországon olyan viszonyokat, hogy megérje nekem ott dolgozni. Ha az óránkénti béremben nem 2000 forint különbség lesz, hanem 500 forint különbség, akkor hazamegyek.
A büfé szakokon pedig egyszerűen kevesebb helyet kell fenntartani.
Azt, hogy mindenki diplomás akar lenni, az pedig nem a diákok hibája, hanem azoké, akik ezt beléjük nevelték: tanárok, szülők. Én jártam egy évet egyetemre, de szüleimmel beláttuk, hogy igazából, a szakmámban már most is dolgozhatnék, felesleges lenne elvégeznem egyetemet. Így is lett. Csak sokakba azt sulykolják, hogy minimum 1 diplomát kell szerezni. Mikor nálunk kérdezgették, hogy ki hova megy tovább tanulni, ki voltak akadva a tanárok, ha valaki azt mondta, hogy ő nem tanul tovább, hanem csinál egy szakmát.
Másrészt pedig lehet szűkíteni a felsőoktatást, csak ne így, hogy kibökjük: legyen idén csak 10 ezer államilag támogatott hely. Legyenek nívósabbak a szakok, például 300-340 pont alatt egy szakot se lehessen indítani, és máris kevesebb diákot kell fizetnie az államnak, viszont tudás alapon szűrtük meg a diákokat, aki tanul, az bekerülhet. Mert az első tervezet szerint (10500 fő) hiába tanul valaki mint a güzü, ha agrár képzésben összesen 400 főt vesznek csak fel. Hiába tanul éveken át, ha jogászra 500 ponttal se veszik fel államira.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!