Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért adósodtunk el a Kádár-re...

Miért adósodtunk el a Kádár-rendszerben?

Figyelt kérdés

2012. dec. 16. 21:43
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

18:03

"Nem adósodtunk el,teljesen igaza van az előttünk szólónak. "


Csak éppen 1989-re GDP arányosan 78 százalék volt az államadósság aránya! :)


Kádárék 1979 óta folyamatosan a csőd szélén táncoltak.

2012. dec. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

21:42

"Kádár idejében ez azért sokkal jobb volt, mint most."


Dehogy volt jobb. Az IMF-hez és a Világbankhoz való csatlakozásba is csak azért egyezett bele Kádár, mert olyan kutyaszorítóban volt az ország gazdaságilag, hogy ideológia ide, ideológia oda, nem volt más választása.

2012. dec. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

A 21-hez: most is annyi.Semmit nem javult.

Most jobban el vagyunk adósodva.

2012. dec. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

Abban az időben próbálták volna a bankok a lakossággal azt művelni,amit most csinálnak hitelezés címén.

Az eladósodásról csak ennyit.Agymosás van itt,vagy mi ?

2012. dec. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

Utolsó

Arra már nem emlékszel,hogy volt olyan segítés is,azépítőé volt a ház 25 évig. És aztán...?

2012. dec. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok egy Kádár- imádó,de:Segítés-visszasegítés, és egész

falvak így épültek fel.Nem kellet nagy hitelekbe belevágni.Nem is adtak volna,meg nem is akartak az emberek eladósodni.Nem volt menő eladósodni.3-4 éve még mindenki hitelek sorát vette fel,aki esetleg nem akart hitelbe gondolkozni,arra úgy néztek mintha a holdról jött volna.

Ma meg azok tudnak valahogy megélni,akiknek nincs hitele!

Nekik sem könnyű!Akinek komoly hitele van,nem is értem...

Hol engedték volna meg a Kádár rendszerben,hogy ez kialakuljon?"Miért is adósodtunk el a Kádár-érában"

2012. dec. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

Az a mocsokbanda amly lehetővé tette az emberek nagyfokú eladósodását,a Kádár korban termelődött ki:"Minden a mienk. Ami az enyém ahoz semmi közöd."

Te,és mások hiába forgatjátok a szót magatoknak tetszően. Az soha nem lesz Az igazság.

2012. dec. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

És még valami:Ezek a mostani felvonulgatók,bár egyetemisták oly hülyék,vagy romlottak,hogy nem veszik észre,vagy nem is akarják,hogy ha akarják ha nem az mszp malmára hajtják a vizet. Annak szenvedői pedig ők is lesznek. de nagyon.

Nézd a fejük első részét:micsoda vigyor van rajta soknak.

Csak azért vonulnak fel,hogy végre legyen valami rumli. Egy kis balhé. De jó! A hatalmasok hátrálnak előttünk. Mert mi valakik vagyunk. Lesz mit mesélni az unokáknak "Jaj. És ha észre veszik,hogy nem cselekedtünk helyesen??"

"Talán inkább tanulni kéne - felsétálgatás helyett - hogy ne mondja majd az apám nekem is: "Édes fiam,két ökör árán vettem magamnak egy szamarat."

Működik a hagyomány. Ha visszajön az mszp,majd ők is megkapják a diplomát telefonon.

2012. dec. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

Tisztelt Uram.

A pótválasznak semmi köze nincs a kérdéshez.

De ha már szóba került:

Sokszor vonulgattak már diákok,az elmúlt években is a világban.

Ez csepp a tengerbe,10-12 ezer felheccelt a szocik zsoldjába,vagy korábban is odahúzó,családi vonalon is odakötötődő embercsoport ez.Nyilván,hogy családi felhecceléssel,uszítással is fűszerezve.

Orbánékat ez nem fenyegeti igazán.Inkább ha nem zárják le gyorsan a hozadéka lehet később veszélyes részükre.

Ami az eredeti kérdést illeti:A mai vidék arculata a háború után alakult ki a maira.Tömegesen tudtak az emberek simán építkezni.Én gyerekkoromba ezt láttam.

Nevezzük Kádár rendszernek,tök mindegy.Aki azokat az éveket egy kicsit megfogta,az még az unokájának is tud valamit adni.Nem feltétlenül csak a kezüket tárták szét az emberek,mint ma, és mormolják: nincs miből,nem telik rá! Ez akkor nem volt jellemző,főleg nem a falvakban.

Sajnos ezt most nem lehet elmondani ,most csak azt hallja:nem telik rá:Csak ennyi a különbség.

A Kádár rendszer egyébként önkény volt,nem választotta meg őket senki,és nem tudom kiket termelt ki,mert én olyat nem ismerek.

2012. dec. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

82-ben már 4,5 milliárd dollár volt a kimondható tartozás (Sass Józse:SasTaps c.kabarélemez) 87-re 20 milliárd.És lopott a Paksot építő lakatos,a téeszcsés traktoros meg a vezérkar is.85 ben volt olyan téeszbukás,ami miatt a Shellt

behozó Dolák elvtárs menekült külföldre és majdnem elvitte Grósz Károlyt is.Petőfi Tsz tomor, Topszolg-botrány 1985.

2013. febr. 4. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!