Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért adósodtunk el a Kádár-re...

Miért adósodtunk el a Kádár-rendszerben?

Figyelt kérdés

2012. dec. 16. 21:43
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
De Kádár ezt nem tudta, hogy ennek mi lehet a következménye?
2012. dec. 19. 16:51
 12/31 anonim ***** válasza:
47%
De tudta, de nem érdekelte az őt, annyi hazaszeretet nem volt benne hogy ne tegye tönkre azt. Miután felvette a hiteleket, vigyorogva távozott, úgysem neki kellett visszafizetni, jött ugyanis a rendszerváltás. Nem volt semmiféle gazdasági biztonság, se pedig jólét, sokkal de sokkal rosszabbul éltünk akkor. Hagy példázzam: Akkor boci csokit evett, ahogy mások is, ma milka csokit eszik, de nincs pénze autóra, ezért úgy fogja fel hogy jobban élt akkor. A nyomor biztonsága, na az megvolt, a kommunizmus soha sem működött.
2012. dec. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
49%

Nem, nem távozott vigyorogva. Ő volt a talán az egyetlen a régi rendszer hatalmasai közül, akiben a lelkiismeret-furdalásnak legalább a csírája megvolt.

A kommunizmus soha nem működött. Írod. Igaz. De a feudális rendszer, majd a kapitalizmus sem. A kommunista eszme azokban az emberekben keltett reménységet, akik nem nagyon akarták felfogadni, hogy míg ők inuk szakadtáig dolgoznak semmiért, kevesek azt elherdálják, hülyeségekre költik. Az Emberi jogok egyetemes nyilatkozatában is az áll, hogy minden ember egyenlő. Ezt ígérte Marx és Lenin (Engelst inkább mellőzzük.), ezt a párt. Hogy nem az lett belőle, amire sokak vágytak, más kérdés.

Kádár hitem szerint komolyan gondolta, hogy működhet a rendszer, s azokban van a hiba, akik gáncsolni próbálják. Ehhez hasonló jelenséget napjainkban is tapasztalhatsz.

2012. dec. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
47%
ezzel sem értek egyet hogy minden ember egyenlő. Szerintem egy atomfizikus nem egyenlő Pétek Lászlóval (Bándy Kata gyilkosa). Igen is vannak emberek akik egy kalap sz@rt sem érnek, és vannak akikkel országot lehet építeni.
2012. dec. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
58%

Jaj, édes istenem. Érdekes az, hogy valakinek appercipiáló képessége egy tehénét sem éri el, s nem ért egyet semmivel.

A minden ember egyenlő, az jog előtti egyenlőséget jelent. Vegyük a példádat. Az egyenlőség azt jelenti ez esetben, hogy mindegy, hogy tudós professzorról, vagy sík hülye, iskolázatlan lumpen alakról, ha bűnt követnek el, egyformán bűnhődjenek, ha jót cselekszenek, egyformán jutalmazzák.

Ez az egyik.

A másik pedig az, hogy a kiváltságok szerzett jogok, vagy örököltek legyenek? És itt elakad a jelenkor társadalomtudománya is. Nincs jó modell.

2012. dec. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
47%

"De Kádár nem tudta,hogy ennek mi lehet a következménye?"

Dehogynem! Sőt mást is tudott: "Utánam az özönvíz".

2012. dec. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
52%

Nem adósodtunk el,csak kölcsönöket vettünk fel.

Azt terjesztették,hogy eladósodtunk.

Örülnénk,ha csak annyi hitelünk lenn,mint akkor./18 mld dollár volt akkor,/

Ez inkább eladósodás,mint az volt.

2012. dec. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:

Nem adósodtunk el,teljesen igaza van az előttünk szólónak.

A mostani helyzet inkább hasonlít egy eladósodott országra,ezt az Orbán kormány is érezte amikor ezt a nagyon szoros költségvetési fegyelmet bevezette.

A kérdés nagyon nem igaz !

2012. dec. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
Na ezt magyarázza meg nekem valaki: Ha én kölcsönt veszek fel,jó sokat...akkor én nem vagyok eladósodva. Persze gyanítom a választ: nem vagyok eladósodva,csak nyakig ülök a ..rban. Hehej de jó nekem! Hurrá!.
2012. dec. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:

Miklós, azért ez így ebben a formában csacsiság.


Ha van van pénzem, van egy sokat ígérő projektem, de kellene még pénz, akkor miért ne lehetne felvenni kölcsönt? Az is csak egy termék. A mi számít az az arányok és a kockázat mértéke. Kádár idejében ez azért sokkal jobb volt, mint most.

2012. dec. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!