Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A fidesz miért nézi hülyének...

A fidesz miért nézi hülyének az embereket?

Figyelt kérdés

[link]


Aszondják ott a tandíj...meg HR nyilatkozata: "nem is kell visszafizetni a diákhitelt"...


miért hisznek még mindig nekik majdnem 1 millióan is?


2012. dec. 10. 21:37
1 2 3
 21/25 anonim válasza:
9%
Ti Komolyan azt hiszitek,hogy a szarból lehet várat építeni??? Azt hiszitek,hogy amikor a Fideszt megválasztották akkor a majdnem csődben lévő államot úgy lehet talpra állítani,hogy mindenki fizetés emelést kap és szórjuk a pénzt és boldogság van? Nem lehetnek ennyire hülyék az emberek..... vagy de lehetnek mert azok vagytok! Szavazzatok a kommunistákra ti embertelen hülyék vagy más külföldi irányítású párta akik majd eladják Magyarországot! Sosem fogjátok fel az aktuális helyzetet mert mindig csak sírni tudtok mindenen. Gyurcsány bevallotta az Öszödi beszédében,hogy szétlopták az Országot és semmit sem csináltak az évek alatt!!! A sok egyetemista hülye gyerek meg felvette a diákhitelt amiből szétbulizta magát meg szétitta az agyát....és most nem kell itt a jaj nem én tanultam! Vannak kivételek ,de akikkel erről beszéltem az mind bulira,ruhákra,hülyeségekre költötte el.... hát fizessétek vissza és ne sírjatok! Amúgy is a dolgozó emberek pénzén tanultak eddig!!!! több évig aztán szépen kimentek sokan külföldre és vissza se néztek!!!! Alig várom,hogy fizetőssé tegyék a felsőoktatást,hogy megszűnjön a sok himi humi főiskolára megyek divatból történet!!! Lassan mindenki diplomás és semmit sem ér! Eltűntek a szakmás emberek!
2012. dec. 11. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon az emberek többsége fatalista beállítottságú, nem autoriter.

Tehát a sorsa szerinte "meg van írva", nem érzi úgy, hogy ő a saját sorsa kovácsa. Emiatt a diktatórikus beütésű pártoknak áll a zászló. Megmondják mit kell gondolni, csinálni.


Ha rosszul megy a szekér, az emberek többsége panaszkodik, de nem tesz ellen, hanem széttárja a kezét, hogy "de hát mit tehetnék?". Mivel a magyarok nagy része így szocializálódik (ezt látja otthon a szülőktől is), ő maga is ilyen lesz.


Nagyon nehéz ezen változtatni, hiszen generációkon keresztül lehetne változást elérni, viszont nekem se jut eszembe olyan külső eszköz, amivel egy ennyire alapvető beállítottságot meg lehetne változtatni.


Van egy mém, ami nekem rendre beugrik erről témáról és a magyarok többségének hozzáállását nagyon jól ábrázolja egy-egy negatív hatásra: [link]

2012. dec. 11. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:

Senki nem várja, hogy szarból vár legyen. Viszont nem hogy előre mennénk legalább egy kicsit, még inkább hátrább megyünk. Olyan rendelkezések jöttek 2010 óta, aminek többek közt NEM az elmúltnyócév a kiváltója. Pl. az egykulcsos adó sem kellett volna, mert ez már a Fidesz sara. Attól még, hogy szar volt a 2002-2010 időszak, még nem kellett volna bevezetni az egykulcsost, de sok példát hozhatnék.

Most is hitelt vesz fel a kormány, csak kötvény formájában aminek magasabb a kamata mint az IMF-é, stb...

2012. dec. 11. 09:52
 24/25 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon tetszett, amit a 22-es írt, mert alapvetően én is mindig így éreztem, csak nem fogalmaztam meg ilyen pontosan.
2012. dec. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

A fidesz azért nézi hülyének az embereket, mert jó megfigyelő. És persze elő is segíti ezt az állapotot, ezt hívják aktív megfigyelésnek.


Erre vonatkozóan is érvényesek a fizika törvényei az egyensúlyról. Csak hát nagy rendszereknek nagy a tehetetlenségük, ráadásul ez befolyásolják a #22 válaszban tett megállapítások.

Vannak országok, ahol kis eltérésre élesen reagálnak, ezért az hamar normálisabb állapotba megy vissza, de sokszor van kis kilengés (Angliában akiről kiderül egy nagyobb "ügy", magától megy). Vannak a

Vannak, ahol valamivel ritkább, de visszhangosabb az élet, tüntetések, némi vandalizmus, mint például Spanyolországban, a franciáknál.

És vagyunk mi, akik nagy és tragikus forradalmainkról vagyunk híresek. 50-100 évenként ha van, de akkor nagyot szól, sokat beszélnek rólunk. Utána kis ideig talán normalizálódik a helyzet, de nem soká. Már több mint 50 év letelt...

2012. dec. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!