Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A fidesz miért nézi hülyének...

A fidesz miért nézi hülyének az embereket?

Figyelt kérdés

[link]


Aszondják ott a tandíj...meg HR nyilatkozata: "nem is kell visszafizetni a diákhitelt"...


miért hisznek még mindig nekik majdnem 1 millióan is?


2012. dec. 10. 21:37
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
84%

Azzal kezdeném hogy én kinn voltam a demonstráción.


A felsőoktatás aki jár egyetemre tudja nem működik jól. Az hogy van évente kb 40 ezer állami hely amire az egyetemek kapnak fejpénzt és az első évben a felét vagy 3/4 ét kiszóratják.


Az hogy vannak olyan emberek akik már a 10dik félévüket nyomják és még alapdiplomájuk sincsen.


Felháborító pl hogy az én szakomon amikor kezdtem 360 embert vettek fel és abban az évben 30 kapott diplomát.


Stb stb.


Itt az a baj hogy igen is át kell alakítani a felsőoktatást csak a módszer a kérdéses. azt kell elérni hogy aki bekerül az igen is diplomával jöjjön ki és az egyetem ne csak a pénz miatt tartsa bent.


Hogy így alkalmasabb lesz-e a rendszer, azt senki sem tudja de szerintem ezek után felelősségteljesebbnek kell majd lenniük az embereknek, mert nem állami pénzen fognak lébecolni, hanem igen is minden elfecsérelt félévért keményen fizetniük kell.


Hogy tandíj vagy nem részlet kérdés, és nem is lehet megállapítani. Vannak olyan tervezetek hogy a diplomás ahol kap munkát ott adókedvezménnyel illeti a munkáltatót és az adókedvezményből a diákhitelt törlesztik. De ez is sok kérdést és kételyt vet fel.


Itt vegyük észre nem a fidesz támogatottsága a lényeg. Hanem hogy át akarják alakítani mert nincs pénz, egész Európában mindenhonnan veszik ki az állami pénzeket. Itt az a lényeg hogy jobb legyen és nem biztos hogy ezzel a módszerrel lesz jobb a felsőoktatás.

2012. dec. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
A tény az, hogy ezek sem akarnak jót. Innentől mindenféle ákom-bákom találgatás már fölösleges.
2012. dec. 10. 22:34
 13/25 anonim ***** válasza:

Ez a lényeg hogy nem tény az hogy "nem akarnak jót" és ezért van még nagy támogatottsága.

Mert olyan dolgokba belenyúlnak aminek az előjele kérdőjeles és mindenki csak azt veszi ki ami neki jó vagy rossz pedig sokkal bonyolultabb annál hogy jót vagy rosszat akarnak.

2012. dec. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem jó a kérdés, és arra kellene koncentrálni... A Fidesz egy ámokfutó banda, amit a demagóg szavazóbázisára épít. Ez a probléma lényege szvsz.
2012. dec. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Meg lettem szólítva közvélemény-kutatás témában. Erről tudnék írni vagy 10 oldalnyi eszmefuttatás (nem plagizálva!), de próbálom röviden:


- Sajnos az összes fontosabb időközi választáson is mindig a FIDESZ győzött, úgy hogy azért nem fitymálhatjuk le egy a közvélemény-kutatási eredményeseket sem egy laza mozdulattal.


- Az tény, hogy óriási az elégedetlenség. Látszik itt ezen az oldalon is, meg a környezetemben is.


- Az is tény, hogy a nem nyilatkozó vagy a bizonytalan szavazók közt sokkal több az ellenzéki arányaiban, és az eddigi tapasztalat azt mutatja, hogy közülük sokan az utolsó pillanatban beszálltak a szavazásba, és el is döntötték pl. a 2002-es választás kimenetelét. Ott is a FIDESZ-t hozták ki a közvélemény-kutatók abszolút győztesnek, aztán mégse ők győztek.


- Az is torzítja a közvélemény-kutatások eredményét, hogy sokan kamuból eleve a FIDESZ-t mondják be, de titkosan nem rá fognak szavazni. Csak most elég nagy a megfélemlítés, és így gondolják jónak.


- Aztán vegyük figyelembe a regisztráció torzító hatását, aminek pont az a célja, hogy a FIDESZ-re potenciálisan veszélyes kevésbé elkötelezett szavazókat kiiktassa.


- Ezen kívül az egész választási és az eljárási törvény mindenestül a FIDESZ-nek kedvez, és intézményesíti a csalás lehetőségét. Erre csak egy példát mondok. A külföldről levélben beérkező több százezer szavazatot a fideszes apparátus számolja külső kontroll nélkül. Vajon jól fognak számolni?


Szóval mindebből én pillanatnyilag csak azt tudom levonni, hogy egy dolog biztos, a bizonytalanság. Nő az elégedetlenség ugyan, de ezt a kormányt csak egy nagy-nagy, sose látott gátszakadás tudná leváltani a mostani rendszerben.

2012. dec. 10. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 Komplikato ***** válasza:
97%

"Hanem hogy át akarják alakítani mert nincs pénz, ..."


Több száz milliárdot szúrtak és költöttek el szemen szedett hülyeségre, kétséges projektre, meg haveri cégeknek. A visszavágott költségei az iskoláknak ezen pénzek töredéke.

Tehát igen válság van, igen nincs pénz, de ez az "érv" kamu.


ON: Kedves kérdező azért nézik az embereket hülyének, mert ...

1. Igen, az emberek ilyen hülyék!

2. Az emberek nem hülyék, csak ki vannak a sok ígérgetéstől, befuccsolt tervektől, tolvaj hazug politikusoktól ... az emberek NEM akarnak gondolkodni.

2012. dec. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

16

Azért biztató, hogy tudunk a dolgaikról, nem?

2012. dec. 10. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

17

Vagy csak azért tartanak ki a Fidesz mellett, mert ez a "keresztény és magyar" út? Tudod, mint a magyar narancs... Szóval az az átkos demagógia...

2012. dec. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
18: Hát nem tudom, én ettől még annyira nem bizakodok önmagában.
2012. dec. 10. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
Mert azok is. Ha az emberek nem lennének született hülyék a Fidesz a parlamentbe se került volna be, nem hogy kormányra és nemhogy kétharmaddal. Az emberek megérdemlik amit kapnak sőt még ennél is többet érdemelnének, hogy egy életre megtanulják mi is az a Fidesz kormány.
2012. dec. 11. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!