Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mért fognak tüntetnia diákok?

Mért fognak tüntetnia diákok?

Figyelt kérdés
Nem értem miért kell csinálni ezt. Ez várható volt. A Fideszre szavaztunk (szavaztatok) hát viseljük legalább méltóan a következményeket. Én is viselem pedig nem rá szavaztam. És majd amikor visszalépünk a vörös k.akiba (MSZP), mert vissza fogunk (sajnos) akkor is tovább kell viseljük majd a nyúzásokat. Lehet hogy előbb gondolkodni kellene hogy melyik pártra szavazunk nem?

2012. dec. 10. 11:02
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Diákként 2 éve én is így gondolkodtam... most munkanélküliként másként gondolkodok...
2012. dec. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Annak idején hisztiztem volna, ha nem mehetek arra a szakra, amiről álmodtam. Szuper volt imádtam. De az elmúlt 8 évben semmit sem tudtam kezdeni vele, azóta tanultam inkább kétkezi szakmákat és abból tartom el a gyerekem.


Szóval nem biztos, hogy rosszat tesznek a mai fiataloknak, ha nem képezik őket x milliomodik tanítónőnek, jogásznak, közgazdásznak, tibeti szakosnak, kulturantropológusnak...

2012. dec. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Had tanuljam azt amit szeretnék, ok? A kormány támogassa hatalmas összegekkel a hiányszakmákat, és akkor majd arra mennek többen. Meg vannak erre fent az okos emberek.

Amúgy félig-meddig igaza van a kérdezőnek, tudni lehetett, hogy a Fidesz csak pofázik, de folytatja amit az MSZP elkezdett. Attól még viszont kinyilváníthatom a nemtetszésemet.

2012. dec. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

"A Fideszre szavaztunk (szavaztatok) hát viseljük legalább méltóan a következményeket."... Hogy is mondjam, ha egy párt totál az ellenkezőjét teszi annak, amit előtte ígért, akkor jogosan vannak felháborodva az emberek. Ez meg röhej hogy máskor mindenki tudja a száját jártatni hogy nincs összefogás, meg nem áll ki senki...amikor meg valaki megteszi, akkor rögtön jön a kussolás, meg a "viseld a következményeket" hozzáállás.


"Lehet hogy előbb gondolkodni kellene hogy melyik pártra szavazunk nem?"... igen lehet gondolkodni, de az a gond hogy x választás óta csak 2 banda váltogatja egymást. Másrészt "gondolkodni" maximum az alapján lehet hogy melyik párt mit tett le az asztalra, vagy hogy mi is a programja...tekintettel hogy az előbbire nem igazán tudnak pozitívumot felhozni, utóbbira meg aztán marhára lehet alapozni, mikor a pártjaink a saját eddigi eszméikkel is szembe mennek.


"Én egy ésszerű ösztöndíj-rendszer híve vagyok."...az ösztöndíj rendszer jelenleg egy kalap f.s, főleg úgy hogy az elosztása egyetemenként változó, és vicc az mikor egy "büfészakon" a leggyengébb tanuló is 2-es átlagtól kollégiumot kap, meg ösztöndíjat, más egyetemeken meg 4-es átlagra sem kapsz a hülye rendszer miatt...ebből a szempontból biztos hogy felül kellene vizsgálni az egészet, csak az a baj, hogy a jelenlegi vezetés ezt is kispórolná, mondván vegyél fel diákhitelt.


A baj csak az hogy a gazdag réteg állami pénzből termeli magát újra....igen, ezt én is látom hogy nem kevesen vannak, akik "apuci kedvéért" meg "apuci támogatásával" vannak egyetemeken, viszont ha lecsökkennek a keretszámok, akkor is ugyanígy lesz, apuci akkor is elintézi majd, hogy a fiacskája bekerüljön állami oktatásra, mert ez most is így van, hogy pont azok a legignább spórolósak, akik amúgy bőven ki tudnák fizetni a költségeket....ergó a kormány most is azoktól veszi el a lehetőséget akik tényleg tudnának.


"Nem pártot választottunk. Programot, szemléletet, hozzáállást választottunk"...igen, erről beszélek.


"hallgatói szerződés miatt itthon kell dolgoznod"...ez egy tök jogos elvárás, tekintve hogy az állam pénzén tanulunk, de akkor adja meg a lehetőséget is hogy el tudak a szakmámban helyezkedni. Mert amíg azt látom, hogy itt semmi melóm nem lesz, míg külföldön alkalmi munkákból is jobban megélnék, mint az itthoni közmunkákból.


"Nem megyek szakmunkásképzőbe ha értelmesebb vagyok."...szerintem semmi gond a szakmunkás képzőkkel, a gond ott van, hogy jórészükből nem lehet megélni...ha biztosítva lenne az, hogy ezek megbecsült munkák legyenek, az emberek magasabb fizetést kapjanak, akkor több igény lenne a szakmunkásokra is. Főleg akkor ha nem lenne a tipikus magyar vagyok, mindent magamnak csinálok megoldás.


Oké, vannak szakok, amiken megértem hogy csökkentve van a létszám, mert az engem is zavar, hogyha valaki elkezd úgy 1-2 fősulit, hogy már előre tudja hogy nem fog vele menni semmire, de most elveszik az egyetlen lehetőséget az emberektől, amit a tanulás jelentett, hogy ők fentebb lépjenek a ranglétrán.


A röhej az, hogy már a választások sem arról szónak hogy "mit tettünk az országért" hanem arról hogy a másik mit rontott el, és csak az egymásra mutogatás megy....és épp ideje lenne hogy az emberek nyíltan kinyilvánítsák a nemtetszésüket, ahelyett hogy "méltóan viselik a következményeket".

2012. dec. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

A jelentkezőknek ezután jó jósoknak kell lenniük, pedig egy jós sem vállalkozik arra, hogy megmondja, lesz-e 10 év múlva munkája az illetőnek. Felelősséget kell vállalniuk a jóslatukért, hiszen ha nem sikerül elhelyezkedniük a diplomájukkal, akkor vissza kell fizetniük azt a több milliót, amibe a képzésük került. Büntessük meg a rossz jósokat!

Vannak kis, úgynevezett orchideaszakok, például tibetológus. Ezek majd meg fognak szűnni, mert senki sem fog arra menni, hiszen ha nem válik be a jóslata, akkor vissza kell fizetnie a több millió forintot. Megszüntetésük az alapkutatás megszüntetéséhez hasonlít.

A kormány egyébként is azt hiszi, hogy van munkahely, csak az emberek nem akarnak dolgozni, és ennek szeretne véget vetni. Holott NINCS MUNKAHELY!

A másik: nem lenne szabad a legjobb szándékkal sem egy olyan képzési formát erőltetni, ami nem nagyon kell. A balliberális kormányok szokták a felvilágosult, de meg nem értett uralkodót játszani. Százezer kettős elköteleződésű helyet hirdetnek meg, ami ötvenezer egyszeresen elkötelezett helyre lenne elég. Ez a meccs már le lett játszva, de ők nem akarnak meghallgatni senkit, mert ők mindent jobban tudnak azoknál, akik az ügyben érintettek. Makacsul ragaszkodnak ahhoz, hogy az ő elképzelésük a jobb.

Ezért kell tüntetni, hogy végre vegyék észre magukat, és ne csak azért is a saját elképzelésükhöz ragaszkodjanak.

És tudjátok, hogy miért kell ez? Az Európai Unió miatt. Ha nem ragaszkodna ahhoz, hogy 3% alatt legyen a hiány, akkor nem kellett volna lecsökkenteni az állami helyek számát.

2012. dec. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Többek között a 100%-os tandíj hozzájárulás, a vállalhatatlan diákhitel, a röghöz kötés, de legfőképpen a bizonytalan, kiszámíthatatlan jövőkép ellen tüntetnek a diákok.


Ha egy kicsit jobban szemügyre veszed a dolgokat, akkor sokkal elkeserítőbbnek látod a helyzetet.


1) Ha nincs a szülőknek pénze, akkor a gyerek legfeljebb akkor mehet egyetemre, ha eladósítja magát. Elég nagy a munkanélküliség hazánkban, hogy ennek visszafizetése komoly gondot okozhasson, hiszen a diploma sem garancia.


2) Emellett a fiataloknak célszerű lenne már a lakásvásárláson is gondolkodni, hiszen egyre idősebb korban kezdődik a gyermekvállalás, egyre jobban kitolódik az átlagéletkor, egyre kevesebb a gyerek, és egyre kevesebb lesz az aktív ember, akiknek a nyugdíjasokat, stb. kell eltartaniuk. Ennek másodlagos következménye az állami nyugdíjrendszer összeomlása.


3) A Fidesz sajátos adópolitikája, ami egyrészt a gazdagoknak kedvez, a szegényeket sújtja, a sokgyermekeseknek (ha gazdagok) kedvez a legjobban, de ha nincs gyerek, és kevés a pénzed, akkor jaj neked. Márpedig egy gyereket nem albérletbe akarsz szülni, igaz? És talán az egyetemisták gondolnak pár évre előre, hogy szeretnének "valahová" gyereket.


4) Megakadályoznák most azt, hogy külföldön szerezzenek munkát, de a megfelelő munkafeltételekről és életkörülmények biztosításáról nem gondoskodnak (ez a vasfüggönyre emlékeztet - ha olyan nagyon jó lett volna itthon, senki nem akart volna elmenni, vagyis nem lett volna rá szükség) Így nemcsak kevesebb fizetéshez jutnak, de gyakorlati tapasztalatokat, nyelvtudást, élettapasztalatokat is nehezebben szereznek.


5) Mindenkinek fontos a szabadság, gondolom, te sem "tűrnéd méltósággal" ha valamelyik párt kétharmaddal országelhagyási tilalmat vezetne be, netán kijárási tilalmat sötétedés után.

2012. dec. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

6) A jelenlegi gazdasági helyzetet tekintve iszonyatosan megnövekedne a lemorzsolódás, és ezzel sok évet és pénzt veszítenének a diákok.


7) Az sem tesz jót, hogy erősen korlátozzák a diákok munka vállalás lehetőségeit, vagyis az önellátástól is megfosztják őket: lökdösik a diákhitel felé.

2012. dec. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Pont akkor kellene visszafizetniük a diákhitelt, amikor munkanélküliek, mert akkor nem fizeti utánuk a munkaadójuk a hitelüket, amit aztán leírnak az adójukból. A családi pótlékból le fogják-e vonni a kötelező részleteket? Másrészt nem mindig nyilvánvaló, hogy valaki a szakmájában dolgozik-e. A szakmájában dolgozik-e a kémiatanár, ha vegyészkedik? A matematikus, ha matematikai ismeretterjesztést végez? A programozó, ha rendszergazdaként alkalmazzák? Mi a helyzet akkor, ha valaki megrokkan, és alkalmatlanná válik arra a munkára, amire kiképezték? Fogják-e a rehabilitációs járadékból vonni a terhet?


Vegyétek elő a számológépet, és számoljatok utána: az új diákhitel konstrukciója kedvezőbb, mint a régi. Írd és mondd, a kamat mindössze 2%. Mekkora is az infláció?


Egy másik probléma, ami elsikkad az egyetem mellett: csak egy szakmát lehet ingyen tanulni, azt is korhatárig. Ha már nincs szükség a szakmádra, akkor így jártál. Hiába lennél ügyes egy másik szakmában, csak betanított munkás lehetsz már ezután, semmi több. Még diákhitel sincs, hogy nekirugaszkodj egy új szakma kitanulásának.

2012. dec. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Érdekes, egyszer az a baj, hogy nekünk semmi se jó, máskor meg éppen az a baj, hogy milyen birka nép a magyar.

megint máskor meg hogy miért nem fog össze... (de hogy miért, hogyan az már ködös)

2012. dec. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!