Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményed erről a...

Mi a véleményed erről a szövegről?

Figyelt kérdés

Egy roma származású kevésbé ismert embertől idézek néhány sort, az egyik dalából.


"Azt hiszitek közös a cél,egy istent imádtok ,csak később esik le,hogy soha nem ér célt az imátok,nem telepedek le,maradok örök zarándok,ha közöttetek kéne élnem én inkább kiszállok"


"Golyó hasította seb, és gyerekek halnak meg,fekete-fehér háború áldozatokat szed, te meg csak nézd, itt van már a hip-hop folytatás,újabb fekete áldozatról számol be a híradás,te csak nézz,láss át a falakon,politika rendezte rasszista maraton,fehér a hatalom,de én ezt lesz*rom,az egyetlen fegyver amivel élek az a mikrofon,nem fogok sörétest,hogy ártatlanok haljanak,csak mikrofont köpködök,hogy a süket fülek halljanak,színek szelektálta világ,legyen végre béke,mind hiába,az emberek betáplált lényként loholnak"


Nekem ebből az jön le,hogy ő azt gondolja,hogy a cigányokat csak a bőrszínük miatt utálják...s szerintem sok cigány van aki nem képes felfogni,hogy nem a bőrszínük a probléma hanem az életmódjuk...bár lehet,hogy nagyon is jól tudják, csak a színük mögé bújnak és ez a mentség mindenre...továbbá számomra az is érdekes,hogy sok roma feketének mondja magát,holott a fekete színhez alig van közük, a Harlmből élve nem jutának ki, mert ahhoz képest, ők hófehérek...


(Zárójelben hozzáteszem,hogy aki ezen sorokat mondja, hófehér bőrrel rendelkezik /"ezért érdekes a fehér a hatalom,de én ezt lesz*rom"/ és jelenleg a sitten van/hol máshol/)



2012. dec. 3. 21:32
 1/5 Vadkan01 ***** válasza:
0%
ha a számában kicserélik feketét fehérre és fehért feketére akkor jogos lenne, de így nem. AHOY
2012. dec. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Pro Patria ***** válasza:

Mindig rossz érzést kelt bennem, amikor a többség hibája miatt ártatlanokat ér bántalom.

De ilyenkor mindig egyetlen válasz lehet: mutassák meg, hogy ők mások. Határolják el magukat azoktól, akik miatt "rasszizmus" van, emeljék fel a szavukat, hogy nem vállalnak közösséget velük.

2012. dec. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Tipikus cigány ajvékolás. Szerinte mindenki őket bántja, a valóságban meg ők grasszálnak hordákban az utcákon, ők üvöltöznek, mint a bőgőmajmok, ők ordíttatják a buszon és a buszmegállókban az accararibombát a lopott telefonon, ők vernek agyon idős asszonyokat éjszaka, amikor betörnek hozzájuk, ők hordják el a vidéki Magyarország lakosságának a javait, amikor meg tettenéred őket és megkérdezed tőlük, hogy adjanak már valami felvilágosítást arról, hogy mit keresnek a kertedben és miért szedik fel a te diódat, akkor még pofátlanul visszakérdeznek, hogy "mér dicsák, hó ván ráírvá, 'ogy éz a mágájéé?"


Szóval igen erőteljesen támogatom a szövegében azt a részt, hogy "nem telepedek le, maradok örök zarándok, ha közöttetek kéne élnem, én inkább kiszállok."

Egész nyugodtan el lehet innen menni, nem kell itt bűnözősdit játszani, meg lehet azt tenni Magyarországnál jobb vidékeken is. Például Angliában vagy Belgiumban imádják a hozzá hasonló pattogó makikat, akik a térdükig letolt farmergatyában járnak nagy kulturáltan és fosztogatják az üzleteket, erőszakolják a nőket és kocsikat kötnek el éjjel. Nekünk erre nincsen szükségünk, sőt, szerintem a magyarok nagy része még fizetne is, hogy az énekes fajtája elkotródjon innen.


Amúgy ki ez?

2012. dec. 3. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez egy kopasz cigány énekes?
2012. dec. 4. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hiába írom be a dalszöveget a gugliba, nem ad ki semmit. Létezik ez egyáltalán?
2012. dec. 4. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!