Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatjátok, hogy az állam...

Támogatjátok, hogy az állam megveszi az EON-tól a nagynyomású gázhálózatot és a földgáz tározókat?

Figyelt kérdés
2012. nov. 30. 20:02
1 2
 11/15 Komplikato ***** válasza:
100%

"Most hogy szó van arról, hogy 50%-os adóval sújtanák őket, inkább kivonulnak a szektorból. Ennek ellenére mindenhol azt írják, hogy nem várható az a gázárak csökkenése. Ennyit az extra profitról..."


Jah bíró úr nincs több kérdésem. :D


8-as én is attól félek minden "állam kezében jó helyen van" témában, hogy csak nehogy "megvédjék" ezt is, mert akkor megy a haverok zsebébe vagy kezébe. Lásd BKV busz téma ...

2012. nov. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 tetro ***** válasza:
100%
Nem de most komolyan. A kormány szerint az energia szolgáltatók hatalmas extra profitot halmoznak be. Ennek ellenére hatósági szabott ár van. És még át sem vették az üzletágat, de már arról lehet olvasni, hogy ettől nem lesz olcsóbb a gáz. Akkor vagy eddig hazudott a kormány, vagy innentől ő akarja sanyargatni a népet. Nem tudom melyik a jobb...
2012. nov. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
20:34, ez stimm,de nézd meg, hányan használnak gázt. Több millióan. Mégis miféle börtönbe akarják bezárni a LAKOSSÁGOT? :DDDD
2012. nov. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Ma bemondták a Lánchíd Rádióban, hogy kb 800 millió euróba kerül a gáz üzletág megvétele, amit nagyrészt az előző kormány által felvett IMF-hitelből fedeznek.


Csak azt nem értem, ha ennyi rengeteg pénz maradt az IMF-hitelből, akkor azt miért nem az államadósság csökkentésére vagy netán az esedékes megszorítások elkerülésére fordították. Már a kétharmadát érő MOL-részvényeket is IMF-pénzből vették.

2012. dec. 1. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

3-as válaszoló: 220 milliárdért veszi meg az állam, a 2008-ban felvett IMF hitel maradékából (ami ugye szörnyű hiba volt, de kb a felét Viki költötte el, annyira rossz pénz volt)


én nem tudom, de ha ezzel is úgy befürödnek, mint a MOL-lal, amit aztán mégis visszaadtak áron alul, akkor ez fájni fog az országnak.


kíváncsi egyedül arra vagyok, hogy a 125 ft-os vezetékdíjat (eonnak aztán vannak vezetékei) befizetteti-e magával a kormány, vagy akkor az már nem is létezik az eon számára?

biztos vagyok benne, hgy azért vezették be ezt az egyébként rendkívül magas adót, ami leginkább az eont érintette, hogy olcsóbban megvehessék. mert így az eon gondolom egyébként is menekülni akart a magyar piacról.

2012. dec. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!