Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek jó üzletet csinált...

Szerintetek jó üzletet csinált az állam a Rába megvételével?

Figyelt kérdés
2012. nov. 12. 19:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát én eleinte azt hittem hogy igen, mert Mo-nak sok buszra, vonatra, trolira, villamosra van szüksége. De most hogy ezeket mind kintről veszik, és nem itt gyártják le, nem tudom mit gondoljak. Megint kitömték a lobbikörök zsebét, aztán utánuk az özönvíz?
2012. nov. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
13%

[link]


Igen, jót.

2012. nov. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Azt gondolom igen...

[link]

A rábának nincs összeszerelő műhelye, pláne nem korszerű... szal nem buszokat kell várni a befektetéstől, de a cég jól teljesít.. Erről is lehetett hallani, h. a volvó egyik összeszerelő egységét hoznák át a jövőben ...

2012. nov. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Komplikato ***** válasza:
100%

Kis naiv. Igen a kérdező. :)

El sem kellett volna adni.

De akkor nem keresné valaki hülyére magát a privatizáción majd annak ellenkezőjén is. Nézz utána kinek lett sok-sok milliárdja ebből.

2012. nov. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem régen olvastam, hogy a Rába bejelentette, ha nem kap elég megrendelést az államtól, akkor sok dolgozójától megválik.

Valaki biztosan jó üzletet csinált, de az állam nem biztos.

2012. nov. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen, nagyon jó üzletet. Mindenesetre remélem, hogy okosan fogják kezelni.
2012. nov. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
27%

Hát hogyne! A bennfenteseknek. Szívás a proliknak.

Most államosítanak. Aztán privatizálni fognak. Végül csődöt jelentenek és kezdik az egészet elölröl.

Gyereknek minden vicc új...

2012. nov. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Granulátum ***** válasza:
20%
Megvette a folyót?
2012. nov. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha akarom igen, ha akarom, nem. Sőt, ha akarom, érdektelen. Ezért nem lehet ilyen kérdéseket feltenni. Először érdemes meghatározni a célt. Utána vizsgálhatjuk, hogy ha a cél teljesül, az üzlet jó, ha nem, rossz. Itt azonban a cél rossz, az időpont választás a rossz, az ütemezés a rossz. Elvileg egy cég működhet jól és rosszul magánkézben is, állami kézben is. A körülmények és a benne szereplő döntéshozók személye határozza meg. Ezért lehet önmagában jó és rossz is a vétel. A körülmények szerint, nemcsak rossz, bűn és büntetendő.
2012. nov. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!