Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatjátok, hogy az állam...

Támogatjátok, hogy az állam megveszi az EON-tól a nagynyomású gázhálózatot és a földgáz tározókat?

Figyelt kérdés
2012. nov. 30. 20:02
1 2
 1/15 Komplikato ***** válasza:
91%

Egy működő országban támogatnám, de egy olyanban amit csak pár balkáni ország és a ruszkik köröznek le korrupcióban? Ahol a legnagyobba lopás és hozzá nem értés állami szektorban?


Hát izé.

2012. nov. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Komplikato ***** válasza:
91%
Ha olyan jól megalapozzák törvényileg mint állami mobilszolgáltatót, ha olyan jól és sokáig fog működni, mint az állami cukorgyár, akkor nem csak én nem fogok neki örülni. Szerintem most kezdjetek brikettre gyűjteni ...
2012. nov. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mert nem kielégítő az ügyben a tájékoztatás. Megnéztem vagy 10 portált, de mindenütt csak ugyanaz a semmitmondó sablonszöveg jelent meg. Sehol nem írták pl., hogy miből és mennyiért veszi meg ezt a céget az állam. Miközben elemi dolgokra nincs pénz, a közszférában 7 éve nem emeletek béreket stb., akkor erre mitől van? Azt láttam, hogy Orbán nagyon lelkes, de mit szól ehhez a másik fél? Ők akarták eladni? Vagy ez egy rájuk erőltetett államosítás-szerű unortodox lépés?


És miből fogja ez után az állam folyamatosan működtetni a gázberendezéseket? Olcsóbb vagy drágább lesz ettől a gáz? Ez utóbbiról a kormánypárti oldalak kedvezően vélekednek, de nekik meg nem hiszek. Nem lehet, hogy csak az állami korrupció nő tőle?


Sajnálom, hogy csak kérdéseket tudtam feltenni, talán majd jönnek válaszok is.

2012. nov. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 tetro ***** válasza:
Több helyen volt róla szó az elmúlt években. Az EON nem tud fejleszteni a hatósági ár miatt, mert akkor nem érné el a kitűzött profitot. Már emiatt szó volt róla, hogy kivonulnak az üzletágból. Most hogy szó van arról, hogy 50%-os adóval sújtanák őket, inkább kivonulnak a szektorból. Ennek ellenére mindenhol azt írják, hogy nem várható az a gázárak csökkenése. Ennyit az extra profitról...
2012. nov. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Természetesen támogatom.
2012. nov. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Közgazdaságilag nem biztos, hogy megéri, de mivel az ország energiaellátását a jövőben egyre inkább a földgáz határozza meg, így stratégiai szempontból jó döntés volt szerintem.
2012. nov. 30. 20:23
 7/15 anonim ***** válasza:
71%
Mégis jobb, mintha külföldi kézben maradna, legalább ennyivel előrébb van az ország, mondjuk szerintem is csak sikkasztás lesz belőle.
2012. nov. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
70%

Nem támogatom, mert nem lesz miből üzemeltetni! Ahogy a többi állami céget sem tudják üzemeltetni.

Majd megveszi az államtól Simicska vagy valamelyik Fideszes haver, és az jóval drágábban üzemelteti majd.

2012. nov. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
54%
Előbb-utóbb addig emelik az árakat, amíg a falopás nem lesz bűncselekmény, mert annyian kényszerülnek rá.
2012. nov. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
A csövezésre is sokan rákényszerültek, mégis bűncselekmény, úgyhogy erre nem látok túl sok esélyt.
2012. nov. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!