Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Sokan miért a nyuggereket...

Sokan miért a nyuggereket hibáztatják mindenért? Miért hiszik azt hogy itt nyuggerisztán, nyugger hedonista állam van?

Figyelt kérdés
Mivel magyarázzák hogy az ereszd meg után nem marad a gazdaságunkba benne a fogyasztási növekedésből semmi és jöhet a megszorítás? Nem a folyamatosan romló csere értékarányunkban kellene a hibát keresni?

2012. nov. 16. 10:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
55%

Talán mert a 70-80 éves nénikék, akik soha életükben egy percet sem dolgoztak (tisztelet a kivételnek, én most a falubelieket említem, akik közül sokan tényleg soha nem dolgoztak), kapják a 130-140ezres nyugdíjakat a halott férjeik után, aztán abból a pénzből, a mi adónkból mennek nyaralgatni Görögországba meg Spanyolországba meg Tunéziába (halál komolyan). Természetesen a nyaralásban megfáradt nénikéknek más sem marad, mint a buszon egész vég a dolgozó fiatalokat ócsárolni, akik 8 óra munka után, fráadtan le merészelnek ülni a szabad helyekre, azokra a helyekre, amiért a dolgozók és a diákok fizettek, ők azonban egy fillért sem adtak értük, hisz ingyen utazgatnak. Apropó, ha már ingyen utazgatás... amikor a reggel 8-as vonat meg a délutániak folyamatosan vásárolgató nyugdíjasokkal van tele, és a tanuló, illetve dolgozó embereknek nem jut sem hely, sem nyugalom tőlük, mert nekik nem jó ám a 10 órás vonat... hát ez sem csoda, ha bosszant valakit. Az orvosi rendelőkről nem is beszélve. Normál, igazán beteg embernek nincs ideje elmenni az orvoshoz és főként arra nincs, hogy kivárja a 100 fős hosszú sort, aminek 90%-a nyugdíjas nénike. Aztán, ha az ember mégis oda merészel menni, hallgathatja az "itt fáj-ott fáj" című történetet. Elhiszem, hogy idősebb korban már vannak gondjai az embernek, de nem ennyiszer, nem ennyi és ha mégis olyan komoly lenne, nem tudnának egész nap a rendelőben pletykálni az unokákról meg a szomszéd Mari néniről. Jó példa erre a párom nagyanyja, akinek minden baja van, ha legalább hetente nem lát orvost. Persze a cukrára édességet zabál állandóan, pedig tiltva van, persze semmire nem figyel oda, de a lényeg, hogy a heti orvosi vizit meglegyen, különben lelki beteg. Közben meg a család szerint semmi baja, csak pszichés gondjai vannak, erősen hipochonder.

Aztán mikor apámnak mondom, megint mit cseszegettek a buszon a nyugdíjas nénikék (pedig ha valaki, én tisztelettudóan viselkedek), meg megint milyen panaszáradatot kellett munka után végighallgatnom tőlük, akkor jön a nyugdíjasok szentté avatása, a legfőbb védelme, hogy ők öregek és sok bajuk van és stb.stb. Hát szerintem meg mindenkinek van sok baja, mégsem árasztja rá a fél buszra azt. Ilyen összefogó, egymást védő, azonban élősködő módján viselkedő népség nincs még egy az országban. Nem azért élősködők, mert más pénzén élnek, hanem azért, mert mindenkitől sajnálják, mindenkitől elvennék, csak nekik maradjon meg a 200ezres kis nyugdíjuk és járhassák továbbra is a világot más pénzéből. Tisztelet a kivételnek... apám pl 43 év munkaviszony után kap 60ezer Ft-ot, ahogy az egyik barátja is, az ilyenekre nem szólok egy rossz szót sem. De megvan az okom nem bírni a kis nyugdíjas nénikéket, bácsikákat. Kb úgy, mint a kisgyerekes anyukákat.

A kérdésed alatti magyarázatnak pedig, nem tudom, mi köze a kérdéshez...

2012. nov. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
63%

Egyetértek az első válaszolóval.

Én azt imádom amikor a busz indulása előtt fiatalokat megszégyenítő teljesítménnyel futnak egyes nyugdíjasok az ülőhelyért.Ha nincs hely akkor meg kérik.

Ha nem lesz helyük akkor meg fennhangon elkezdenek panaszkodni hogy "ejj ezek a mai fiatalok milyen tiszteletlenek".

A másik meg hogy maguk mellé rakják az 5 szatyrot és ha megkérded hogy van-e hely akkor azt mondják hogy nincs , nem szabad a hely.

Tisztelet a kivételeknek.


Ismerek sok nagyon rendes nyugdíjast is de sajnos a rosszabbik fajtából több van.

2012. nov. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Andizsuzsi ***** válasza:
31%

Én nem értek egyet az első válaszolóval.


"én most a falubelieket említem, akik közül sokan tényleg soha nem dolgoztak), kapják a 130-140ezres nyugdíjakat a halott férjeik után"


Az özvegyi nyugdíj az elhúnyt nyugdíjának a 60%. Jól menő 70-80 éves bácsikák laktak a te faludban, ha a nyugdíjuk 230-240 ezer forint lenne.

Amúgy honnan tudod te, hogy kinek mennyi a nyugdíja?

2012. nov. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Ebből kb szinte semmi nem igaz!


Alig van vidéken olyan aki 100e Ft s nyugdíjnál többet kap.

Lámpással kell keresni.



Természetesen azt ugye nem magyarázod meg ami a többi kérdés.

Hogy miért?

Mert csőlátásod van, és mert a valóságtól messze elrugaszkodtál!


Persze nyilván ezt a legkönnyebb.

Gondolkodni az okokat keresni már nem ennyire egyszerű!

2012. nov. 16. 11:09
 5/14 A kérdező kommentje:

"A kérdésed alatti magyarázatnak pedig, nem tudom, mi köze a kérdéshez...



Na itt a baj!

Hogy semmit nem értesz és tudsz, csak ami a te felfogóképességed korlátolt szintét még nem haladja meg.

Ebből meg teljesen téves és alaptalan következtetéseket vonsz le, amit sajnos komolyan is veszel!

2012. nov. 16. 11:13
 6/14 A kérdező kommentje:

"Egyetértek az első válaszolóval.

Én azt imádom amikor a busz indulása előtt fiatalokat megszégyenítő teljesítménnyel futnak egyes nyugdíjasok az ülőhelyért.Ha nincs hely akkor meg kérik.



Haver!

Én soha nem adtam át a helyem amikor még busszal jártam, de nem is állítok baromságokat a nyuggerekkel kapcsolatban. Te se add át a helyed, kb ennyi.

2012. nov. 16. 11:21
 7/14 anonim ***** válasza:
42%
Azt én is imádom, mikor a reggel 6os távolsági buszra felszállnak a nyugdíjasok, hogy 5-10 percet utazzanak. Nem gondolom, hogy mindenért a nyugdíjasok lennének a hibásak, de tény, hogy rengeteg panaszkodnak feleslegesen. A legjobb, mikor egy 55 körüli nő a buszon hangosan szidja az egyetemistákat, belőle is biztos kedves nyugdíjas lesz.
2012. nov. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
77%
Itt nem a "nyuggerekkel" van baj. Itt a világgal van baj. A nyugdíjasok legnagyobb része ledolgozta a maga x idejét, amiért megérdemli azt az x összeget amit kap. És senki nem várhatja el, hogy miután ő is ledolgozta a fél életét idősebb korában nélkülözze a legalapvetőbb dolgokat is. Ami felháborító az az, hogy én is szeretném megkapni majd 50-60 év múlva azt az x összeget, miután ledolgoztam a magamét csak sajnos elképzelhető, hogy nem fogom. A nyugdíjasok száma csak nő és nő (hiába emelik a korhatárt)viszont nincs elég adózó/dolgozó aki ezt ellássa. Egyre több a munkanélküli, a fizetés egyre nagyobb része úszik el valamilyen adó formájában ezért a mai fiataloknak nem sok esélye van a gyerekvállalásra. Csak abba kell belegondolni, hogy mikor a mai 70-80 éves korosztály született egy átlag családban MINIMUM 3 gyerek volt. (egyik nagymamámék 9-en másik nagymamámék 4-en voltak testvérek.) Ma pedig jó esetben 2 gyerek jut egy családra. Kivéve persze ha valaki a segélyekre hajt, ott több a gyerek, de több a későbbi ingyenélő is. Szóval a probléma itt van és nem ott, hogy mennyit kapnak a nyugdíjasok, a probléma az, hogy én is szeretném megkapni a jussom az viszont ilyen gazdasági helyzet mellett szinte lehetetlen lesz.
2012. nov. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Van is igazad meg nincs is.


Az igaz hogy a világgal van a baj, ha nagyon szélesen következtetünk. De hiába jut sok nyugger kevés aktív korúra, ha még annak a kevés aktív korú fele sem képes dolgozni mert nincs mit.


A mai állapotok kialakulásához semmi köze a nyuggereknek.

Teljesen más gazdasági problémák miatt nem vagyunk képesek fejlődni.


Igen, lehet elvenni a nyuggerektől, csak az nem mindegy hogy milyen célból? Ha az a cél hogy a rendszer működjön tovább és csak korrigáljuk a hiányt vagy átcsoportosítsunk jövedelmeket, akkor semmi értelme, mert 1-2 év és a hatása elmúlik. Ha valódi gazdaságszerkezeti átalakításokat akarunk, az olcsó munkaerő helyet a magasabb hozzáadott értékek felé haladást akarjuk megvalósítani, akkor azt mondom rajra!

Viszont akkor mindenki vegye ki a részét és ne csak a nyuggerektől várjuk a "véradást"!


Jahh hogy ez már nem faca?

Akkor nem is lesz ebből az országból semmi.

2012. nov. 16. 13:41
 10/14 Syrakusa ***** válasza:
89%

"De megvan az okom nem bírni a kis nyugdíjas nénikéket, bácsikákat. Kb úgy, mint a kisgyerekes anyukákat.

A kérdésed alatti magyarázatnak pedig, nem tudom, mi köze a kérdéshez..."


Kisgyerekes anyukákkal mi a bajod?Hogy jön ez ide?

2012. nov. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!