Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jól értem a történteket?

Shai-Hulud kérdése:

Jól értem a történteket?

Figyelt kérdés

Az alábbi levelet kaptam, sajnos nem, én figyeltem fel a dologra. De azért elgondolkodtató:


Volt az a romaügyi konferencia ugye, az Azori szigeteken.

Ezen egyes kormánytagok a családtagjaikkal együtt vettek részt, önkormányzati pénzeken.

Amikor ez először szóba került, először azt nyilatkozták, hogy nem voltak ott családtagok.

Amikor kiderült, hogy mégis, akkor azt nyilatkozták, hogy hát igen, mégis voltak, de azoknak az utazását magánpénzből fizették.

Amikor kiderült, hogy ez mégsem így volt, akkor a családtagok után fizetett önkormányzati utiköltséget saját zsebből kifizetve jótékonysági célra befizették ide, oda.

A rendőrség tegnap bűncselekmény hiányában megszüntette az ügyet.


Csak hogy jól értem-e a történteket, íme egy egyszerűsített példa:


Pénzt lopok egy bankfiókból.

Amikor gyanússá válok, akkor először letagadom.

Amikor kiderül, hogy én voltam, akkor a lopott pénzt jótékonysági célra befizetem valami egyesületnek.

És így már minden ok, bűncselekmény nem történt.


Jól értem?


X.Y.


u.i.: De pusztán matematikai szempontból a pénz azért hiányzik a bankból nem?


2012. nov. 28. 18:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem az első ilyen eset. Gondolom jött fentről az utasítás, hogy ne legyen ügy. Nem éreznék jól magukat a híradóban megbilincselve. :)
2012. nov. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
23%

Azért az Azori szigetek nem egy olyan luxushely, mint gondolod...

Egyébként meg bűncselekmény valóban nem történt, csak az ügye erkölcsi mivolta hagy maga után valót.

2012. nov. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem kormánytagok, hanem a megyei elnökök utaztak az Azori-szigetekre. Nem volt törvényellenes, hogy az útjukat az önkormányzatok fizették, hiszen hivatalos út volt, csak éppen elég erkölcstelen, a válság közepén.
2012. nov. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, jól érted!

Üdvözöllek a magyar abszurdisztánban.

2012. nov. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

"bűncselekmény valóban nem történt"

"Nem volt törvényellenes, hogy az útjukat az önkormányzatok fizették, hiszen hivatalos út volt"


Bocs, valamit félreértettél. Nem a résztvevők, hanem a családtagok útjának kifizetése verte ki a biztosítékot.

Vagy talán a jelenleg érvényes törvények szerint egy hivatalos útra a családot is vihetem a hivatalos költség terhére???

2012. nov. 28. 18:37
 6/7 anonim ***** válasza:

"Nem a résztvevők, hanem a családtagok útjának kifizetése verte ki a biztosítékot."


Nem, a botrány a résztvevők útjának kifizetéséből lett, később a Blikk derítette ki, hogy volt olyan aki (két ilyen ember volt) a feleségét is magával vitte. De mivel a feleségüket titkárnői minőségben vitték magukkal, ezért ez is törvényes volt, csak szintén erkölcstelen. A politika az ilyen, tojnak az erkölcsre, de többségében vigyáznak arra, hogy törvényes kereteken belül lopjanak.

2012. nov. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Dick Esmen ***** válasza:
jól érted.
2012. nov. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!