Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy lehet, hogy 2002ben még...

Hogy lehet, hogy 2002ben még a térség élvonalába tartoztunk, most pedig sereghajtók vagyunk?

Figyelt kérdés
2012. nov. 25. 17:52
1 2
 1/13 Pro Patria ***** válasza:
27%
Hogy nem tüntettük el gyökeresen az MSZMP-t a politikából, és hagytuk, hogy tovább létezzen MSZP néven, ráadásul 8 évet egyhuzamban kormányozhattak 2002 után.
2012. nov. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
32%
A jelenlegi kormány politikájának köszönhető. Sajnos,ez csak egyre rosszabb lesz.
2012. nov. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
"S közben nem csináltunk semmit négy évig."
2012. nov. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én azt látom döntőnek, hogy Magyarországon a 90-es évek végétől teljesen háttérbe szorult a teljesítmény, az intellektus és az innováció szerepe, és az ezt megtestesítő emberek, a valódi értelmiségiek is kiszorultak. Helyükbe olyan emberek (politikusok és klienseik) léptek, akik semmihez nem értenek, viszont hűségesek és agresszívak, szélhámos, bűnöző alkatúak. Ebből a felállásból viszont sajnos semmilyen érdemi teljesítmény nem jön ki, csak folyamatosan süllyed az ország hajója. Akinek valós teljesítménye van, az már régóta menekül innen.
2012. nov. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

A minél olcsóbb munkabérekkel való versenyzés, multi becsalogató gazdaságpolitikája ütött keményen vissza a felélénkülő globálkapitalizmusban.

Valamikor 2000 környékén váltani kellett volna és a tudásalapot szem előtt tartó modellre a magasabb hozzáadott értékre váltani.


"sajnos még ma sem látszanak a váltás nyomai"

2012. nov. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Valódi értelmiségek? A rendszerváltás előtt csak az tanulhatott aki benyalta magát a kommunisták közé.
2012. nov. 25. 21:53
 7/13 A kérdező kommentje:
egyébként szerintem Gyurcsány a hibás
2012. nov. 25. 21:54
 8/13 anonim ***** válasza:
55%

Ostobaságokat írsz!

A rendszerváltás előtt nem kellett senkinek benyalni, ha valaki tovább akart tanulni!

Ha jók voltak a tanulmányi eredményei, akkor INGYEN tanulhatott az egyetemeken, főiskolákon mindenki. Akár parasztok, munkások vagy Párttitkárok voltak a szülei!

Legfeljebb annak kellett protekció, aki nyíltan a rendszer ellen beszélt.

A jelenlegi helyzetért csak a Fidesz szerint hibás egyedül Gyurcsány.

Nem vagyok és nem is voltam soha híve. De semmivel sem tett több rosszat, mint az őt megelőző kormányok.

De a sereghajtásért az elmúlt 2,5 év szabadságharcos politikája a felelős.

Ahelyett, hogy kijavította volna az elődök hibáit, csak súlyosbította az ország helyzetét.

2012. nov. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Hát akkor egy kis oktatás a rendszerváltás előtti felsőoktatásról (mondjuk 80-as éveke):


1. Sokkal jobb volt a színvonal mint most, mert igazi elitképzés volt. Egy nemzedéknek csak kis töredéke vett részt a felsőoktatásban. Ma ahhoz képest tömegek tanulnak kb. ugyanannyi költségvetési pénzből.


2. Nem kellett semmilyen kommunista benyalás. Nekem egyszerű vendéglátós beosztottak voltak a szüleim, sosem voltak sem ők sem én párttagok, mégis az ELTE-n végeztem. Tudod mi alapján? A felvételim eredménye alapján.


3. Akkor sem volt tipikus, hogy egy munkás gyerekéből orvos, jogász vagy szociológus legyen, mert a szülőktől hozott tudásbeli és társadalmi háttér sokat jelentett, de akkor azért megpróbálták a hátrányos helyzetűek felzárkóztatását. Nem túl nagy, de azért némi sikerrel. Ma szó sincs erről.


4. És az egyetemek sem voltak kommunista fészkek. Egy-két mondatos, senki által komolyan nem vett és nem számonkért kliséket leszámítva korszerű tudást adtak a társadalomtudományok területén is, a nyugati trendekre alapozva.


És neked biztos ez lesz a döntő érv, szeretett vezetőnk, Orbán Viktor is abban a rendszerben végzett. és gondolom nála aztán fel se merülhet a kommunista benyalás vádja. Vagy igen?

2012. nov. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Emmuntnyoccév
2012. nov. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!