Ki ma Magyarországon a királyi család? Ki a legközelebbi leszármazott aki él?
Azzal, hogy Habsburg Ottó meghalt nem tudom, ki lenne leginkább "jogos" a királyi trónra? Az a fiatalabb elég nyomi kopaszodó hercegecske? Albert talán? Vagy ki?
/napi politikai hülyeségek nem érdekelnek, köszi/
"így van, köszönöm, összekevertem. kigugliztam végül valahogy :)
ő lenne a jogos uralkodó: "
Jogos éppen nem lenne, de még mindig közelebb állna a jogoshoz mint Orbán.
"Az 1707-es ónodi országgyülés kimondta a Habsburg ház trónfosztását."
Csak tudod mi ezzel a bökkenő? Hogy Magyarországon kizárólag Árpád házi király törvénykezhet. Tehát nyugodtan lefoshatod az ónodi országgyűlést.
"Árpádházi Daka József létezése tabutéma."
Márpedig ő létezik. Azt nem állítom ugyan, hogy ő a jogos trónörökös, de hogy létezik az biztos.
"Ki a legközelebbi leszármazott aki él?"
Árpád-házi Daka József.
Ma Magyarországon nincs királyi család. Demokrácia van.
Vagy legalábbis az államforma köztársaság.
22:48
"Csak tudod mi ezzel a bökkenő? Hogy Magyarországon kizárólag Árpád házi király törvénykezhet."
- Csak tudod mi ezzel a bökkenő? Hogy az Árpád-ház mai ismereteink szerint kihalt.
Innentől kezdve pedig, mint ahogy fentebb mondták, Magyarországon a királyt választják, és a rákosi végzés szerint csak magyar kerülhet a trónra. Ebből kifolyólag Magyarország utolsó törvényes királya Szapolyai János volt.
Utolsó törvényes uralkodója pedig II. Rákóczi Ferenc fejedelem volt, akit egységes akarattal megválasztottak Magyarország és Erdély fejedelmének. Minden megüresedett trón után ez az egyetlen legitim útja a dinasztialapításnak.
Hát, tudjátok ezt egy ilyen kis fórumon nem lehet kifejteni pár sorban, ehhez személyes beszélgetés lenne a megfelelő forma.
Meggyőződésem, hogy szakmai előképzettség hiányában nem szabad ehhez a témához nyúlni!
JOGÁSZOK (azon belül is jogtörténészek!) szavát fogadjátok el mérvadónak a tárgykörben!
Tapasztaltam, hogy a bölcsészek által írt (történelem-)könyvekben és tanulmányokban annyi a pontatlanság, ami elfogadhatatlan.
pl. II Józsefet sok történész magyar királyként (!) emlegeti, holott a magyar közjog szerint NEM volt magyar király, mert nem koronázták meg!
Ezért gúnyolták kalapos királynak.
Trónöröklési kérdésekben ne laikusok döntsenek, ha kérhetem.
Ajánlom mindenki figyelmébe a két világháború közötti magyar jogtudósok eszmecseréjét királykérdés (legitimisták vs szabad királyválasztók) kapcsán és az ún. Eckhart-vitát, ami nagy port kevert fel.
Magyarország államformája királyság és nem köztársaság! Magyarország alkotmánya az érvényes és hatályos ún. történeti alkotmány.
Molnár Kálmán szavait citálnám:
"A jogfolytonosság azt jelenti, hogy jogszabályok alkotása, változtatása vagy eltörlése csupán az alkotmány értelmében arra hivatott tényezők által eszközölhető."
Ergo azon jogszabályok érvényesek és hatályosak per pillanat, melyet a történeti alkotmánnyal összhangban hoztak. Meredek dolog kimondani, de az az igazság, hogy 1945 utáni összes jogi norma érvénytelen, következésképp nem is lehet hatályban.
(Molnár Kálmán korának egyik legkiválóbb jogásza, a Pécsi Tudományegyetem jogi karának 300 fős előadóterme az ő nevét viseli.)
Croy-Chanel ház, nézz utána. Az Árpádok egyetlen hiteles leszármazottai. Talán találkozunk még a nevükkel itthon, talán nem.
Kossuth, Horthy leszármazottai, vagy Orbán szóba sem jöhet mert nem katolikusok. Esetleg fejedelemként.
Habsburg Károly is megérne egy misét (: annak ellenére hogy a Habsburg-ház trónfosztása legitim volt.
tegnap 23:46
"Magyarország államformája királyság és nem köztársaság!"
Hát persze. Amikor 1989. október 23-án Szűrös Mátyás kikiáltotta a köztársaságot, biztosan csak viccelt.
Gondolom, szavazni sem jársz, hiszen királyságban nem a nép dönt, hanem a király. Remélem is, hogy nem jársz, mert elég kínos lenne, hogy ilyen meggyőződéssel beleszólhatnál az ország sorsának alakulásába.
"Gondolom, szavazni sem jársz, hiszen királyságban nem a nép dönt, hanem a király. Remélem is, hogy nem jársz, mert elég kínos lenne, hogy ilyen meggyőződéssel beleszólhatnál az ország sorsának alakulásába."
Azért ez így nem igaz, alkotmányos monarchiában a nép dönt, a királynak maximum egy erős köztársasági elnöki tisztsége van, lásd Nagy-Britannia, Norvégia, Dánia, Spanyolország stb. Azt nem tudom, hogy nekünk jobb lenne-e királyságban élni, de hogy nem ördögtől való ötlet a visszaállítása az biztos.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!