Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért baj már lassan ha...

Árokpart kérdése:

Miért baj már lassan ha valakinek van önbizalma és nemcsak kesereg?

Figyelt kérdés
Természetesen általánosítani nem lehet, de úgy vettem észre itt főképpen nálunk Somogy megyében, hogy aki nem törődik bele a sorsába azt egyszerűen kinevetik. Különböző fórumokon olvasom, hogy bezzeg az éhbérből élő ember ncsendben marad. Miért marad csendben nem kötelező még a munkahelyen is lehet intelligens formában az ember érdekeit érvényesíteni és elmondani a véleményét. Önbizalom terén pedig ha magamat veszem alapul miért ne lehetnének terveim ha még jelenleg nem is úgy alakulnak a dolgok ahogyan szeretném. Határozottan azt a célt tűztem ki magam elé, hogy elhelyezkedem a szakterületemen bárhogyan is és ott kihozom magamból a maximumot és ha ott eltöltöttem pár évet és munkámat is elismerik lehet, hogy tovább szeretnék lépni és hosszútávon a titkosszolgálatoknál tevékenykedni persze a szakterületemmel összefüggő munkakörben vagy ott ahol korábban Posta Imre bácsi dolgozott. Sajnos erre mifelénk akinek úgy általában hosszútávú és valóban célzott tervei vannak és nem az egyik napról a másikra való életberendezkedést szeretné valamiképpen inkább lehúzzák mint biztatnák. Más is érzett már így?
2012. nov. 12. 09:37
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Ezeket nem mondani kell, hanem csinálni. Hogy más mit mond azt meg tojd le.
2012. nov. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
Amikor azt látják, hogy valaki kitör abból az életből, amiben élnek, akkor már nem nyugtatgathatják magukat, hogy ők a körülmények áldozata, ahonnan nincs kiút, hanem rádöbbennek, hogy ők is hibásak abban, ahogy élnek.
2012. nov. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
46%
Magyarországon szinte kötelező sírni, hogy húdeszarazélet. Ha nem teszed, akkor kilógsz a sorból és te vagy a rosszfiú és amúgy sem lehet megélni becsületes munkából. Pedig meg lehet, csak a karrierépítést korán kell kezdeni. Korábban, mint ahogy az ember rájön arra, hogy húdeszarazélet. Akkor már késő, és azzal a hozzáállással tényleg nincs is kiút.
2012. nov. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
60%
Nem az a baj ha valakinek van önbizalma, hanem az, amikor ez az illető lenéz másokat és azt hiszi, hogy mindenki csak magának okozza a problémákat. Szokás szerint nem azoknak van a legnagyobb önbizalma, akiknek rosszul megy a sora, hanem azoknak akiknek van állásuk, élhető jövedelmük. Ekkora valami gusztustalan fennhéjázással oktatják ki a többieket, hogy csak azért nincs állásuk mert nem keresték eléggé, miközben ez ma 2012-ben nem az elsődleges, de nem is a tizedleges ok.
2012. nov. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%

Nem baj. De sokaknak viszonylag kevés az ismeretük a mai egyre nehezebb körülmények között a boldoguláshoz. Ők - még ha kísérleteznek is - általában nem tudják legyőzni a nehézségeket. Az embernek (eltérő mértékben, de) szüksége van sikerélményre, ha semmiben nem kap, legalább a másik szapulásában lehessen eredményes. Ezt persze nem tudatosan teszik az emberek, de az a gyökere annak, hogy terjed a siránkozás, mások lebecsülése. Ki az önbizalom hiányának kompenzálásaként, ki túlzott és megalapozatlan önbizalma miatt.


Az egészséges önbizalommal rendelkező ember nem kesereg, és nem néz le másokat, hanem folyamatosan keresi a lehetőséget újabb és újabb célok megvalósításához. Ebből következően sajnálja az időt arra figyelni, vajon mások szapulják-e őt, főleg alaptalanul.

2012. nov. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
56%

Abszolute igaz az a mondás, hogy " Sírva vigad a magyar" ... A magyarok realisták és saját élet tapasztalatuk dühüket akarják megosztani a másikkal, amikor arról beszélnek ne menjél úgyse sikerül ... Ezek az emberek kiábrándultak csalódtak az életben semmi pozitív hatás nem éri. A történelmi igazságtalanságokra még csak magyarázatot se kapunk, aztán a mai kor felelőtlen politikai döntései is, ezt a folyamatot gerjesztik. Így a társadalom egésze egyszerűen elfolytja érzéseit és viccként fogja fel, ha ebben a közegben valaki még elakar érni valamit ... Azt gondolom, ezen a reakción nem szabad meglepődni, ha valakinek mindenét ellopják első nap dühös lesz, de második nap már poént csinál belőle, traumát, így a legkönnyebb feldolgozni..

Hidd el büszkén néznek rád, ha még is sikerül elérni valamit az életben ..

Én is mozogtam olyan közegbe ahol egyszerűen besavanyodtam, leálltam és teljesen borúsan láttam a világot...

Ki kell törni ebből, mert megfolytja az embert!

2012. nov. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 bumbi02 ***** válasza:
83%

Ismerős. Én is somogyi vagyok. Most tartottuk 5 éves általános osztálytalálkozónkat, és mindkét osztályfőnököm lehurrogott, mikor elmeséltem a terveimet - szezonokban dolgozni évente 8-9 hónapot Ausztriában-Németországban-Svájcban, és ezt pár évig csinálni, majd továbbnézni más országokba - , mert ilyenkor nekem tanulnom kéne, nem pedig beérni egy szakmával, és nagyon rosszul csinálom, és nincs igazam.



Az a baj, hogy manapság 10 emberből 2-nek van önbizalma. Maximum. Pedig csak úgy lehet szerintem érvényesülni. 10 problémás emberből pedig nagyjából 8 rákeni másra - például aktuálpolitikára - a gondjait.

2012. nov. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a hozzászólását és bíztatását nagyon korrektek és őszintén jóindulatúak voltak. Az utolsó kedves hozzászólót látom szintén somogyi tökéletesen igaza van. Főképpen ha megnézzük a Somogy Hírlap webes oldalán a cikkekhez való hozzászólások iszonyúan negatívak és ráadásul kárörvendőek és érzéketlenek. Ritkán tudok sajnos járni az ország más részeiben de mikor sikerül kimozdulnom teljesen az ellenkezőjét érzem. Az emberek szolidárisak és inkább annak örülnek ha másnak végre sikerül valami még akkor is ha ez éppen egy szegényebb régióban történik. Természetesen nem akarom saját szülőföldemet ezzel megbántani mert azért itt sem mindenkire igaz főképpen a kis falvakban élő idős nénik és bácsik nagyon egyszerűek és rendesek, jóindulatúak. Ha betévedek hozzájuk mindig nagyon rendesek és aranyosak unatkoznak így szeretnek beszélgetni megkínálnak egy pohár borral stb. Szóval sajnos ha idős Nagyszüleink már nem lesznek félő, hogy kihal az őszinte együttérző szeretet is.
2012. nov. 12. 12:12
 9/10 anonim ***** válasza:

Egyszerűbb másokat hibáztatniuk, az államtól várni a megváltást, mint változtatni a saját sorsukon. Azt hiszik, h boldogabbak/gazdagabbak lennének, ha nem lennének gazdag emberek, mert ők kilopják a pénzt.


De gazdagok nélkül nem épülne semmi, nem lennének beruházások, boltok, semmi.

2012. nov. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Komplikato ***** válasza:
100%

"még a munkahelyen is lehet intelligens formában az ember érdekeit érvényesíteni és elmondani a véleményét."


Ööö, hány éves a kérdező? Hány munkahelye volt?


Amikor ország közepén 200 kilométeres körzetben nincs meló, az egyetlen nagy gyáregység meg úgy melóztat embereket, hogy napi 2-4 óra túlórát és hétvégi túlórát NEM fizeti, aki szabira vagy betegállományba megy kirúgja, akkor a t. kérdező ilyen közegben intelligensen miként képviselné saját vagy társai érdekeit?

2012. nov. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!