Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnád a nyugdíjakra,...

Támogatnád a nyugdíjakra, segélyekre költött összegek csökkentését, a privatizált egészségügyet, MÁV járatritkítását, ha ezzel gazdaságilag rendbe lehetne hozni az országot?

Figyelt kérdés

2012. nov. 7. 18:23
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
És még más hasonló intézkedéseket, amelyekkel a túlzottan nagy állami redisztribúció csökkenthető lenne és versenyképesebbé lehetne tenni a magyar gazdaságot, és utol lehetne érni pl. Szlovákiát?
2012. nov. 7. 18:26
 2/24 anonim ***** válasza:
79%

Nem! A nyugdíjak már így is nagyon alacsonyak, a segélyeket esetleg lehetne felülvizsgálni, az egészségügy privatizálása csak a gazdagoknak kedvezne. A MÁV járatok már így is elég ritkák helyenként.

Hiába csökkentenék ezeket az összegeket, az semmiképpen nem hozná rendbe az ország gazdaságát.

Ahhoz olyan gazdaságpolitika kellene, amely kedvez a befektetőknek, munkahelyeket teremt és ezzel nőne a vásárlóerő is.

2012. nov. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
18%
Igen. A nyugdíjakat irreálisan magasra emelik, és minden évben emelnek nem keveset. Én maximalizállnám a nyugdíjat 60 ezer forintban. Annyi bőven elég. Persze aki ez alatt van ha egyáéltalán van még iylen az kapné a kevesebbet. A Segélyeket megszűntetném, mert ne mi tartsuk már el az elja semmirekellőt. Az egészségügyet meg teljesen átalakítanám olyna rendszerre, hoyg csak és kizárólag olyna ellátást kapsz amit kifizettél. És igen ez sokat lendítene a gazdaságon.
2012. nov. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
84%

Nem. Én nem hiszek abban, hogy a még meglevő jóléti vívmányok felszámolásával lehet jólétet teremteni.


Először is borzalmasan alacsonyak ebben az országban a nyugdíjak és a segélyek. Ma 95 ezer az átlagnyugdíj, de 1,3 millió ember ennél kisebb összegből tengődik, és ebben a számban a ma már nyugdíjasnak nem számító korhatár alatti rokkantak nincsenek is benne. Ezt hova akarod csökkenteni? A segélyeknél még rosszabb a helyzet.


Az egészségügy magánosítását, vagy legalábbis magán elemek bevitelét én el tudnám képzelni, de ettől persze nem lehetne az országot rendbe hozni.


Nem az a baj itt, hogy sokat költünk, hanem az, hogy gyenge a versenyképesség és a jövedelemtermelő képesség. És hogy ez javuljon, ahhoz nem a fogyasztást és a jólétet kell visszafogni, hanem értelmes, konzekvens és kiszámítható gazdaságpolitikát kellene kidolgozni és megvalósítani. Ez a rendszerváltás óta uralkodó különféle bohócoknak sajnos nem sikerült. Na ez a baj, és nem az, hogy magasak a nyugdíjak!

2012. nov. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
13%

# 5

Kapsz közgázból egy nullást.

2012. nov. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
69%

6/6. Te pedig még a 0 alattit is.

Az ötösnek igaza van.

2012. nov. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

"segélyekre költött összegek csökkentését"


Ezt hova akarod csökkenteni?

Konkrétan melyik támogatást sokkalod? A kisgyermekesek beiskolázási támogatását, vagy a nyugdíjasok közgyógyellátását, esetleg a havi (!) 5-6000 Ft-os átmeneti segélyt?

2012. nov. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
27%

# 7

Miért is? Egyrészről a nyugdíjak nem alacsonyak más 70 ezer forintért végigürcöl napi 8 órát meg ki tudja mennyi túlórát mait ki sem fizetnek. Egy nyugger mit csinál? Lábat lógat. Miért kap pénzt? Mert 20 évig lábat lógatott meg közben jó helyre nyalt. És a nyugger a könyöradományt miből kapja, a dolgozó emberek zsebéből húzza ki akik becsületesen megdolgoztak érte meg az IMF-től. És a nyugger mit csinál ha következő hónaptól 10 ezer forinttal többet kap? Annyival többet varr be a párbnahuzatba. Ez hogyan is segíti a versenyképességet? Hogy azoktól elvesszük a pénzt akik költenék is mert gyerekeik vannak, hiteleik vannak stb, annak aki meg életében nem dolgozott és nem is költ 1 fillérrel többet annál amit nagyon muszály annak öntjük a zsebébe a lóvét.

2012. nov. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 Komplikato ***** válasza:
90%

"A Segélyeket megszűntetném, mert ne mi tartsuk már el az elja semmirekellőt."


Na most ha valaki 20-30 évig (vagy pláne tovább) pengette a pénzt államnak TB-re, munkaügynek, továbbképzésre, akkor had járjon már neki a SAJÁT pénzén basszus, hogy segítsék mert bajba került. Teszem azt vicces dolgok történnének és TE holnaptól csak olyan EÜ szolgáltatást kaphatnál, ahol a receptírás alsó hangon 30.000, akkor talán értenéd miről regéltem.

2012. nov. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
75%

1)Támogatnád a nyugdíjakra, segélyekre költött összegek csökkentését

Nem! Nem ez a gazdaságunk legfőbb kerékkötője!


2)a privatizált egészségügyet

Az egészségügynek nem az a baja, hogy állami, hanem az, hogy az egész szervezet nem működik hatékonyan, azaz szerintem komcsi alapon szerveződik. Az is gond, hogy a GDP elég kis részét költjük rá. Azt is kiemelném, hogy a csökkenő népesség sem éppen kedvező a szektor részére. Egyébként tudtad-e, hogy az USA költ egy főre vetítve a legtöbbet az egészségügyre és ennek ellenére évente 18.000 ember hal meg, mert nem kap megfelelő ellátást? Ez számomra elfogadhatatlan! Azért élünk társadalomban, hogy szolidárisak legyünk egymás iránt. Én nagy támogatója vagyok a gazdasági szektorok liberalizálásának, de ez már túlzás lenne. Ja, és elgondolkodtató, hogy miért ők az egyedüli nemzet, ahol "fizetős" egészségügy van! Szerintem a kanadai rendszer lenne jó.


Amúgy szerintem az a legnagyobb gond a magyar gazdaságban, hogy az állami vállalatok, mindegy, hogy for-profit v. non-profit módon "üzemel", nem működik hatékonyan, nyereségesen. Teli van csókosokkal, a korrupció melegágya, stb. Az is figyelemre méltó, hogy a magyar vállalkozások háromnegyede veszteséges! Az lenne az ideális, ha az Ease of Doing Business ranglista éle felé törnénk. Szingapúr rajta az első, azt hiszem elég beszédes. Ha az első húszban! lennénk, akkor lenne lehetőség magyarországi (nyereséges) vállalatok alakulására, akik adóznának. Persze az sem ártana, ha több adózó lenne, mert Magyarországon nagyon alacsony (EU-s viszonyításban) az aktivitási ráta (zanzásítva a dolgozók és a munkaképes lakosság hányadosa).

2012. nov. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!