Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mondják azt az emberek,...

Miért mondják azt az emberek, hogy nincs munkalehetőség és nem találnak sehol sem munkát?

Figyelt kérdés

Saját testvérem aki mindenféle munkatapasztalat nélkül lépett ki az ÉLET-be fél év alatt 4-szer talált munkát. Most nem akarom taglalni, hogy miért volt rá szüksége, hogy 4x találjon, de nem a munkájával volt gond és nem is tesómnak a céggel, csak így alakult. Más meg nem tud 10 év alatt munkát találni? Én ezt nem hiszem el. Szerintem csak ráfogja a mindenkori kormányra, hogy mert szarul csinálják. Egyébként tesómnak van végzettsége(okj) de nem a szakmájába dolgozik és dolgozott.

Rá lehet fogni, hogy protekció, de egyáltalán nem az volt egyik esetben sem. Szerencsének is lehet nevezni, de az ismerőseim körében az, aki dolgozni akar mindenki dolgozik pedig borsodban élünk. Szóval szerintem akinek nem büdös a munka, találhat magának állást...

(ja hozzátenném, hogy egy ismerősömről sem tudok aki közmunkásként dolgozna)



2012. nov. 1. 19:59
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
7%

"Továbbá nem nagyon kellenek sehol (hacsak speciális ismereteik nincsenek)"


Épp a speciális ismeretek azok amikkel nem fog találni. Hiába tudok én kardot nyelni, ha nem akarok cirkuszban dolgozni. Egy gépkocsivezetőnél meg nem kitétel a kardnyelés.

2012. nov. 1. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

"Mindenhol megkérdezték van-e párom, akarok-e gyereket, stb."


Ilyet eleve nem is kérdezhetnek. Nézz utána!

2012. nov. 1. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy nem kérdezhetnék meg, oda is írtam.

De ha belekötök vagy ha nem válaszolok, akkor búcsút is mondhatok az állásnak.

Ha pedig azt mondom amit hallani akarnak, hogy nem akarok gyereket, párkapcsolatot, kutyám sincs, akkor gondolom úgyse hisznek nekem.

2012. nov. 2. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Á, szóval a munkakerülők miatt olyan magas a munkanélküliségi ráta! Értem már, szóval miattuk kellett bezárni annyi gyárat, miattuk döglődik a mezőgazdaság! Zseniális.
2012. nov. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Én májusba kerültem ki a suliból.

Eddig kb 150 helyre beadtam a papírjaimat,de még takarítónak se vesznek fel.

Mindenhol azt mondják majd szólnak és a fiók mélyére teszik az önéletrajzomat.

Az Auchanba jún. elején jelentkeztem,ők pedig szeptember elején felhívtak hogy menjek be valami tesztet írni,de ilyenek voltak mint a keresztrejtvénybe ez a labirintus játék hogy egyik végéből a másikba kell húzni a vonalat.

(-_-normális???)

Ennek mi értelme?

Utoljára ált. alsó tagozatba csináltattak velem ilyen.

Szóval megírtam ezt a tesztet szeptember elején és mondták hogy levélben értesítenek majd 2-3 hét múlva.

Ugyebár most november van,szóval nem valami szívbajosak.

Pedig nagyon kéne a pénz.

20 éves vagyok bármilyen munkát el tudok végezni.

A vidéki gyárakba is beadtam a papírjaimat de ezek a melóhelyek is tele vannak nem vesznek fel embereket oda se.

Amúgy amikor a fővárosi önkormányzat utcaseprői állást hirdetett az 1000jelentkezőből 150diplomás az eléggé gáz.

A harmincas évekbe mászkáltak az emberek a nyakukba táblával hogy "minden munkát elvállalok" szóval kezdünk visszafejlődni.

Itt nem arról van szó, kérdező hogy büdös a munka hanem egyszerűen nincs,remélem majd te is megtapasztalod.

2012. nov. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!