Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kalákában miért törvénytelen...

Kalákában miért törvénytelen dolgozni?

Figyelt kérdés

Kedves Olvasó!

Nemrégiben bemutatott egy weboldalt a napló tv2 műsörán ahol emberek tesznek szívességeket egymásnak dolgoznak de kérdem én miért kell büntetni ép azokat akik szívességet adnak?Találtam egy foromut ahol ez volt a hozzá szólás kalákában dolgozni töervénytelen.Teszem hozzá szívesen beszáltam volna segíteni,de találtam egy másik webhelyet (szivesseg.net) címen amin szintén felajánlások szívességek lehet kérni egymástól természetesen munkát is de mind ezek mellet alapítvány működteti kérdezem újra ez nem törvénytelen? Hiszen ez is kaláka rendszeren alapszik.

Én is befogok szállni akár lesz büntetés akár nem.Csak a szegény kis emberekkel tolnak ki íly módon.



2012. ápr. 14. 19:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Ebben nem az a törvénytelen, hogy dolgozol, hanem az, hogy a munkáddal valakinek értéket állítasz elő, így azt az értéket ő nem adót fizető vállalkozótól vagy cégtől veszi meg. Nem a munkád fáj valakiknek, hanem az, hogy az állam így adóbevételtől esik el. Csak arról feledkeznek meg, hogy a vállalkozók és a cégek mennyi adót sumákolnak el. Ha Te nem fizetsz, jön a végrehajtó, ha ők nem fizetnek, addig tárgyalnak, egyeztetnek, alkudoznak velük,míg a sok bába között elvész a gyerek (=adó).

A 60-as és 70-es években nagy divat volt kalákában családi házakat építeni. Egész településrészek épültek ilyen formában. Itt még működtek az emberi kapcsolatok.

2012. ápr. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem a kalákázással van probléma, hanem ha engednék, akkor az "élelmes" vállalkozók és a melósaik azt hazudnák, hgoy csak szívességből dolgoznak egymásnak. Az építési vállalkozók többsége ilyen, ezzel akarják elkerülni az adófizetést és a feketemunka miatti büntit.

Valódi kalákában amúgy is kevesen dolgoznak manapság, őket érintheti hátrányosan, de mivel kevés ilyen van, az ő adóztatásukkal csak minimális pénz folyna be, így nem is ez a cél.

2012. ápr. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Mi is mindig kalákában csinálunk mindent a kollégáimmal és leszarjuk a törvényt. Nem közterületen dolgozunk úgyhogy elmehet mindenki a p..ba!
2012. ápr. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát engem sem érdekel. Nem fogunk olyanért vállalkozót hívni, amit együtt is meg tudunk csinálni.
2012. ápr. 15. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!