Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mondják azt az emberek,...

Miért mondják azt az emberek, hogy nincs munkalehetőség és nem találnak sehol sem munkát?

Figyelt kérdés

Saját testvérem aki mindenféle munkatapasztalat nélkül lépett ki az ÉLET-be fél év alatt 4-szer talált munkát. Most nem akarom taglalni, hogy miért volt rá szüksége, hogy 4x találjon, de nem a munkájával volt gond és nem is tesómnak a céggel, csak így alakult. Más meg nem tud 10 év alatt munkát találni? Én ezt nem hiszem el. Szerintem csak ráfogja a mindenkori kormányra, hogy mert szarul csinálják. Egyébként tesómnak van végzettsége(okj) de nem a szakmájába dolgozik és dolgozott.

Rá lehet fogni, hogy protekció, de egyáltalán nem az volt egyik esetben sem. Szerencsének is lehet nevezni, de az ismerőseim körében az, aki dolgozni akar mindenki dolgozik pedig borsodban élünk. Szóval szerintem akinek nem büdös a munka, találhat magának állást...

(ja hozzátenném, hogy egy ismerősömről sem tudok aki közmunkásként dolgozna)



2012. nov. 1. 19:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól függ hol laksz. Nagyvárosban vagy vidéken van munka előbbiben sok a gyár utóbbiban kint a földekben de az istenhátam ögötti falvakban ahol semmi nincs ott csak közmunka van. És az sem egyszerű:

[link]

2012. nov. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Valóban nem mindegy, hogy hol keresel állást. Ott ahol 50 munkahely van neked, vagy ahol 2 vagy egy sem.
2012. nov. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Szomszédom amóta az eszemet tudom "munkát keres", de nem talál pedig még valami végzettsége is van, nemtudom pontosan micsoda. Tesóm is úgy telált munkát, hogy napi 20 percet utaznia kellet kb.
2012. nov. 1. 20:13
 4/15 anonim ***** válasza:
25%
Nem vitás, hogy meglehetősen sok állás van betöltetlenül. A munkakeresők jelentős része sajnos semmihez nem ért, a munkakultúrája rendkívül alacsony. Ez nem feltétlen az ő hibája, de így van. Ők nem találnak munkát. Továbbá nem nagyon kellenek sehol (hacsak speciális ismereteik nincsenek) az egyedülálló gyerekes nő, továbbá bizonyos kor felett. Sajnos ezek összesen meglehetősen nagy számot tesznek ki.
2012. nov. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Természetes, hogy vannak olyan emberek, akik "keresnek" munkát, de dolgozni nem akarnak, de nem kellene általánosítani ezt az egész országra nézve. Inkább a statisztikákat nézd meg és látod a tendenciát.
2012. nov. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem viszonylag jó végzettségem van, de 30 alatti nő vagyok, azaz "veszélyes".

Mindenhol megkérdezték van-e párom, akarok-e gyereket, stb.

Nem lenne nekik szabad, mégis az első kérdések közt volt.

Van munkám - bár nem a végzettségem szerinti meg nem is túl jó, de legalább a főnökség -állítólag- toleráns a családalapítással szemben, nem leszek kirúgva, ha férjez megyek.

A másik, hogy a városomban tényleg semmi nem volt, Pesten pedig hiába mondtam, hogy van rokon, keresek albérletet, akkor sem kellettem.


Olyat én is ismerek, aki 5 éve "keres" munkát, de semmi nem jó neki.

2012. nov. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha van ismeretségi köröd, protekciód, persze hogy egyszerűbb. Meg mázli is kell, nem is kevés.

Persze, van olyan is, aki nem akar dolgozni, de az főleg a bizonyos "segíjes" réteg. Az embert már csak a mindennapi megélhetés is motiválja, hogy dolgozzon, de ha nem veszik fel sehová, hónapok múltán sem, akkor bukta van.

Amúgy meg nem,nem könnyű elhelyezkedni. Elég sok embert ismerek, akiknek szakmájuk, iskolájuk, gyakorlatuk van, és bizony nem találnak munkát fél éve, 1 éve. Ez a mostani valóság ma Magyarországon. Meg lehet nézni a statisztikákat is.

2012. nov. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Igazatok van, vannak akik keresnek de nem kellenek. Én a saját környezetem alapján általánosítottam és én se szeretném fordított helyzetben ugyan ezt, úgyhogy bocsi aki megbántottam vele.
2012. nov. 1. 21:08
 9/15 A kérdező kommentje:
A segíjes réteg megoldja, felvesz vmennyi kölcsönt és szépen uzsorás lesz:S
2012. nov. 1. 21:37
 10/15 anonim ***** válasza:
Hát igen van olyan réteg is, nem kell tagadni.
2012. nov. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!