Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha munkalehetőségről tudsz,...

Ha munkalehetőségről tudsz, mennyire szívesen ajánlod ismerőseidet, barátaidat?

Figyelt kérdés

Tehát ha saját munkahelyeden, vagy ismerősi körben munkalehetőségről tudsz, és van olyan barátod/rokonod/ismerősöd, aki épp munkát keres olyan területen...

akkor szívesen ajánlod be, vagy inkább nem szólsz, hagyod, hogy inkább idegen jelentkezőket pályáztassanak?

Tehát véleményed szerint mennyire jó dolog ismerőst beajánlani?


Nyugodtan fejtsétek ki, nagyon kíváncsi vagyok mindenki véleményére!

Cserébe zöld like megy!



2012. okt. 29. 15:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha az egész cégről beszélünk, de másik csapatba-részlegbe keresnek embert, akkor bizony tűzzel-vassal megpróbálom bejuttatni az ismerősömet. Én küldöm be az önéletrajzát, beszélek a kiszemelt csapat tagjaival, megkérdezem őket, hogy milyen a pontos munka, mit szeret a főnök, stb.


Saját csapatomba, tehát közvetlen mellettem-alattam-felettem lévő pozícióra viszont soha nem ajánlok, mert nem akarom megkockáztatni, hogy elromoljon az egész napos összezártság, stressz miatt a baráti kapcsolatunk.

2012. okt. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

én nem szívesen...történt már ilyen, mindent megtettem, hogy felvegyenek egy ismerősömet a cégünkhöz, majd amikor felvették, mégsem jött dolgozni...aztán elég sokáig hallgattam, hogy milyen megbízhatatlan barátaim vannak....

úgyhogy én nem ajánlok senkit

2012. okt. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Volt rá példa,hogy ahol dolgoztam oda beajánlottam olyan szomszédomat, akit valójában nem ismertem rendesen.Jó pár hónapig követtem a sorsát,majd megnyugodtam,mert nem hozott rám szégyent! Megfogadtam,többé nem fogok senkit,sehova sem ajánlani,mert:olyan mértékben megváltoztak az emberek és kevés van közöttük akinek hinni lehet a szavának!!
2012. okt. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én több ismerősömnek szereztem már munkát. Kinek a közvetlen közelemben, kinek a cégnél, de más munkaterületen. Eddig egy sem hozott rám szégyent.

Sőt. Egyik alkalommal épp a kollégáim miatt égett a képem, mert túl bunkók voltak. De abból sem lett semmi különösebb probléma.


Jelenleg 1,5 éve vagyok munkanélküli :-( Legnagyobb bánatomra senki nem segít álláshoz ismerőseim közül. Mert a legtöbben úgy gondolkodnak, mint az előttem szólók.

Hajtós, megbízható, intelligens, udvarias ember vagyok... mégsem áll ki értem senki :-( Hülye egy világot élünk! Mindenki csak önmagára gondol, a saját pecsenyéjét sütögeti. :-(

Rámegy a barátság, ha probléma van a közös munkahelyen? Mekkora marhaság! A barátság akkor szakad meg, ha nem segít egyik ember a másiknak, miközben barátnak nevezi magát! A munkahelyi céges problémákon túl kell lépni, az nem a barátságról szól, az munka. "A legjobb családban is van összezördülés." - szokták mondani. Egy igazi barátra lehet számítani, még akkor is, ha apróságban nem egyezik a vélemény, pl. közös munka esetén. De a barátság a becsületességen alapszik! Ha nem segítesz barátodon, miközben lehetőséged lenne rá, akkor nem is vagy igaz barát!

2013. márc. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!