Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok ehhez a hírhez?

Pro Patria kérdése:

Mit szóltok ehhez a hírhez?

Figyelt kérdés
[link]
2012. nov. 1. 15:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem elég debil ötlet ez Mesterházy részéről, ennyiben igaza van a családnak.


Viszont akárhonnan nézzük, a Kossuth-címer nem az ő szellemi tulajdonuk, ezt médiajogászként igazán sejthetné. Ha egy idióta ezzel akar hőbörögni, tegye.

2012. nov. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Valóban nem a Kossuth-leszármazottak tulajdona, nem is indított a cikk szerint pert, csupán erkölcsileg kritizálta az ötletet.
2012. nov. 1. 15:50
 3/11 anonim ***** válasza:
33%
Azt, hogy ostoba bulvárszenny és sajnálni tudom azokat az újságokat akik annyira rossz helyzetben vannak, hogy ilyesmi hírértékkel bír náluk.
2012. nov. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Dick Esmen ***** válasza:
24%
Kossuth apánk aki gyáván menekült mikor harcolni kellett.Na az ő utódai csak ne szájaljanak.
2012. nov. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Kedves Dick Esmen!


Görgei maga írja 1849. augusztus 11-én, Óaradon kelt levelében, hogy:

"...elkerülhetetlenül szükségesnek tartom, hogy a jelen kormány lépjen le, s én ruháztassam fel a polgári és katonai legfőbb hatalommal..."


Erre Kossuth és minisztériumi köre aznap, 1849. augusztus 11-én, délután 2 órakor, Aradon fogalmazta meg a választ:

"...ezennel a miniszterek többségének indítványára is úgy magam, mint a minisztérium nevében kinyilatkoztatom, hogy a jelen kormány lelép, s addig, míg a nemzet hatósága szerint máskint netalán intézkedendnék, a nemzetgyűlés megbízásából eddig általunk gyakorlott polgári és katonai legfőbb kormányzási hatalmat ezennel tábornok úrra ruházom."

2012. nov. 1. 16:45
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezt már egyszer Orbán is eljátszotta a kokárdával, máig az egyik leginkább megbocsájthatatlan bűnének is tartom a palinak - pedig van miből válogatni.


Remélhetőleg Mesterházy nem fogja ugyanezt a bűnt elkövetni.

2012. nov. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A nemzeti jelvényeink nem lehetnek pártjelképek! Soha!
2012. nov. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Crisopher válasza:


A nemzeti jelvényeink nem lehetnek pártjelképek! Soha!"


---


Amellett, hogy ebben teljesen egyetértünk, de mintha úgy emlékeznék, hogy láttam én már a nick-edet néhány jobbikkal kapcsolatos kérdésnél is, ahol eléggé jobbik-pártinak tűntél.


Ami azért érdekes jelen esetben, mert akkor ezek után igazán kíváncsi lennék a véleményedre a jobbik és úgy általában a "nemzeti radikális" oldal azon szokására, hogy előszeretettel használja az árpád-sávos zászlót, mint egyfajta megkülönböztető (párt)jelképnél.


Érdekelne erről a véleményed.

2012. nov. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Semmit nem jelent az égvilágon a Kossuth utódok véleménye, se a szocik, se a szavazóik számára.


Személes véleményem szerint egy párt sem sajátíthat ki egy nemzeti jelképet sem. De eddig ezt minden nagyobb párt megszegte, a magyar valóságból kiindulva már várom az LMP és EGYÜTT 2014 mozgalom saját különbejáratú nemzeti jelképét is.

2012. nov. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Igen, láthattál, mert mellettük állok, de az Árpád-sávos zászlót a Jobbik sosem vallotta egyedül magáénak, számomra az Árpád-sávos zászló viselése nem egyenlő azzal, hogy valaki jobbikos.
2012. nov. 1. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!