Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok hozzá, hogy a BKV...

Mit szóltok hozzá, hogy a BKV bérlet januártól sokkal többe fog kerülni?

Figyelt kérdés

2012. okt. 31. 12:21
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
89%
Egy átlag nettó fizu kb. 10%-a. Azért az nem kevés. Kíváncsi lennék, másutt Európában mennyi lehet az átlag fizu százalékában kifejezve.
2012. okt. 31. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
89%

"Akár megvalósul a Főváros által tervezett jegyáremelés, akár nem, a budapesti buszjegy már így is Európa legdrágábbja a nettó átlagbérhez képest. Míg egy magyar átlagfizetésből 433 budapesti buszjegyet lehet venni, addig egy bukaresti vagy egy római lakosnak közel háromszor ennyi buszjegyre futja saját hazájában. Nem csak az átlagfizetéshez képest költséges a budapesti közlekedés: ha a tervek szerinti legmagasabbra emelik fel a jegy árát, akkor a kelet-közép-európai régióban nem lesz a magyar 370 forintos buszjegynél drágább egyetlen országban sem - áll a Policy Solutions politikai elemző intézet legfrissebb gyorselemzésében."


[link]

2012. okt. 31. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 Komplikato ***** válasza:
52%

Hol csökkent az embereknek a fizetése? Vagy megint el akarjátok hitetni, hogy most is annyi a fizetés mint 10 éve?


1. Három évvel ezelőtti áremelésről volt szó, 2010/2011 végén pediglen akinek 135 vagy kevesebb volt a bruttója, az KEVESEBBET kap. valamint azok is akik minimálbéresek voltak, azok is akiktől elvették a pótlékokat, stb.


2. Most dolgoztam állami projekten és kevesebbet kaptam mint 10 éve az akkori melóhelyemen és nem azért mert ott jól kerestem!

2012. okt. 31. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 Dick Esmen ***** válasza:
24%
Már megint?
2012. okt. 31. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
93%

Emberek. 3 éve nem volt emelés!

3 év alatt az üzemanyag is majdnem duplájára nőtt...


Nekem sem esik jól az emelés, de ha azt nézem, hogy korábban évente emeltek 6-7 %-okat, most 3 év után emelnek 10-12 %-ot akkor még mindig jobban jártunk...


Már várható volt az emelés. Nem nagyon tudok mást mondani aminek 3 éve változatlan volt az ára az emelkedő árak ellenére is...

2012. okt. 31. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

" valamint azok is akik minimálbéresek voltak, azok is akiktől elvették a pótlékokat, stb. "


Csak gondoltam jelzem, hogy nem csak szegény minimálbéreseket érintették ezek a változások, hanem mindenkit. Összességében mindenki szarabbul keres így...

2012. okt. 31. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Svájcot tudom pontosan, 800 Ft volt nyáron a busz és villamosjegy Genfben, a keresetek 1 millió-másfél közt mozognak. A benzin kicsivel volt drágább mint itthon, majdnem ugyanennyi.
2012. okt. 31. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
22%
Csak egy év maradt ki az emelésből, mert előtte 2011-ben a napok számát rövidítették a bérleteken. Előtte 36 napig jó volt a bérlet és meg tudtuk tenni, hogy csak minden második hónapot vettünk meg. És igen, a mi fizetésünk nem emelkedett 4 éve semmit. Szóval nem örülök, de már eddig is meggondoltuk utazzunk-e és hát sokat bliccelünk, mert mindig végig kell gondolnunk, hogy egy jegy árából kapunk két kiló lisztet (most még), és az is sokat számít, hogy ne haljunk éhen.
2012. okt. 31. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Neuhauser László ***** válasza:

Az én fizum HÁROM év alatt 10.000 ft - tal csökkent

(Közmunka, 2009 - ben 57814, most 47000 / hónap)

2012. nov. 12. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Kit érdekel. nem pesten lakok
2012. nov. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!