Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vajon mi ez az új Bajnai imádat?!

Vajon mi ez az új Bajnai imádat?!

Figyelt kérdés

Bevallom, elég fiatal vagyok, így mikor még Bajnai miniszterelnök volt abban a szűk egy évben, középiskolásként még nem igazán értettem a dolgokat. Azonban később egyetemre mentem, gazdasági képzésre járok két egyetemen is (a második ösztöndíj segítségével), 2013-ban végzek, így már jobban belelátok a dolgokba.

A nagy gyakoris, újfajta Bajnai imádat felkeltette az érdeklődésem, vajon mire fel pártolt át annyi ember őhozzá. Utánajártam a 2009-es programjának, miket hajtott végre válságkezelés címén. És mint leendő közgazdász, semmi extrát nem találtam benne. Csak néhány példát említve: 13. havi bért, illetve nyugdíjat mindenki el tud venni, ahogy családi pótlékot (20 év felett) és táppénzt is mindenki tud csökkenteni, elvenni. Ehhez nem kell zseninek lenni, úgy látom. Orbánék legalább kreatívak voltak, pedig messze állok a Fidesztől, de be kell látnom, nekik nehezebb dolguk van és volt az elmúlt 2,5 évben. Bajnai mindennek tetejébe felvett IMF-es hitelt is, amit most fizethetünk vissza... márpedig, ahogy tudjuk, ahhoz sem kell 160-as IQ, hogy valaki hitelből gazdálkodjon. Tehát, kedves szimpatizánsok: mit tett Bajnai Gordon, ami miatt oly nagyon imádjátok és tisztelitek őt? Én semmi extrát nem látok abban, amit végrehajtott, bárki ugyanezt tized annyi fizetésért is vég tudta volna csinálni, egy egyszerű utca emberében talán legalább jó érzés is lett volna.


2012. okt. 23. 19:39
1 2 3
 21/25 bumbi02 ***** válasza:

Azt mondod hogy 13. havi nyugdíjat bárki el tudja venni? érdekes, csak Bajnai tette meg.

Ha utána néznél, nem az IMF hitel miatt tartunk itt, mivel az államadósságunk 20%-a csak hitel, a többi állampapírokban van - ami elég magas kamatú - . És hitelből gazdálkodáshoz is kell IQ. Ha mi magyarok jól tudnánk felhasználni a hitelt, és nem MOL-t vennénk belőle, még fejlődhetnénk is. Nem tudom milyen közgazdász képzésre jársz, de például hitelből lehet beruházni is. Hogy aztán fejlődésnek induljon az ország.



De az embereknek azért szimpatikus, mert nem hazudik. Mikor megszorított, megmondta h fájni fog, de áldozatot kell hozni. Nem pedig kamu leveleket írt, hogy ezt várja az IMF... (sárvári levél). Meg nem kente át ide oda a felelősséget, és nem magyarázta meg a megszorításról, hogy nem is az...

2012. okt. 24. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
68%
középsuliba megtanultam közgázon, hogy ha egy ország válságban van a hitel lehet (ha jó helyre tesszük azt a pénzt) jó gazdaságilag... elég szomorú ha egyetemeken nem ezt taníjták még jó, hogy Orbán lecsökkentette az állami keretszámokat és nem ilyen irányba készülök továbbmenni
2012. okt. 24. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
0%
20:48-nak van igaza. LiBajnai sem jobb semmivel, mint Kurcsány vagy Orsós Viktor és a sleppje. Ugyanolyan öltönyös bűnöző, kizsákmányoló, mint az összes többi. Csak azért nem csinált annyi kárt mint Orsós Viktor, mert nem volt annyi ideig hatalmon. Jól is van ez így - ne is legyen!
2012. okt. 24. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
53%
Annak ellenére, hogy én nem esek hanyatt Bajnaitól azért vigyáznék azzal, hogy Orbánékat "kreatívnak" nevezzem. Hitelt ők is vettek fel, csak nem az IMF-től, magánnyugdíjpénztárakat államosítani is tud mindenki, sőt még azon is elgondolkodni, hogy mit csináljon az abból befolyt pénzből (naná hogy államadósságtörlesztésre kell fordítani, majd drága államkötvényeket kell kibocsátani). Adót csökkenteni és a hiányt hitelből finanszírozni is mindenki tud.
2012. okt. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Szerintem a kérdező számonkérte a konkrét szakmai vitát de aztán mikor belekezdtünk akkor gyorsan eltünt...


De még 1 válasz:

"Úgy emlékszem, az MSZP idején volt utoljára fő téma, hogy bekövetkezik az államcsőd, nemde? "


Akkor nem emlékszel 2010 nyarára,őszére amikor egymással versenyben emlegette az országcsődöt Kósa, Szijjártó meg a többiek.

És amint felvettük az IMF hitelt, senki nem gondolta a kormányzati kommunikáció alapján hogy államcsőd lesz... Egészen a választások utánig!

2012. okt. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!