Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vajon mi ez az új Bajnai imádat?!

Vajon mi ez az új Bajnai imádat?!

Figyelt kérdés

Bevallom, elég fiatal vagyok, így mikor még Bajnai miniszterelnök volt abban a szűk egy évben, középiskolásként még nem igazán értettem a dolgokat. Azonban később egyetemre mentem, gazdasági képzésre járok két egyetemen is (a második ösztöndíj segítségével), 2013-ban végzek, így már jobban belelátok a dolgokba.

A nagy gyakoris, újfajta Bajnai imádat felkeltette az érdeklődésem, vajon mire fel pártolt át annyi ember őhozzá. Utánajártam a 2009-es programjának, miket hajtott végre válságkezelés címén. És mint leendő közgazdász, semmi extrát nem találtam benne. Csak néhány példát említve: 13. havi bért, illetve nyugdíjat mindenki el tud venni, ahogy családi pótlékot (20 év felett) és táppénzt is mindenki tud csökkenteni, elvenni. Ehhez nem kell zseninek lenni, úgy látom. Orbánék legalább kreatívak voltak, pedig messze állok a Fidesztől, de be kell látnom, nekik nehezebb dolguk van és volt az elmúlt 2,5 évben. Bajnai mindennek tetejébe felvett IMF-es hitelt is, amit most fizethetünk vissza... márpedig, ahogy tudjuk, ahhoz sem kell 160-as IQ, hogy valaki hitelből gazdálkodjon. Tehát, kedves szimpatizánsok: mit tett Bajnai Gordon, ami miatt oly nagyon imádjátok és tisztelitek őt? Én semmi extrát nem látok abban, amit végrehajtott, bárki ugyanezt tized annyi fizetésért is vég tudta volna csinálni, egy egyszerű utca emberében talán legalább jó érzés is lett volna.


2012. okt. 23. 19:39
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
73%

5. újra!


"amit végrehajtott, bárki ugyanezt tized annyi fizetésért is vég tudta volna csinálni"


Megint csak azt mondom, hogy butaságot írtál.

Nézz csak utána, hogy hetekig keresték Gy. F. utodját, legalább 10- 15 fő nem vállalta.

Azért egy leendő gazdasági "szakembertől" több tájékozottságot várna el az ember!!!

2012. okt. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
85%

Bocs, a 11. válaszomhoz ezt az idézetet akartam bemásolni:


"De amúgy szerintem ingyen is, a miniszterelnöki székért, a befolyásért és hatalomért cserébe is bárki elvállalta volna ezt."

2012. okt. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Az alapképzési szinten ismerem a nemzetközi gazdaságelemzést, de szerintem az átlag magyar sem ért hozzá többet. Így elsősorban ezen a szinten gondoltam erre, és vártam a választ, vajon honnan és hogy szedett össze hirtelen annyi szimpatizánst Bajnai. Azon a szinten, amit az átlag ember látott... mit láttak benne jót?! Úgy emlékszem, az MSZP idején volt utoljára fő téma, hogy bekövetkezik az államcsőd, nemde? A környezetünkben többen kapkodtak, hova vigyék a pénzüket, hogy mentsék meg, ha bekövetkezik az akkor várt csődhelyzet.
2012. okt. 23. 20:16
 14/25 anonim ***** válasza:
92%
Kérdező azt értsd már meg hogy a hitelesség és a szakmai képzetség áll szemben a hazudozással és a képzetlen kontárkodással. Hogy egyértelmű legyen Bajnai hiteles és jólképzett. Orbán elvesztette a hitelét és ráadásul kontár is.
2012. okt. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Ja és azzal egyetértek hogy nem kell nagy ész ahhoz hogy valaki hitelt, megtakarítást felélve nagy vagy kisebb gazdasági sikereket érjen el.


Az mszp és az első Orbán kormánytól kezdve az mszp Bajnaiig ezt csinálta!

Elején felélte és növekedést ért el a nemzetközi növekedést és a privatizációt felhasználva. Aztán az mszp(bár meglepő lehet) de egyszerűen nem csinálta meg a kiigazítást hanem maradt az 1. Orbán kormány gazdaságpolitikájánál még akkor is amikor látható volt hogy ez így baromira nem működik...

És Bajnai hozott rossz döntéseket is (annak ellenére hogy amiket felsorolták azok pont gazdaságilag rendkívül hasznosak voltak) de ezek megtalálását rád bízom :)))


Ha ismered Orbán 2010-es ígéreteit akkor szerintem te is jót mosolyogtál rajta. Ugyanakkor 3000 milliárd és még vagy 1000-1500 milliárd IMF pénz elköltése pont ennek az "ész nélküliségnek" a bizonyítéka. Hogy lám még ezzel is csak recesszió maradt...


Orbánék központosító gazdaságpolitikájára is vannak használható példák de láthatóan nem ezen az irányon indultak el.

És nem értik meg hogy a kínaiak egy országot vagy demokráciaként kezelnek ahol a jog az úr vagy diktaturaként mint pl Afrikában ahol az egy vezetőt lefizetik és akkor viszont azt csinálnak amit akarnak!!

Egyszerűen nem tudnak mit kezdeni egy köztes állammal ahol jelenleg 1 vezető van aki hozhat nekik kedvező szabályokat de pár év múlva egy másik kormány hozhat nekik teljesen ellentétes szabályozást is!

Arabok dettó!

Főleg a kínaiak nem 4 évben és gyors lerablásban gondolkoznak hanem piacszerzésben és "bázisok" kiépítésében! Én óvatosan fordulnék feléjük de ez is lehet egy út de akkor csak piaci alapon oldhatjuk meg. Vagy olyan diktaturával ahol számukra biztosítjuk a változatlanságot.


Bajnai gazdaságpolitikája nem volt egy eget rengető valami. "Csupán" a már 96-tól rossz irányba menő állami gazdálkodást épp annyira rakta rendbe hogy az fenntartható legyen és szép lassan legyen növekedés és lassan csökkenjen a munkanélküliség!

Vagyis nem csodaszer volt hanem csak a "jó irány"!


És mint mondom szerintem is sok mindent sokkal jobban is csinálhatott volna és rossz döntései is voltak de a gazdaság szempontjából a rengeteg rossz és szörnyen rossz mellett egy gyengén jó már óriási változást jelent!

2012. okt. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
95%
Azért szeretik, mert nem hazudozott. Amit mondott azt csinálta és nem ígérgetett fűt-fát. Ennyi. Nincs más, ami miatt szerették, de annyit még megjegyzek, hogy egyedül neki nőtt a népszerűsége a miniszterelnöksége idején.
2012. okt. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
33%
Kínjában már nem tud kit előhúzni a baloldal, akivel újra hatalomra tud kerülni, hogy tovább adósítsa az országot, amíg végül át nem adja véglegesen Izrael államnak. :)
2012. okt. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
84%

Nem tett semmi rendkívülit csak kihúzott minket a szarból és az IMF hitel egy részét is jól használta fel (a piaci zűrzavar stabilizálása és ezáltal a kamatok lenyomása)), nem egy egetrengető csoda, de amit megigért azt legalább megtartotta.

A többi jelöltről még ez sem mondható el.

2012. okt. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
69%
Politikai állásomtól függetlenül: képzelem milyen közgazdászi képzésben vehetsz részt!:)
2012. okt. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
84%

1. Felkapta a baloldali média. Az atv-n minden híradóba benne van legalább 40x Bajnai.

2. Szerintem nem a múltat nézik ők hanem a jövőt. Ki emlékszik már rá, hogy mit csinált akkor. Ugye megnyerte az ellene folyó pereket, így tisztázta magát ezért most elővette a baloldal, mert ő az egyetlen ember aki nem hazudott mielőtt miniszterelnök lett. Megjegyzem azért nem hazudott, mert csak egy évre vállalta a miniszterelnökséget és amúgy sem az emberek válaszották meg. Gondolom így jónak a nem ígérget minden szépet és jót, hanem megmondja a frankót...

2012. okt. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!