Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Unja még valaki rajtam kívül...

Gelazso kérdése:

Unja még valaki rajtam kívül ezt a múltba révedést ´56 kapcsán? Ha nem oltották volna bele az emberekbe, senkit sem érdekelne. Ez a "dicsö"múltba tekintkedés kinek jó? Csak azoknak, akik a napi gondokról terelnék el a figyelmet. No meg a jövöröl.

Figyelt kérdés
2012. okt. 22. 07:44
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

Ha csak múltba révedés, emlékezés lenne, az még nem lenne baj.

De ez csak politikai csatározás, mint minden nemzeti ünnepünkön.

2012. okt. 22. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%

Én nem csak unom, ami megy, de undorodom is tőle.

Egyrészt az állandó siránkozás ("Jajj, mennyit szenvedtünk!"), másrészt és főleg meg, hogy a politika ráült erre is, mint mindenre, és ezt felhasználva egymást túlharsogva kampányolnak a pártok.

Egyszer már a karácsonnyal is ez lesz???

2012. okt. 22. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem a holokauszttal kapcsolatos siránkozás szánalmasabb.
2012. okt. 22. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%

" Ha nem oltották volna bele az emberekbe, senkit sem érdekelne."


Ha senkit nem érdekelne, akkor senkit nem érdekelne.

56 a múltban volt. A 2245-ös forradalomról a téridő sajátos szerkezetéből adódóan, nem tudunk megemlékezni.

Köszönjük, Captain Obvious!


Az egyik utolsó alkalom volt a magyar történelemben, amikor úgy tűnt, hogy az ország lakóit komolyan érdekli mi zajlik a fejük fölött. A tanulságai fontosak a jelennek és a jövőnek is.

2012. okt. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
63%
Aki a múltat nem tiszteli, az a jövőt nem érdemli!
2012. okt. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem március 15. és október 23. pozitív ünnep, a nemzet "dicső" múltjára emlékezünk. Évente kétszer ilyen is kell.

Inkább június 4-e és a holokauszt megemlékezések szólnak a sajnáltatásról, a veszteségekről.

2012. okt. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
80%

Aki nem a jelenben él, hogy tudhatja a jelen problémáit megválaszolni hatásosan!? Ez elég jellemző a mostani kormányra.

Az ember először a jelenben és a közeljövőben gondolkodik, majd elkezdi a távoli jövőre helyezni a figyelmét, ez az álmodozások kora, ezután meg a multba réved és saját sikerein majd kudarcain jár az esze. Ha így lett volna jaj ha úgy... és megoldást nem talál így a most problémáira. Ez az ország

a Mohácsi vészen,

Trianonon,

az elvesztett berni foci döntőn, és

56-on van leragadva,


ehhez jön még a kommunista 40év, amibe a Fidesz ragasztja bele az emberek figyelmét. Úgy! hogy gazdaságilag egy posztkádárista politikát folytatnak.

Nehéz a magyar népnek átlépni árnyékát!

2012. okt. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Pont ettöl féltem ,hogy valaki a jövöre utaló tanulságot hozza fel. Szánalmas.

A jövö az más mint a múlt volt. Másképp gondolkodnak (remélem) az emberek.


ONekem ez olyan mint a biblia szerint élni.

Lépjünk már egyet elöre!( vagy kettöt) :-)

2012. okt. 22. 12:23
 9/9 Pro Patria ***** válasza:
48%

Kedves Kérdező!


Historia est magistra vitae!

Ha nem ismered a múltadat, nem érted a jelenedet, és így nem tudod formálni a jövődet.

A múltból csak tanulni lehet. Hiába mondod, hogy ódivatú, nem. A 100-150 évvel ezelőtt élt embereknek is ugyanazok voltak a napi problémáik, reményeik, vágyaik, és akadályaik, mint nekünk, csak legfeljebb más köntösben. Aki ismeri a történelmet, az minden aktuális helyzetre talál valamilyen múltbéli példát, amely így segít neki dönteni, túlélni, előre jutni. Különösen igaz ez '56-ra, hiszen a résztvevői itt élnek közöttünk ma is, és az egész még mindig egy elvarratlan cérna.


"A jövö az más mint a múlt volt. Másképp gondolkodnak (remélem) az emberek.

ONekem ez olyan mint a biblia szerint élni.

Lépjünk már egyet elöre!( vagy kettöt) :-)"

- Pedig nem ártana meg egyik sem...

2012. okt. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!