Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért gondolja a kormány,...

Miért gondolja a kormány, hogy aki nem dolgozik, az nem is akar? Így akarják terelni a figyelmet arról, hoyg nem teremtettek munkahelyeket? Én csak olyat ismerek, aki ha lenne hova mennie, menne dolgozni, de nem veszik fel sehova.

Figyelt kérdés
2011. jún. 16. 08:27
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
Olyat nem ismerek, hogy nem dolgozok, nem is akarok és csak a segélyen élek, mert nekem elég az és nincsenek igényeim, terveim. Vagy tényleg az ország fele ilyen?
2011. jún. 16. 08:28
 2/26 anonim ***** válasza:
0%

"Miért gondolja a kormány, hogy aki nem dolgozik, az nem is akar?"


A kormány "gondolja"? Gondolni valamit egy-egy ember szokott. Legfeljebb a kormány tagjai gondolhatnak ilyet. Melyik kormánytag mikor nyilatkozta ezt?


"Én csak olyat ismerek, aki ha lenne hova mennie, menne dolgozni, de nem veszik fel sehova."


Én meg olyanról is hallottam, hogy 800 ezer rokkantnyugdíjas van az országban, miközben a fele ekkora Szlovákiában 70 ezer.


Az a 600 ezer létszám feletti "rokkant" biztosan nagyon akar dolgozni, csak szegények rokkantak :(((

2011. jún. 16. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
59%

nekem egyik haverom ilyen segélyt kap most, tavaly végzett aztán most valami segélyt kap, mert nem tudott elhelyezkedni sehol sem még, mert mindenhova tapasztalatot kérnek.


szóval kapja a segélyt, ha találnának a szakmájában munkát neki akkor elmenne oda dolgozni szó nélkül...de , a múlt héten kapott egy levelet , a munkaügyi központtól, hogy találtak neki közmunkát .


felhívta a számot ami megvolt adva, megbeszélte az interjút, és mi volt a közmunka? ligetben kellett volna , cigányokkal leveleket összeszedni meg ilyenek.,


tanult , járt egyetemre elvégezte, és leveleket kapirgáljon? hát ő azt mondta hogy nem , ezt kihagyja ... és én meg is értem igazából. én sem csinálnám azt gyökér cigányokkal.

2011. jún. 16. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

A közmunka nem munka, nem perspektíva. Ki játszik erre, nem?


Direkt ilyen munkára közvetítik ki, hogy ne kelljen neki fizetni....mást meg esti érettségivel beültetne az önkormányzathoz úgy, hogy azt se tudja, hogy mi az a szkenner....így neki se kell fizetni, ha nem megy neki ez a munkakör...na...

A mindenkori kormányszóvívők szájából lehet hallani, ők a kormányt közvetítik.....


Mi köze a normálisan dolgozóknak ahhoz, hogy ki mikor tudja( ehhez az orvos is kell) leszázalékoltatni magát? Vagy beteg lenni...mégis az szív, aki dolgozik és valóban bajba kerül...

2011. jún. 16. 09:01
 5/26 anonim ***** válasza:

Az egymást vég nélkül, viccelődve váltogató "kormányok" a hangzatos ígérgetéseikkel, önfényezésükkel párhuzamban, mindig szelektív emlékezésben szenvedtek, szenvednek. A hatalomra kerülés után mindegyik horda elfelejti a hatalomra kerülés előtti ígéreteinek szociális részét, - miközben egyre több olyan antiszociális ötletük kerül felszínre, amelyről "elfelejtettek" említést tenni a választások előtt. Amellett az "apró" probléma mellett (!) pedig következetesen "elnéznek", hogy ez az ország már nem képes 10 millió embernek kenyeret adni, - nemhogy az élősködők hadának, akik vég nélkül próbálkoznak. - Az "idióták szövetsége" pedig következetesen felkarol bárkit, csak ne magyar legyen. Rá kellene már végre ébrednie a politikusoknak, hogy a túlcivilizálódott a Világ - benne Magyarországgal is, - és a technikai fejlettség (a pénzistennel karöltve) kiszorította az embereket a munkalehetőség végtelennek hitt tárházából úgy, ahogy arra is rá kellene végre döbbennie az éppen aktuális hordának, hogy (negatív/pozitív) diszkriminációkkal csak újabb sebtapaszokat gyártanak, - amitől a seb még seb marad, - az emberek a diszkriminációra az érdekeik szerinti ellenlépésekkel fognak válaszolni, amelynek negatív végpontja lehet akár egy polgárháború is. Ehhez (!) szerintem (!) nem kell egyetemi, akadémiai végzettség!

Kettő lehetséges megoldás van.

Az egyik, - amelyik gyakorlatilag kivitelezhetetlen, - hogy mesterségesen "visszafogjuk" (a munkahelyeken) a technikai lehetőségeket.

Ez ellenőrizhetetlen, demokratikus úton, tövényileg szabályozhatatlan, ellenőrizhetetlen, - és újabb kiskapukat generáló, kihasználó megoldás lenne.

A másik, hogy nem kellene - a semmire - erőltetni a népszaporulatot. Az emberek oda vállalnak gyereket, ahol minimálisnak vélik a kockázati tényezőket. Ezekből pedig van bőven Magyarországon: Lét - egyik napról a másikra, munkahelyek hiánya, az állam kivonulása olyan területekről, amelyek biztonságérzetet adhatnának a leendő lakosoknak IS, kiszámíthatatlan "politika", - amely jelenleg korlátolt "bosszúhadjáratokra" korlátozódik, az állampolgárok következetes kirablása - AZ "ÁLLAM" RÉSZÉRŐL, diszkriminatív, visszamenőleges "megoldások". - Biztosan van még olyan, amit kifelejtettem, de sok embert érintenek.

Magyarul: Ki kell várni azt, hogy a lakosság olyan mértékben csökkenjen, amelynek következtében létbiztonságra adódik esély.

- Ettől még a "politikusaink" szemléletváltására is szükség van, - mert hiába lesz elég munkahely, ha korrupt, kekec, felelőtlenül pazarló, kivételezett disznók irányítják továbbra is az országot.

2011. jún. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
10%

Így van, azok a nyomorult magyarok lusták, mert nem akarnak családot, gyereket, barátnőt (esetleg félrekefélne?) hátrahagyva leutazni a Tiszához és barakkokban lakva szabályozni az egész folyót kubikusmunkával és nem akarnak menni uborkátszedni Békés megyébe isteni közmunkaprogramunk által 30 ezer forintért!


Pedig Viktor király őkegyelme felajánlotta ezeket a nagyszerű lehetőséget, csak ugye azok a lusta magyarok nem elég mobilisek...

2011. jún. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

ma 09:05


Kötelező közmunkára menni? Nem, de akkor ne is számíts arra, hogy kapsz pénzt. Semmiért nem jár cserébe semmi.

2011. jún. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

09:01


"Mi köze a normálisan dolgozóknak ahhoz, hogy ki mikor tudja( ehhez az orvos is kell) leszázalékoltatni magát?"


Az, hogy aki nem beteg, de mégis leszázalékoltatta magát, az a dolgozókon élősködik. Ez a köze a dolgozóknak ehhez az üzlethez. Nehéz felfogni?

2011. jún. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
24%

08:39


"és mi volt a közmunka? ligetben kellett volna , cigányokkal leveleket összeszedni meg ilyenek.,"


Ha derogál a haverodnak cigányokkal dolgozni, akkor ne menjen el közmunkára, de akkor persze nem is jár a segély.


Gondolom, haverod is nagy ellenzéki, és szereti szidni a nála úgy látszik szorgalmasabb cigányokat.

2011. jún. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Ez a duma a népnek.Mint a kenyeret és cirkuszt. Az igazság az, hogy aki dolgozik és bajba kerül, annak nem akarnak fizetni.Vagy miért is mindig annál szigorítónak, aki bejelentve dolgozik?
2011. jún. 16. 09:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!