Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A mostani megszorításokat már...

A mostani megszorításokat már tényleg az EU kérte?

Figyelt kérdés
Az eddigiekről ugyebár jórészt kiderült, hogy csak megpróbálták másokra kenni, szóval a mostanival kapcsolatban is erősen szkeptikus vagyok.

2012. okt. 20. 11:42
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
96%

9/10. Szerinted az jogos, hogy a magas keresetűeknek adjanak "szociális segélyt"? Mert az egykulcsos adó és a gyerekek utáni kedvezmény százezrekkel növeli meg a jövedelmüket. Mindezt az adózó tömegek terhére, akik többsége alacsony keresetű. Emiatt 4-500 milliárd adó bevételtől esik el az állam.

Nem kell százmilliókat költeni fölösleges Nemzeti Konzultációra, Stadionok építésére, Felcsúton 11 focipályára. Nem kell az államháztartási kiadásokat növelni a felesleges járások létrehozására.

Ha ésszerűen gazdálkodna a Fidesz, akkor nem kellene ennyi megszorítás, hogy tartsuk az elvárt szintet.

2012. okt. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
94%
Egyik megszorítást sem az EU kéri, a közösségnek természetesen vannak a gazdasági életre is kiterjedő szabályai, de az már a tagállamok gazdasági szuverenitásától és költségvetésétől függ, hogy pl. a 3%-os hiányt hogyan tudják fenntartani. Az EU konkrétan annyira nem köti meg a kormány kezét, hogy Orbánék már szabályosan sírnak, hogy mondjanak valami konkrétumot, mert maguktól nem tudják eltakarítani a maguk mocskát. Idióták. Ez biztos nem jut el a békaügető majmok agyáig.
2012. okt. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Az EU-s országok és Brüsszel is abba a kategóriába tartozik: "Egymás belügyeibe nem szólnak bele" legalábbis a megállapodás szerint. Más országnak semmi köze a nálunk lévő költségvetési hiányhoz!!! Ez kifejezetten azok sara akik ebben részt vettek vagy érdektelenség,hanyagság miatt nem tették!!! A kormány,az ügyeletes minisztériumok,a parlamenti képviselők és azok a tanácsadók akik nem értenek a feladatukhoz!!!!

A 23 év alatt mekkora hitelt vett fel a soron lévő kormány,talán a titkosított aktákból az unokáink vagy az ükunokáink meg fogják tudni.A fidesz nyugodtam mutogathat bárkire,hiszen az elmúlt évek alatt végig ott ültek a Parlamentben,mit csináltak amikor a témáról volt szó?

2012. okt. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Hogy mi a francért kell nekünk az Unió azt nem tudom megérteni.
2012. okt. 20. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

23:25

"Hogy mi a francért kell nekünk az Unió azt nem tudom megérteni."


Nem kell, büszkén ki is lehet onnan lépni. Bár a magyar választók többsége aztán aligha lenne vevő arra az albán életszínvonalra, ami ennek következtében nekünk jutna :)

2012. okt. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

15.!


Bár én nem vagyok híve annak, hogy lépjünk ki, beszélni róla még lehet, sőt sokkal többet kellene. Persze ha ez a "beszélgetés" az egyik oldalról azuniójómertcsak, a másik oldalról rohadtunió-ra redukálódik, sok értelme nincs. Az EU nem egy ördögtőlvaló dolog, de hogy messze van a tökéletestől, azt sokan nem vitatják. Az euró jelenlegi állapotában 5 éve (ha az írek krízisét is számítjuk, akkor még több) nyilvánvalóan megbukott, a rendszer reformjáról pedig azóta sem tudnak megállapodni. Németország és Franciaország ragaszkodik a saját érdekeihez és kompromisszumra nem hajlandóak, a brittek meg távolról figyelik az egészet és néha vállon paskolják magukat, hogy nem léptek be az euró zónába. Patt helyzet.


Nem gondolom, hogy jobb dolgunk lenne az Unión kívül, de ha a környékbeli kisebb országok összefognának és megpróbálnák a nagyokkal szemben érvényesíteni az érdekeiket, mindjárt másképp festene a dolog. Sokan hamis illúziókkal csábítottak minket az Unióba, hogy hú ott majd lesz minden. Hát semmit sem adnak ingyen, ennyit már megtanulhattunk volna, senki nem gondolhatta komolyan, hogy a németek majd önként feladják a piacaikat, hogy a szegény magyar gazda tudjon hova eladni...

2012. okt. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!